[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۹
  • دوره جدید

اتصال صنعت از مُهر به دریا ، روزنامه شیراز نوین

همزمان با گرامیداشت هفته دولت وبا حضور استاندار فارس، بزرگترین  کارخانه تولید لوازم خانگی جنوب کشور  به همراه ۶طرح عمرانی و زیرساختی در شهرک صنعتی مهر(MOHR)به بهره برداری رسید و عملیات اجرایی طرح شبکه فاضلاب شهرک صنعتی  نیز آغازشد.
به گزارش شیراز نوین به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های‌ صنعتی فارس  در این مراسم که استاندار فارس، نماینده مردم شهرستان‌های‌لامرد ومهر در مجلس شورای اسلامی  و جمعی از مدیران استانی و شهرستان حضور داشتند، مجموعه تابان عرش ایرانیان، بزرگترین مجموعه صنعتی تولید کننده لوازم خانگی برقی جنوب کشور  افتتاح و مورد بهره‌برداری قرارگرفت.
مدیر عامل شرکت شهرک‌های‌صنعتی فارس در آیین افتتاحیه این طرح صنعتی با اشاره به حمایت‌های‌انجام شده برای راه‌اندازی این طرح صنعتی در بخش‌های‌تأمین زیرساخت‌ها ، اخذ مجوزها، رفع مشکلات ورود ماشین‌آلات خط تولید و نیز کمک به سرعت بخشیدن به راه‌اندازی فاز نخست خط تولید گفت: با راه‌اندازی این مجموعه صنعتی، استان فارس نیز در شمار تولید کنندگان لوازم خانگی برقی قرارگرفت که این مهم با همت و تلاش بخش خصوصی در سالی که به فرموده رهبر معظم انقلاب، جهش تولید نامگذاری شده، محقق شده است.
احد فتوحی با بیان اینکه این کارخانه در فازهای بعدی ظرفیت تولید سایر لوازم برقی پرمصرف در کشور را خواهدداشت، گفت: با توجه به کیفیت مناسب محصولات تولیدی و قیمت تمام شده کمتر، امیدواریم علاوه بر تأمین بخشی از نیاز داخل، از خروج مقادیر زیادی ارز نیز جلوگیری کند.
وی افزود: باتوجه به نزدیکی شهرک صنعتی مهر به خلیج فارس، افق مناسبی برای صادرات محصولات این مجموعه صنعتی نیز فراهم شده و قطعاً صادرات نیز در دستور کار صاحبان این کارخانه خواهد بود.
فتوحی با اشاره به اینکه از جدیدترین فناوری‌ها در این کارخانه استفاده شده، ابراز امیدواری کرد: باتوجه به کیفیت مطلوب و قیمت مناسب، این محصولات تولیدی بتواند جایگزین مناسبی برای برندهای خارجی باشد.
مدیر عامل شرکت شهرک‌های‌صنعتی فارس در ادامه با بیان اینکه امروز و همزمان با گرامیداشت هفته دولت ۶طرح عمرانی و زیر‌ساختی نیز در شهرک صنعتی مُهر افتتاح یا عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود، گفت: طرح‌های‌ زیرسازی وجدول‌گذاری، شبکه داخلی گاز وحفاطت کاتدی،کانال هدایت سیلاب، شبکه روشنایی، توسعه فضای سبز با اعتباری افزون بر ۳۶میلیارد ریال افتتاح و عملیات اجرایی طرح شبکه فاضلاب نیز با ۲۰میلیارد ریال آغاز می‌شود. 
مدیرعامل شرکت شهرک‌های‌صنعتی فارس در ادامه با تأکید بر بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود برای حمایت حداکثری از سرمایه‌گذاران از طریق اجرای سیاست‌های تشویقی در این شهرک صنعتی گفت: در  شهرک صنعتی مُهر شرایط ویژه ‌مناطق کم برخوردار، برای واگذاری زمین به صنعتگران در نظر گرفته‌شده و سرمایه‌گذاران فقط ۱۰ درصد از قیمت حق انتفاع واگذاری را به‌صورت نقد پرداخت می‌کنند  و ۹۰درصد باقیمانده،در اقساط ۴۷ ماهه از آنان اخذ می‌شود که در بین شهرک‌های‌صنعتی استان، از بهترین شرایط واگذاری برخوردار است. 
وی با اشاره به ظرفیت‌های شهرستان مهر و هم‌جواری با منطقه عسلویه و منطقه انرژی پارس جنوبی و وجود پالایشگاه در این منطقه تصریح کرد: شهرک صنعتی مُهر  در اکثر حوزه‌های‌صنعتی بویژه با محوریت ایجاد صنایع تخصصی مربوط به نفت، گاز و پتروشیمی و استقرار صنایع پایین‌دستی از ظرفیت مناسبی برای توسعه صنعتی این شهرستان در جنوب فارس برخوردار است.
فتوحی با اشاره به اینکه این شهرک با 200 هکتار مساحت ظرفیت استقرار 250 واحد صنعتی با اشتغال‌زایی 5 هزار نفر را خواهد داشت خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۹ قرارداد سرمایه‌گذاری با متقاضیان منعقد و ۵ واحد صنعتی نیز با اشتغال ۱۲۰نفر راه‌اندازی شده است.
وی با اشاره به اینکه شهرک صنعتی مُهر مهم‌ترین بستر برای توسعه صنعتی این شهرستان و ایجاد اشتغال پایدار در این منطقه است، اظهار امیدواری کرد: با توجه به استقبال سرمایه‌گذاران این شهرک صنعتی در سال‌های آینده به یکی از مهم‌ترین قطب‌های صنعتی استان فارس به‌ویژه در بخش صنایع جانبی مربوط به نفت، گاز و پتروشیمی و صنایع پایین‌دستی آن تبدیل شود.
مدیر عامل شرکت شهرک‌های‌صنعتی فارس، با اشاره به مزیت‌های سرمایه‌گذاری در این شهرک صنعتی گفت: شهرک صنعتی مُهر نزدیک‌ترین شهرک صنعتی استان فارس به سواحل نیلگون خلیج‌فارس و نیز منطقه پارس جنوبی محسوب می‌شود و با توجه به موقعیت ویژه این شهرک صنعتی در جنوب استان فارس و نزدیکی به آب‌های خلیج‌فارس از ظرفیت مناسبی برای صادرات و دستیابی به بازار  کشورهای حاشیه خلیج فارس برخوردار است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی