[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۷۹
  • دوره جدید

آسپرین طبیعی در یخچال خانه شما!، روزنامه شیراز نوین

لودکتر/گوجه‌فرنگی به گردش خون بسیار کمک کرده و در نتیجه می‌تواند مانند یک آسپرین عمل کند.
گوجه‌فرنگی از سبزی‌هایی است که بسیار پرطرف‌دار است، اما شاید همه خواص آن را ندانیم تا در زمان مورد نیاز بتوانیم از خواص آن بهره ببریم. یکی از خواص فوق‌العاده آن، این است که همانند آسپرین عمل می‌کند. در این مقاله بیشتر به خواص گوجه‌فرنگی می‌پردازیم.
گوجه‌فرنگی جایگزین طبیعی آسپرین
تحقیقات دانشمندان نشان می‌دهد دانه‌های گوجه‌فرنگی می‌تواند به عنوان یک عنصر طبیعی برای داشتن زندگی طولانی‌تر استفاده شود. ضمن اینکه از آن می‌توان به عنوان جایگزین طبیعی آسپیرین استفاده کرد. دانشمندان در دانه‌های گوجه‌فرنگی ماده طبیعی پیدا کردند که می‌تواند با پیشگیری از لخته شدن خود در بدن به چرخش طبیعی خون در بدن انسان کمک کرده و به نوعی، عملکرد قرص آسپیرین را شبیه‌سازی کند. این ماده که بدون رنگ و طعم است می‌تواند به غذاها اضافه شده و بدون تغییر مزه و رنگ غذا، فواید بسیاری برای مصرف کنندگان آن به همراه داشته باشد. مقامات سلامت اتحادیه اروپا نیز خواص این ماده جدید کشف شده توسط دانشمندان انگلیسی را تأیید کرده‌اند. تحقیقات نشان می‌دهد این ماده طبیعی می‌تواند مانند آسپیرین از لخته شدن خود در بدن کمک کند. هم‌اکنون میلیون‌ها سالمند در سراسر جهان روزانه مقادیر کمی از آسپیرین مصرف می‌کنند تا از لخته شدن خون در بدن خود کمک کنند، این در حالی است که مصرف این دارو می‌تواند عوارض زیادی مانند خون‌ریزی معده و مانند آن را به همراه داشته باشد. پروفسور آسیم دوتاروی زمانی که سرگرم بررسی فواید غذاهای مدیترانه‌ای بود، این ماده را کشف کرد و معتقد است می‌توان از آن به عنوان جایگزینی برای آسپیرین استفاده کرد. این ماده هم‌اکنون با نام Fruitflow توسط این دانشمند به ثبت رسیده است و آزمایشات نشان می‌دهد ۳ساعت بعد از مصرف آن گردش خون بدن به حالت یکنواخت درمی‌آید و اثرات آن تا ۱۸ساعت در بدن باقی می ماند.
قرمزی پوست را درمان می‌کند
لیکوپن موجود در گوجه‌فرنگی علاوه بر مبارزه با آسیب سلولی که در بالا توضیح داده شد، برای درمان قرمزی پوست هم بسیار عالی است. اگر گوجه‌فرنگی را به طور مستقیم روی ناحیه‌ قرمز شده‌ پوست قرار دهید. این کار سبب رطوبت‌رسانی به پوست می‌شود و همچنین پوست را صاف می‌کند. از سویی دیگر مصرف آب گوجه‌فرنگی همچنین بهترین راه برای درمان قرمزی پوست است.
جوش‌های سرسیاه را درمان می‌کند
اثبات شده ‌است گوجه‌فرنگی برای درمان مشکلات پوست از جمله درمان جوش‌های سرسیاه و کمک به داشتن پوستی سالم و زیبا بسیار عالی است. برای این کار یک گوجه‌فرنگی را برش بزنید و آن را به طور مستقیم روی نواحی دارای جوش سرسیاه مالش بدهید. این روش درمانی جوش‌های سرسیاه را به طور مؤثری درمان می‌کند. به علاوه، این روش پوست را به خوبی درمان می‌کند.
گوجه‌فرنگی و سرطان پروستات
براساس تحقیقات و مطالعات دکتر جان اردمن مواد موجود در گوجه‌فرنگی با ایجاد حفاظت اپیدمیلوجیکال درصد ابتلا به سرطان پروستات را کاهش می‌دهد.
مصرف فراوان چربی با ایجاد تغییر در متابولیسم کلسترول و استروئید، شانس بروز سرطان را افزایش می‌دهد. مصرف سبزی‌ها یا رنگدانه‌های سبز و زرد، یک اثر حفاظتی از بروز سرطان پروستات دارد. شانس بروز سرطان پروستات با گذشت سن افزایش می‌یابد که ممکن است به علت تغییرات هورمونی حاصله نظیر کاهش مقدار آندرسترون و یا افزایش مقادیر سرمی استروژن و استرادیول باشد.
تماس با عوامل شغلی و محیطی شانس بروز سرطان را بیشتر می‌کند. شغل​هایی که شانس بروز سرطان را بیشتر می‌کنند شامل کارگرانی که با کودها، بافتنی‌ها و لاستیک سر و کار دارند، تماس با باتری‌های حاوی کادمیوم است.
پروستات پس از سن 45 تا 50سالگی آغاز به رشد می‌کند. به افراد بالای این سن توصیه می‌شود روزانه یک گوجه‌فرنگی خام مصرف کنند.
برای موهایتان خوب است
گوجه‌فرنگی به خاطر آنکه سرشار از ویتامین‌ها و آهن است برای تقویت موهایتان خوب است و به موهای آسیب دیده درخشش می‌دهد. به علاوه، اسیدیته موجود در آن باعث می‌شود سطح pH موها متعادل شود. اگر شوره سر دارید یا سرتان می‌خارد، پس از شامپو زدن به موها، آب گوجه‌فرنگی تازه را به موها و کف سرتان بمالید و ۴ تا ۵دقیقه با آب سرد یا ولرم آب‌کشی نمایید. سعی کنید به طور مداوم به سرتان گوجه‌فرنگی نمالید، زیرا اسیدیته آن موهایتان را خشک می کند.
دندان‌ها را سالم نگه می‌دارد
یکی دیگر از خواص گوجه‌فرنگی این است که می‌تواند سلامت دندان‌ها را حفظ کند. گوجه‌فرنگی حاوی کلسیم زیادی است که برای دندان‌ها بسیار مفید است و استحکام آنها را بهبود می‌بخشد.
استخوان‌ها را قوی و سالم نگه می‌دارد
همان‌طور که در بالا ذکر شد گوجه‌فرنگی حاوی کلسیم است که برای سلامتی دندان‌ها بسیار فایده دارد. این عنصر برای استخوان‌ها نیز بسیار مفید است. کلسیم موجود در گوجه‌فرنگی حتی می‌تواند استخوان‌ها را سالم و محکم نگه دارد و همچنین استخوان‌ها را در داخل بدن تقویت می‌کند.
خواص ضدپیری دارد
یکی دیگر از خواص گوجه‌فرنگی برای پوست و زیبایی این است که می‌تواند به عنوان یک عامل ضدپیری قوی عمل کند. با توجه به مطالعات متعدد، گوجه‌فرنگی می‌تواند به پوست کمک کند اکسیژن را راحت‌تر جذب کند. علاوه بر این، گوجه‌فرنگی از پوست در برابر علائم پیری محافظت می‌کند. مواد مغذی موجود در آن نیز می‌تواند درمانی شگفت‌انگیزی برای مراقبت از پوست و زیبایی باشد. براساس مطالعات انجام‌شده، مصرف آب گوجه‌فرنگی پوست را سالم نگه می‌دارد و سبب می‌شود جوان‌تر به نظر برسید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی