[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۹
  • دوره جدید

سوداگری مسکن را باید کنترل کرد ، روزنامه شیراز نوین

مهندس عطا الله زمانی مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس در دیدار با مدیر کل کمیته امداد امام خیمین (ره) استان فارس تأمین مسکن ورفاه محرومان ونیازمندان را ازآرمان‌های‌اصلی نظام و انقلاب دانست و اظهار داشت: بنیاد مسکن ساخت 3500 واحد مسکونی ویژه نیازمندان و محرومان را در استان فارس آغاز کرد که بخش قابل توجهی از این واحد‌های‌مسکونی به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) و سازمان‌های‌حمایتی تعلق می‌گیرد. به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، مهندس زمانی در این دیدار که با حضور  محمد بذرافشان و معاونان و مدیران بنیاد مسکن و کمیته امداد امام (ره) انجام گرفت، افزود: احداث ۳ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن محرومین در استان فارس با حضور معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور آغاز شد و این موضوع طلیعه  خانه‌دار شدن طیف وسیعی از افراد بی‌بضاعت از جمله مددجویان تحت پوشش کمیته امداد دراین استان است. وی با بیان اینکه  بنیاد مسکن با اولویت دادن به احداث این واحد‌های‌مسکونی در راستای عمل به آموزه‌های‌معنوی که این بنیاد بر پایه آن استوار است تلاش می‌کند،  افزود: همه تلاش‌ها و کوشش‌ها معطوف به آن است که تا پایان امسال این طرح  به سرانجام مطلوب برسد. زمانی با بیان اینکه در قالب طرح مسکن محرومین ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات کم بهره و ۳۰۰میلیون ریال وام بلا عوض به متقاضیان ساخت یک واحد ۶۰ متر مربعی اعطا می‌شود، گفت:  احداث این نوع سرپناه ویژه خانوارهایی است که در سال‌های گذشته نتوانسته‌اند از تسهیلات و امکانات مسکن بهره‌مند باشند، بنیاد مسکن تلاش می‌کند تا از همه ظرفیت‌های‌قانونی برای خانه‌دار شدن این اقشار که شریف‌ترین اقشار جامعه ما هستند، استفاده نماید. وی ادامه داد: مسکن از جمله نیازهای اصلی افراد جامعه است و در قانون اساسی نیز به تأمین مسکن و لزوم مشارکت دستگاه‌های مسئول توجه شده و به آن جایگاه خاصی داده شده است، این مسئله درجامعه ما همواره مورد توجه است اما ازمشکلات جدی جامعه قلمداد می‌شود. مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس با بیان اینکه امام خمینی (ره) پس ازپیروزی انقلاب اسلامی بیشتر از  هر فرد دیگری به این مسئله عنایت داشتند گفت: از این رو شاهد بودیم که افتتاح حساب ۱۰۰ امام (ره) و تأسیس نهاد انقلابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی۶۰ روز پس از پیروزی انقلاب توسط رهبرمعظم و فقید انقلاب اسلامی انجام شد که این امر نشان از توجه حضرت امام (ره) به این امرمهم است.
مهندس زمانی خواستار مشارکت و همراهی همه مسئولان ، خیرین و افردی که می‌توانند در تأمین مسکن نیازمندان مشارکت داشته‌باشند برای تأمین زمین و تأمین منابع مالی شد و بیان کرد: نقش مشارکت مردم، دراختیارگذاشتن زمین‌های‌مناسب از جانب کسانی که زمین‌های مناسب دارند، هدایت وحمایت وهمراهی مسئولان و تأکید بر تأمین نیاز محرومین از ویژگی‌های توجه و فرمان امام (ره )است که باید بیش از پیش به آن توجه شود. مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس، انتخاب مکان مناسب برای احداث شهرک‌های مسکونی جدید را مورد تأکید قرارداد وافزود: درانتخاب زمین ومکان برای ساخت مسکن واحداث شهرک‌های جدید بنیاد مسکن به گونه‌ای عمل می‌کند که امکانات و نیازهای واحدهای مسکونی از جمله آب، برق، گازو دیگرنیازمندی‌ها، قابل تأمین و در دسترس باشد. زمانی با یاد آوری اینکه با تأمین مسکن برای نیازمندان و محرومان جامعه باید باری از دوش آنان برداشت، افزود: سعی شده است با تأمین مسکن مناسب و تولیدوعرضه مسکن متناسب با سطوح درآمدی اقشار مختلف به ساماندهی بازار اجاره وکنترل سوداگری دربخش مسکن برای کاهش و مهار التهابات دراین حوزه نیز کمک شود، بنیاد همه تلاش خود رابه کاربسته و از همه ظرفیت‌های‌قانونی برای تأمین سرپناه برای نیازمندان و محرومان استفاده می‌کند. مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس احداث مسکن برای خانوارهای دارای عضو معلول را از دیگر اقدامات بنیاد برای خانه‌دار شدن اقشار آسیب پذیر و محروم عنوان کرد و گفت: در پیمان نامه‌ای که بین بیناد مسکن و سازمان‌های‌حمایتی به امضا رسیده است بنیاد مسکن در این زمینه ورود کرد و طرح‌های‌بسیار جامعی برای خانوارهای محروم و دارای دوعضو معلول اجرا شده است.
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان فارس نیز در این نشست با تقدیر ا زخدمات بنیاد مسکن اظهار داشت: بنیاد مسکن در این زمینه تلاش‌هایی تحسین برانگیز داشته است و اخیراً  نیز یک هزارواحد مسکونی تحویل مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) در استان فارس شد. محمد بذرافشان با یاد آوری اینکه تأمین سرپناه برای نیامندان اقدامی شایسته و قابل تقدیر است، گفت: این واحدهای مسکونی با مشارکت خیرین مسکن‌ساز و با اعتباری بیش از پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان ساخته شده است. مشارکت در تأمین مسکن نیازمندان و محرومان باید به عنوان یک اولویت نگریسته شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی