[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۲۲
  • دوره جدید

ضد قهرمان دوست داشتنی، روزنامه شیراز نوین

شیراز نوین: تیم شگفتی‌ساز لایپزیک آلمان پنجشنبه‌شب با ارائه یک نمایش جانانه، موفق شد تیم جنگنده اتلتیکو مادرید اسپانیا را شکست داده و به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا صعود کند!
این درحالیست که باشگاه آلمانی تنها یازده سال است تأسیس شده و تعداد بازی‌های‌رسمی این باشگاه در تمام تاریخش، کمتر از تعداد بازی‌های‌اتلتیکو مادرید تنها با هدایت دیگو سیمئونه است! این آمارها، بیشتر بزرگی و شگفت انگیز بودن کار لایپزیک و مربی اش را نشان می‌دهد. ناگلزمن تنها 32 سال سن دارد و تبدیل به جوان‌ترین مربی تاریخ شد که توانسته تیمش را به نیمه نهایی معتبرترین تورنمنت باشگاهی جهان برساند. 
در پی خلق جدیدترین شگفتی توسط شاگردان ناگلزمن، حمیدرضا صدر نویسنده ورزشی و منتقد مطرح سینما، مطلبی را در تمجید تیم شکست خورده ی این بازی و مربی‌اش نوشته که خواندن آن خالی از لطف نیست. وی با استفاده از یک اصطلاح سینمایی، مرد جنگنجوی آرژانتینی را به بهترین شکل ممکن توصیف کرده است:
"احتمالا دیگو سیمونه جذاب‌ترین ضد قهرمان این عصر بوده. اصراری نداشته از نوع پپ مهربان باشد یا مثل کلوپ با خنده‌های ‌از ته دل مخاطب را به وجد آورد یا بسان زیدان آرامشی عمیق ببخشد. در او جنگاوری ذاتی دوران بازی کردنش باقی ماند و صیقل خورد. مرد میانی جان سختی که او را با زمینه سازی اخراج دیوید بکام صاف و ساده به یاد می‌آوریم.
ال چولو با آن جامه یکپارچه و همیشه سیاه و چهره‌ای که می‌خواهد از لبخند فرار کند یادآور ضد قهرمان‌های‌آثار گنگستری بوده. پدرخوانده‌ای کنار میدان که با نگاه تهدید آمیزی حرف زده و فرمان می‌دهد. با اشاره دست.
ظاهراً باید از سیمونه متنفر باشیم. از آتلتیکو، همان تیم ردا سیاه اروپا که از شمار یک تا یازده آن آماده قربانی کردن هستند و هر چه بیشتر خودشان می‌شوند تماشایی‌تر هستند. هنر آنها در خراب کردن شب دیگران است. اصراری برای پیدا کردن دوست نشان نمی‌دهند و دلپذیر بودن برای‌شان مفهومی ندارد. در بازی‌شان از پاسکاری‌های‌جادویی بارسا خبری نیست و مثل رئال جادوگری از نوع رونالدو نداشته‌اند. گویی آمده‌اند تا جلوی آن پاس‌ها و آن جادوگر را بگیرند. گویی عنوان بهترین دفاع برای‌شان کافی است. 
ولی ضد قهرمان دوست داشتنی هم هست و بسیاری از نبردهای به یاد ماندنی مدیون ضد قهرمان‌ها بوده. به رویارویی از ته دل با بزرگان. بی‌ترس. بی‌واهمه. بی‌عقده حقارت. خوبی و بدی ضد قهرمان توامان بروز می‌کند. این است همجوشی خیر و شر. چنان که پیروزی برابر لیورپول بزرگ کنار شکست از لایپزیگ کوچک قرار گرفته.
تاریخ، ال چولو را فراموش نخواهد کرد. او نامتعارف‌ترین مربی یک دهه اخیر بوده. در اسپانیا با دو غول جانانه جنگیده و در اروپا بلندی‌های‌فتح نشدنی را فتح کرده.
ضد قهرمان بارها قهرمان را پشت سر گذاشته. اکنون باید دید ال چولو تا کی کنار گربه‌سیاه خواهد ماند."

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی