[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

باغ‌های‌شیراز برای مردم شیراز، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
شهردار منطقه ۴شیراز گفت: در سال جاری ٣٧پروژه عمرانی و خدماتی در سطح منطقه چهار  شیراز اجرا می‌شود.
مهندس اصغر سروی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه شهرداری منطقه ۴با ٣٢٠٠هکتتار محدوده خدماتی و ٢۶٠هزار نفر جمعیت بزرگترین منطقه شهرداری شیراز است، خاطر نشان کرد: در این منطقه بیشترین حجم ساخت و ساز و صدور پروانه‌ها و پاسخ استعلامات انجام می‌شود و منطقه 4  در کنار مناطق یک، شش و ده دارای بیشترین حجم ساخت و سازها می‌باشد. شاید یکی از دلایل استقبال مردم و سرمایه‌گذاران این است که قیمت عوارض منطقه‌بندی در این محدوده مناسب‌تر از نقاط دیگر شهر است.
وی با اعلام این خبر که هر ساله برای حفظ و نگهداری فضای سبز منطقه ۴شهرداری شیراز بیش از ١۵میلیارد تومان هزینه می‌شود، تصریح کرد: این منطقه با بیش از ١۵٠هکتار فضای سبز شهری دارای بیشتری وسعت بافت گیاهی و درختی شهری است و ما تعدادی زیادی پارک بزرگ را در منطقه داریم. به همین دلیل رویکرد فعالیت فرامنطقه‌ای را در دستور کار قرار داده  ومیزبان شهروندان از تمامی نقاط کلانشهر شیراز و مسافران نیز هستیم. این مقام مسئول با تشریح فعالیت‌های‌مدیریت شهری در حوزه پاسداری از بافت سبز گفت: باغ ایرانی به وسعت ١٠هکتار در ورودی جنوبی شهر شیراز واقع شده است. چندی قبل این محدوده با اعتباری بالغ بر ٣٠میلیاردتومان از بنیاد مستضعفان توسط شهرداری شیراز خریداری شد که امروز ارزش آن بیش از ١٠٠میلیاردتومان است که   شماری از  معماران بزرگ شهر در حال طراحی آن هستند.
مهندس سروی با اشاره به فعالیت شهرداری در زمینه احیای فضاهای سبز منطقه 4 گفت: یکی دیگر از اقدامات در حال انجام ما ایجاد فضای شهری مناسب به مساحت ١۴هزار متر مربع در زیر تقاطع  شهدای کشن است ودر کنار آن عملیات پارک ٧هکتاری حاشیه کمربندی نیز در حال انجام است. این مقام مسئول با آسیب‌شناسی مشکلات این منطقه اظهار داشت: یکی از مشکلات ما در سطح وجود مناطق و اراضی بی‌دفاع و بلا استفاده در محدوده ناحیه 4 شهرداری شیراز است که در برخی موارد به محلی برای تردد و حضور اراذل و اوباش تبدیل شده است. به همین دلیل با رویکردی نو به دنبال باز زنده‌سازی این مکان‌ها هستیم. 
وی در ادامه با اشاره به آغاز نهضت آسفالت توسط شهرداری شیراز گفت: شهرداری حرکتی نهضت آسفالت  برای اجرای دو‌میلیون متر مربع آسفالت را از چندی قبل آغاز کرده بود و ما برای اجرای ٨٠٠هزار متر‌مربع برنامه‌ریزی کردیم که ۵٠٠هزار متر از سال گذشته تا کنون انجام شده و مابقی را هم به زودی به سرانجام می‌رسد. شهردار منطقه 4 شیراز در بخش دیگری از سخنان خود از امضا تفاهم‌نامه با کمیته امداد برای تملک یک باغ ده هکتاری در موقعیتی بالاتر از باغ ایرانی خبر داد و خاطر نشان کرد: قرار نیست برای آنکه یک محل در اختیار مردم. قرار گیرد همیشه شهرداری مالک آنجا باشد.
به همین دلیل پیشنهاد تبدیل این محل به بوم‌گردی ارائه شده که باید شورای برنامه‌ریزی استان در این زمینه نظر بدهد و اما امیدواریم ما با تصمیماتی اتخاذ شده بنیاد مستضعفان دربهای این باغ‌ها را که بالغ بر ٢٠٠هکتار وسعت دارد به روی مردم باز کند. مهندس سروی در جمع خبرنگاران با تشریح وضعیت ترمینال باربری گفت: در گذشته ترمینال باربری در جایی احداث شده بود که اطراف ان زمین‌های‌بایر بود، اما با گسترش جمعیت این محل به درون شهر آمده است و امروزه می‌کوشیم با مشارکت بخش خصوصی این منطقه را ساماندهی کرده و ترمینال را منتقل نماییم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی