[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۳
  • دوره جدید

جامعه فرهنگ و هنر فارس به سوگ نشست، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین- گروه فرهنگ و هنر
در آستانه تاسوعا و عاشورای حسینی جامعه فرهنگ و هنر فارس به سوگ نشست. مرتضی محلاتی هنرمند هنرهای گرافیک نقاشی وعکاسی و نام آشنا از دیار فارس، ابراهیم برومندیان هنرمند هنرهای نمایشی و حاج بهرام طالبی، همسر سرکار خانم اصولی از کارکنان صدیق اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس به دیار باقی شتافتند تا جامعه فرهنگ و هنر فارس در ایام عزاداری حسینی به یاد آنها سوگواری کند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس طی پیامی در گذشت مرتضی محلاتی؛ هنرمند هنرهای گرافیک نقاشی، عکاسی و نام آشنای دیار فارس و مدیر مجموعه نگارخانه « هان» و کانون تبلیغاتی «سبز دریچه» را به جامعه هنری و بویژه خانواده وی تسلیت گفت. صابر سهرابی گفت: هر گاه آثار هنری مرحوم مرتضی محلاتی که سال‌های‌بسیاری را با پرداختن به هنرهای تجسمی و بویژه گرافیک، نقاشی و عکاسی سپری کرد را مرور می‌کنیم، بر این باوریم که هنر و اندیشه او دارای تأثیرات قابل توجهی در شهر و دیارش با خود همراه داشته است. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با ابراز اندوه از فقدان این هنرمند، گفت: آثار و فعالیت‌های‌هنری او مایه بسی مباهات و افتخار است، چرا که عمر پربار خود را در راه خدمت به هنرهای تجسمی این سرزمین صرف کرد و گام‌های‌مؤثری برداشت. جای خالی این گونه هنرمندان متخصص برای همیشه احساس می‌شود و این ضایعه اسفناک را به بازماندگان آن‌مرحوم، جامعه هنرمندان، تسلیت عرض می‌دارم و از خدای متعال امیدوارم روحش را قرین آمرزش و آرامش ابدی نماید.یادش گرامی و روحش شاد باد.
مرتضی محلاتی تحصیلات عالی در رشته هنرهای تجسمی، عضو انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران، متولد دی‌ماه ٤٩ - شیراز است و عضو هیئت انتخاب دومین جشن بزرگ تجسمی فارس   ۸۰ /عضو هیئت انتخاب و داوری دومین جشنواره هنرهای تجسمی استان بوشهر- ۸۱ / داور بخش گرافیک دومین جشنواره هنرهای تجسمی استان فارس- ۸۲ / داور بخش پوستر چهارمین جشنواره سراسری امام رضا - ۸۶ / نایب رئیس انجمن صنفی کانون‌های‌تبلیغاتی استان فارس ۸۲ - ۸۰ / مقام اول طراحی نشانه درهفتمین دوسالانه طراحان گرافیک ایران / مقام اول پوستر در اولین ، دومین ، چهارمین و پنجمین جشن فرهنگ فارس/ تقدیر در نمایشگاه طراحی پوستر بانک ملی و محیط‌زیست/ کسب مقام اول با عنوان طراح پیشرو در بخش بین‌الملل پوستر نهمین دوسالانه طراحان گرافیک ایران از سوی مجله الکترونیکی رنگ/ حضور در نمایشگاه‌های‌داخلی و خارجی در حوزه گرافیک نقاشی و عکاسی. 
همچنین مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس طی پیامی در گذشت ابراهیم برومندیان، هنرمند هنرهای نمایشی بویژه تئاتر کودک و نوجوان و نام آشنای دیار فارس را به جامعه هنری و بویژه خانواده وی تسلیت گفت. صابر سهرابی گفت: هر گاه آثار هنری مرحوم ابراهیم برومندیان که سال‌های‌بسیاری را با پرداختن به هنرهای نمایشی و بویژه، نویسندگی، کارگردانی و بازیگری در حوزه کودک و نوجوانان سپری کرد، بر این باوریم که هنر و اندیشه وی دارای تأثیرات قابل توجهی در شهر و دیارش با خود همراه داشته است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با ابراز اندوه از فقدان این هنرمند، گفت: آثار و فعالیت‌های‌هنری او مایه بسی مباهات و افتخار است، چرا که عمر پربار خود را در راه خدمت به تئاتر کودک و نوجوان این سرزمین صرف کرد و گام‌های ‌مؤثری برداشت. جای خالی این گونه هنرمندان متخصص برای همیشه احساس می‌شود و این ضایعه اسفناک را به بازماندگان آن مرحوم، جامعه هنرمندان، تسلیت عرض می‌دارم و از خدای متعال امیدوارم روحش را قرین آمرزش و آرامش ابدی نماید. یادش گرامی و روحش شاد باد.
ابراهیم برومندیان که از 23 خرداد سال جاری به کما رفته بود، صبح امروز به رحمت ایزدی پیوست. آن مرحوم به دلیل مشکلات کلیه در خانه بستری بود و به دلیل شیوع ویروس کرونا در خانه تحت درمان بود که پس از شدت گرفتن بیماری پس از ۴ ماه قرنطینه خانگی از ۲۱ خرداد به بیمارستان نمازی منتقل و به دیار باقی شتافت.
برومندیان نمایش‌هایی از جمله «گاو تنبل، گرگ و روباه پوستین دوز، شهر روشنایی، روباه و خروس ، جنگل سبز، جادوی اژدهای سه سر و بسیاری از آثار دیگر را با محوریت کودک و نوجوانان به همراه همسر هنرمند و یار و همراه  همیشگی خودشان، خانم رهرو اصفهانی بر روی صحنه برده است. او علاوه بر این کتاب شعر کودکان با عنوان قلب قهرمان را سروده است.
در ادامه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس ضمن عرض تسلیت به مناسبت درگذشت حاج بهرام طالبی، همسر سرکار خانم اصولی  از کارکنان صدیق و زحمتکش این اداره کل گفت: در این روزهای بی‌بازگشت، فقدان و درگذشت حاج بهرام طالبی تمام همکارانمان را در سوگ نشانده است و امیدواریم آمرزش ابدی نصیب روح آن مرحوم شود و صبر جلیل نصیب خانواده ارزشمندشان گردد. 
صابر سهرابی در پی درگذشت حاج بهرام طالبی، گفت: از خداوند بخشنده و مهربان با تمام وجود آرزومندیم تا به سرکار خانم اصولی که از کارکنان ارزشمند اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس می‌باشد، بابت از دست دادن همسرشان، صبر و شکیبایی عطا نماید. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس ادامه داد: فقدان این عزیز از دست رفته بر ما و همه کارکنان حوزه فرهنگ، ادب و هنر، ضایعه‌ای بس ناگوار است و امیدواریم پروردگار متعال روح آن مرحوم را در پناه انوار خود و ائمه معصومین، به آرامش و آمرزش ابدی برساند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی