[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۸
  • دوره جدید

آمار فروش طرح تابستانه کتاب مطلوب است، روزنامه شیراز نوین

فارس در طرح تابستانه کتاب گام بلندی به سوی رکوردشکنی گام برداشته است. به گزارش خبرنگار مهر، با وجودی که طرح فصلی فروش مؤسسه خانه کتاب و ادبیات ایران روزهای میانی را پشت سر می‌گذارد، توانسته با وجود مقررات بهداشتی ناشی از شیوع کرونا بازار کتاب را رونق ببخشد.
معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در گفت و گو با خبرنگار مهر با ستودن میزان مشارکت کتابفروشی‌های‌شیراز و شهرستان‌ها در این طرح، از استقبال مردم و دوستداران کتاب هم تمجید کرد و گفت: با وجودی که شرایط ویژه‌ای بر کشور حاکم است و تمامی برنامه‌ها به خاطر شیوع ویروس کووید ۱۹ مطلقاً برگزار نمی‌شود، طرح تابستانه کتاب ۹۹ اجرا شد و آمارها بازده مطلوبی از فروش را حکایت می‌کنند. مهدی امیدبخش اظهار کرد: تا میانه روز شنبه ۲۵ مردادماه، تعداد ۴۳ کتابفروشی استان توانسته‌اند ۷‌درصد از کل فروش کشور را به خود اختصاص دهند و بیش از ۷ میلیارد ریال فروش داشته‌باشند.
وی با اعلام اینکه در میان پرفروش‌ترین کتابفروشی‌ها بر اساس تعداد کتاب، کلبه کتاب جهرم در رتبه دوم قرار دارد، افزود: فارس به لحاظ آماری در جمع ۴‌استان پرفروش از نظر تعداد کتاب خریداری شده قرار دارد. به گفته معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، در جمع پرفروش‌ترین استان‌ها بر اساس مبلغ فروش، استان فارس پس از خراسان رضوی در جایگاه چهارم قرار دارد در حالی که به لحاظ تعداد کتابفروشی استان خراسان رضوی تقریباً بیش از دوبرابر فارس دارای کتابفروشی فعال در این طرح است. به گزارش خبرنگار مهر، طرح تابستانه کتاب ۹۹ تا ۳۰ مردادماه ادامه دارد و افزون بر شیراز، ۸ شهرستان فارس در این فروش فوق‌العاده مشارکت یافتند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی