[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۹۹۰
  • دوره جدید

مسیر اقتصاد کشور غلط است، روزنامه شیراز نوین

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس گفت: همه حرف بخش خصوصی این است که بخش دولتی دست از سر بخش خصوصی بردارد و بگذارد بخش خصوصی کار خودش را انجام دهد و رشد کند و علی‌رغم تأکید مقام معظم رهبری بر حمایت از بخش خصوصی، ما حتی نیاز به حمایت شما هم نداریم؛ زیرا نتیجه مداخله دولت در بخش اقتصاد کشور، وضعیت فعلی اقتصاد ماست.
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، جمال رازقی در آیین بیست و ششمین سالروز ملی صادرات و تقدیر از صادرکنندگان نمونه استان سال 1401 که با حضور مدیران استانی در این اتاق برگزار شد، بیان کرد: صادرات غیرنفتی کشور در 10 ماهه سال جاری برای نخستین بار به 45میلیارد و 300میلیون دلار رسیده که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل در وزن دو و 93 دهم درصد و در ارزش دلاری بیش از 17 درصد رشد داشته است.
وی اضافه کرد: بخش دولتی باید دست از دخالت در فعالیت تشکل‌های بخش خصوصی بردارد. دست از دخالت در انتخابات‌های تشکل‌های بخش خصوصی بردارید.
رئیس اتاق بازرگانی فارس ادامه داد: آقایان بخش دولتی دست از مداخله بردارید. دست از قیمت گذاری دستوری بردارید؛ زیرا نتیجه ای جز رشد اقتصادی صفر، مهاجرت، اتفاقات کف خیابان، فرار 70هزار میلیارد دلار سرمایه ایرانی، فرار دانشجویان و نخبگان و انتقال کارخانه‌ها و سرمایه‌ها به خارج از کشور برای کشور نخواهد داشت.
رازقی عنوان داشت: کارگزاران دولتی، بخش خصوصی را خفه کرده اند و هر روز به بهانه ای حلقه عدم فعالیت بخش خصوصی را تنگ‌تر می‌کنند. قطع اینترنت هزاران جوان را از کشور فراری داده و روز به روز انتقال سرمایه و شرکت‌ها به خارج از کشور را شاهد هستیم.
وی تصریح کرد: بارها گفته ایم مسیری که اقتصاد کشور طی می‌کند غلط است و این را به بیراهه خواهد رسید. اما کسی گوش نمی‌دهد که نمونه بارز آن بودجه سال آینده است که در بودجه این کشور هیچ اشاره ای به کمک به حمایت از تولید و صادرات دیده نشده است؛ بلکه افزایش 180درصدی مالیات شرکت‌های خصوصی به خوبی پرداخته شده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی