[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۹
  • دوره جدید

آب دریا پیش‌فروش شد ، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
استاندار گفت: در هفته دولت 842 پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر 3512 میلیارد تومان در استان فارس به بهره برداری خواهدرسید.
دکتر عنایت‌الله رحیمی ظهر یکشنبه دوم شهریورماه در جمع خبرنگاران با تبریک هفته دولت از مردم به عنوان پشتوانه‌های‌اصلی نظام جمهوری اسلامی ایران یاد کرد و افزود: رمز ماندگاری جمهوری اسلامی همان رمز پیروزی آن است. مردم شریف ایران با توکل بر پروردگار متعال و پیروی از بیانات رهبر فرزانه انقلاب مشکلات زیادی را پشت سرگذاشته‌اند و توطئه کنونی دشمنان مبنی بر اشاعه ناامیدی و تفرقه هم نمی‌تواند سدی در برابر پیشرفت‌های‌همه جانبه نظام مقدس جمهوری اسلامی در عرصه خدمت‌رسانی به مردم ایجاد کند. وی با عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ماه عزاداری شیعیان، خدمت به مردم را به عنوان بزرگ ترین عبادات یاد کرد و بیان داشت: دولت تلاش‌های‌گسترده‌ای را به منظور کاهش صدمات اقتصادی و معیشتی به مردم در دستور کار قرار داده و نمایندگان مردم در قوه مجریه تلاش می‌کنند تا علاوه بر اداره کشور، در مباحث سازندگی و رونق پروژه‌های‌عمرانی نیز با قدرت عمل کنند. استاندار فارس با اشاره با اشاره به سالروز اسمانی شدن شهیدان رجایی و باهنر خاطر نشان کرد: اطاعت از رهبری و مردمی بودن از ویژگی‌های‌اصلی شهدای دولت است و ما در ادامه راه آنان موظفیم تا ضمن ارایه خدمات به مردم، با شفاف‌سازی به بازگویی دستاوردهای جمهوری اسلامی در حوزه‌های‌محتلف همت گماریم. دکتر رحیمی سال جاری را از دشوارترین برهه‌های ‌دولت در دهه‌های ‌اخیر ارزیابی کرد و گفت: در ماه‌های اخیر درآمدهای نفتی کشور به کمترین میزان خود پس از سال‌های‌پیروزی انقلاب اسلامی رسیده و این در حالی است که فرایند خدمت‌رسانی به مردم در حوزه‌های‌مختلف تعطیل نشده و شاهد گسترش طرح‌های‌زیرساختی در حوزه‌های‌متنوعی هستیم.
عالی‌ترین نماینده دولت در استان فارس در بخش دیگری از سخنانش به جزییاتی از پروژه‌های‌انجام شده توسط قوه مجریه اشاره کرد و گفت: در استان فارس بیش از 840 پروژه با اعتباری بالغ بر 3512 میلیارد تومان انجام شده که از این مقدار 1800 میلیارد با مشارکت بخش خصوصی و خیرین بوده است. وی از اجرای 10 پروژه با اعتباری بالغ بر 77 میلیارد تومان در حوزه امور آب شهرها و روستاها خبر داد و گفت: در سال جاری دولت 333 میلیارد تومان در بخش بزرگراه‌ها و راه‌های‌اصلی و فرعی استان در قالب 76 پروژه سرمایه‌گذاری کرده است و این در حالی است که در زمینه گسترش فضاهای اموزشی و فرهنگی 74 طرح با اعتباری بالغ بر 72 میلیارد تومان در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد. استاندار فارس در ادامه خبر از بهره‌برداری از 47 پروژه در حوزه بهداشت و درمان در استان فارس با اعتباری بالغ بر 62میلیارد خبر داد و گفت: سهم خیرین و بخش خصوصی در اجرای این طرح‌ها 17 میلیارد تومان است و بخش دولتی هم 45 میلیارد تومان در این عرصه سرمایه‌گذاری کرده است. دکتر رحیمی در بخش دیگری از سخنان خود به سرمایه‌گذاری ویژه دولت در زمینه گسترش نیروگاه‌ها و خطوط انتقال و برق‌رسانی به روستاهای دورافتاده خبر داد و گفت: در هفته دولت امسال 25 پروژه در امور برق با اختصاص 279 میلیارد تومان در استان به بهره‌برداری می‌رسد که بخش خصوصی در این عرصه، آورده‌ای نداشته است. وی با اشاره به نقش ورزش در گسترش نشاط و سازندگی در جامعه خاطرنشان کرد: قوه مجریه 13 پروژه با اعتباری بالغ بر 6 میلیارد تومان را در هفته دولت در استان به سرانجام می‌رساند و در طرح‌های‌تولیدی و اشتغالزایی هم 153 پروژه با اعتباری بالغ بر 1155میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد که سهم خیرین و بخش خصوصی 1081‌میلیارد تومان است.
مقام عالی دولت در استان فارس در بخش دیگری از سخنان خود به افزایش ٨ درصدی بکارگیری بانوان در پست‌های‌مدیریتی نسبت به سال 97 خبر داد و گفت: با اعلام آمادگی بانوان برای نقش‌آفرینی در جایگاه‌های‌مدیریتی در وزارت کشور رزومه و سابقه‌شان مورد بررسی قرار گرفته و در صورت احراز شرایط لازم دولت منعی برای بکارگیری بانوان در این زمینه ندارد. چنان که در شرایط حاضر ۲ مدیرکل و ۲ معاون مدیرکل، ۲ بخشدار و ۴ معاون فرماندار از بین جامعه توانمند زنان توانمند انتخاب شده و  بطور کلی ٢٠٠ مدیر زن در سطوح مدیریتی استان فارس مشغول به فعالیت می‌باشند. استاندار فارس در بخش دیگری از سخنان خود در مورد آزاد راه شیراز-اصفهان گفت: اعتبار مصوب این پروژه ١٢٠٠ میلیارد تومان است که تاکنون٨٥٠ میلیارد تومان آن تخصیص یافته است. دکتر رحیمی در پایان گفت: این آمار ارایه شده در زمینه بهره‌برداری از پروژه‌های‌فارس منحصر به هفته دولت می‌شود و این در حالی است که در سال گذشته شاهد افتتاح 1678 پروژه با اعتباری بالغ بر 25875 میلیارد تومان در سراسر استان فارس بوده‌ایم. استاندار فارس، در خصوص مراحل و وضعیت پروژه انتقال آب از خلیج فارس به این استان نیز گفت: این پروژه در قالب ۱۵ میلیون متر مکعب قرارداده بسته شده و کارهای سایت آب شیرین کن در حال اجرا است و میزانی هم لوله گذاری انجام شده که در صورت استقبال صنایع از خرید آب تولیدی، روند اجرا سرعت بیشتری خواهد گرفت. دکتر رحیمی افزود: در این زمینه مذاکرات دیگری هم برای افزایش سهمیه انتقال شریک سرمایه‌گذار انجام شده چرا که این پروژه توسط بخش خصوصی اجرا می‌شود و تعهد دولت تضمین خرید آب است. وی ادامه داد: این تضمین از ۲ طریق انجام می‌شود که یکی تضمین خرید آب برای مصرف آشامیدنی است که ما این تضمین را برای شهرهای لامرد و مهر به سرمایه‌گذار می‌دهیم و قسمت دوم نیز تعهد خرید مربوط به صنایع و فعالیت‌های اقتصادی است. استاندار فارس افزود: چون آبی که شیرین می‌شود و از دریا انتقال می‌یابد گران‌تر از آبی است که الان در اختیار صنعت و کشاورزی قرار می‌گیرد و چند برابر افزایش قیمت دارد، تعدادی از صنایع که در منطقه انرژی بر و منطقه لامرد و مُهر استقرار دارند، مقدمات خرید تضمینی آب را انجام داده و متعهد به خرید شده‌اند. وی، در خصوص تقاضای سرمایه‌گذار برای افزایش مجوز انتقال آب نیز گفت: چون ما مجوز انتقال ۲۸۵ میلیون متر مکعب آب را گرفته‌ایم و فقط انتقال ۱۵ میلیون متر معکب را با این سرمایه‌گذار قرارداد داریم، سرمایه‌گذار معتقد است که این ۱۵ میلیون متر مکعب پاسخگوی حجم و میزان سرمایه‌گذاری که بنا است برای استقرار آب شیرین کن و اجرای خط انتقال انجام دهد، نیست که مذاکراتی نیز با وزارت نیرو و سازمان آب انجام شده که این میزان ۱۵ میلیون متر مکعب افزیش یابد که به توافق‌های اولیه هم دست یافته‌اند. دکتررحیمی گفت: قطعاً اگر صنایع از خرید آب انتقالی استقبال کنند، این پروژه با سرعت بیشتری اجرا خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی