[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۵۵
  • دوره جدید

منتظر اعتبارات دولتی نیستیم، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
مدیر عامل شرکت آبفا استان فارس طی گفت‌وگویی، ضمن اعلام گشایش ۲۳ پروژه آبرسانی با حضور مسئولان استانی و محلی، در هفته دولت، از سرمایه گذاران بخش خصوصی و خیرین نیکوکار استان و کشور به منظور اجرای طرح‌های‌آب و فاضلاب شهری و روستایی استان فارس، دعوت به مشارکت نمود.
علی بوستانی رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان فارس، همزمان با پایان ایام هفته طی گفت‌وگویی با اشاره به این موضوع که هفته دولت یادگار دولتمردان شهید رجائی و باهنر و یادآور روزهای حماسه‌سازی دول مختلف در ۴۱ سال حیات طیبه انقلاب است و خدا را شاکریم که در تن آذین مقدس سقایت در این ایام فرصت یافتیم تا با رونمایی از خدمات جدید دولت در حوزه فعالیت شرکت آبفا استان فارس، هم در راستای رویکرد اصیل انقلاب مبنی بر نهضت خدمت‌رسانی بی‌منت به مردم گام برداریم و هم منعکس کننده تلاش پر شور خادمان مردم در دولت خدمتگزار باشیم. وی بار دیگر هفته دولت چهل و یکمین سال حیات پر برکت انقلاب اسلامی را به دولتمردان این نظام تبریک گفت و اظهار داشت: در همین راستا ۲۳ پروژه آبرسانی در شهرها و روستاهای استان با حضور معاونان استاندار فارس،  فرمانداران و مسئولان محلی شهرستان‌ها گشایش یافت و جمعی از مردم استان فارس از مزایای این خدمات بهره‌مند گردیدند که از این حیث نیز پیشانی شکر بر آستان کرامت خداوند می‌ساییم و شاکریم که ما را وسیله این گشایش‌ها قرار داد. علی‌بوستانی در ادامه ابراز امیدواری کرد: با بهره‌برداری از این پروژه‌ها شاهد وضعیت مطلوب‌تر آبرسانی در شهرها و روستاهای استان باشیم. مدیر عامل شرکت آبفا استان فارس با بیان این مطلب که پس از یکپارچه‌سازی شرکت‌های‌آبفا شهری و روستایی استان فارس سقایان مردم با همدلی و هم افزایی مضاعف در پی ارائه خدمات مطلوب‌تر به هم استانی‌های‌گرامی هستند، اضافه نمود: بحمدا... در همین چند‌ماه گذشته طرح‌ها و پروژه‌های‌آبرسانی خوبی در اقصی نقاط استان به بهره‌برداری رسیده است و برآنیم تا این روند را با توان بیشتر ادامه دهیم و اطمینان می‌دهیم در آینده‌ای نه چندان دور در بسیاری از نقاطی که به دلیل خشکسالی‌های‌سنواتی دچار بحران کم آبی هستند، به شرایط مطلوب خواهیم رسید. وی افزود: شرکت آبفا استان فارس در همین گذر و در راستای رسالت خطیر خود مبنی بر تأمین و توزیع آب شرب سالم و بهداشتی برای مردم شریف استان، ۲۳ پروژه آبرسانی شهری و روستایی را با صرف اعتباری بالغ بر ۲۸۵ میلیارد ریال در مدار بهره‌برداری قرار داد. این ۲۳ پروژه شامل بهره‌برداری از ۸ حلقه چاه ، ۲۲ کیلومتر خط انتقال آبرسانی، ۴ باب مخزن با ظرفیت ۱۲۰۰ متر مکعب، یک باب ایستگاه پمپاژ، ۳۵۰۰ متر خط انتقال برق و ۴۷۸۰ متر شبکه توزیع آب شرب می‌باشد که با بهره‌برداری از این پروژه‌ها قریب به ۳۸۰۰ خانوار شهری و روستایی از مزایای آبرسانی آن بهره‌مند شدند.
علی بوستانی مدیر عامل این شرکت در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تشریح وضعیت منابع آب استان و تأکید بر لزوم مدیریت مصارف آب از سوی مسئولان و مشترکان آب شرب، به طرح‌ها و پروژه‌های‌آبرسانی شهری و روستایی در دست اجرای این شرکت نیز اشاره کرد و افزود: به لطف خداوند در حال حاضر در سطح استان پهناور فارس ۱۰۵ پروژه آبرسانی روستایی را در ۳۱۵ روستا با اعتباری بالغ بر ۱۵۷۰ میلیارد ریال در دست اجرا داریم. همچنین ۸ پروژه  آبرسانی شهری نیز با اعتباری بالغ بر ۲۴۰ میلیارد ریال در دست اجراست.
در بخش فاضلاب نیز در ۸ شهر استان طرح‌های‌فاضلاب شهری با اعتباری بالغ بر ۲۰ هزار میلیارد ریال در دست اجراست که اعتبار اجرای طرح‌های‌فاضلاب ۶ شهر از محل بانک توسعه اسلامی تأمین می‌گردد. در همین راستا ۵ پروژه فاضلاب روستایی نیز با اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال درحال اجراست که امیدواریم با در اختیار قرار گرفتن به موقع اعتبارات مصوب، اجرا و بهره‌برداری این طرح‌ها و پروژه‌های‌آب و فاضلاب شهری و روستایی بتوانیم خدماتی ارزنده و شایسته به مردم شریف استان ارائه دهیم. مدیر عامل این شرکت در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر این موضوع که به منظور اجرای پروژه‌ها، نباید منتظر اعتبارات دولتی باشیم، بیان داشت: این شرکت در راستای رویکرد وزارت نیرو و شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور مبنی بر استفاده از ظرفیت‌های‌مالی بخش غیر‌دولتی جهت اجرای طرح‌های‌آب و فاضلاب، تلاش نموده است تا با جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و توسعه مشارکت‌های‌مالی خیرین، وابستگی اجرای برخی پروژه‌ها را به اعتبارات دولتی کم کند. وی در خصوص پیشینه مشارکت مالی خیرین در امور عام‌المنفعه، گفت: خیرین در استان فارس از قدیم الایام در انجام امور عام المنفعه مشارکت داشته و پیشقدم بوده‌اند. 
به طوریکه در اقصی نقاط استان پهناور فارس رد پای پر برکت خیرین را در پروژه‌های‌آبرسانی می‌توان مشاهده نمود. وی افزود: در مناطق جنوب استان فارس هم خیرین با احداث آب انبارهایی که از نظر کمیت در دنیا بی‌نظیر است در پیشه فاخر سقایت و آبرسانی به مردم نقش آفریده‌اند. طی سال‌های‌گذشته خیرین نیکوکار در جای جای استان فارس ما را در اجرای طرح‌های‌مختلف آبرسانی اعم از احداث مخزن، خط انتقال آب، شبکه‌های‌توزیع آب شهری، حفر چاه و ... با تأمین بخشی از منابع مالی یاری رسانده‌اند که امیدوارم اینگونه مشارکت‌ها استمرار داشته‌باشد. بوستانی با بیان اینکه در تلاشیم تا با انعقاد تفاهم‌نامه‌ای با مجمع خیرین آبرسان استان فارس، از ظرفیت این مجمع مردم نهاد بیش از پیش منتفع گردیم، خاطرنشان کرد: شرکت آبفا استان فارس دستان یاری سرمایه‌گذاران و خیرین نیکوکار استان و کشور را در انجام طرح‌ها و پروژه‌های‌آب و فاضلاب استان فارس، به گرمی می‌فشارد و از حضور و مشارکت آنان در اجرای پروژه‌های‌آبرسانی استقبال می‌کند.
 وی در همین خصوص اظهار داشت: شرکت آبفا استان فارس با توجه به ظرفیت‌های‌قانون بودجه سال ۹۹، طرح‌ها و پروژه‌های‌خوبی را در حوزه‌های‌آب و فاضلاب مورد مطالعه قرار داده و به منظور اجرای آن برنامه‌ریزی و هدفگذاری نموده است که با یاری خداوند در صورت تحقق این اهداف و برنامه‌ها، تأثیرهای ملموس و قابل‌توجهی در بهبود شاخص‌های‌ بهره‌مندی از آب شرب و همینطور ارتقاء شاخص‌های‌بهداشتی و زیست‌محیطی در حوزه جمع‌آوری و دفع بهداشتی فاضلاب در استان، حاصل خواهد داشت.
مدیرعامل شرکت آبفا استان فارس در پایان این گفت‌وگو با تأکید بر این موضوع که خدمتگزاران مردم در شرکت آب و فاضلاب استان فارس برای تأمین آب شرب سالم و بهداشتی جهت استفاده مردم از هیچ تلاش و کوششی مضایقه نخواهند کرد، تأکید نمود: ما برآنیم تا هم استانی‌هایمان با کمترین مشکل در خدمات آبرسانی مواجه باشند. بوستانی تأکید کرد: از هم استانی‌های‌فهیم انتظار داریم تا با صرفه‌جویی در مصرف آب و استفاده بهینه از این نعمت الهی ما را در استمرار بخشیدن به خدمات مطلوب آبرسانی یاری رسانند. 
بدیهی است که مردم قدرشناس با صرفه‌جویی در مصرف آب و اشاعه این فرهنگ حسنه در جامعه، علاوه بر اینکه در حفظ منابع آب شرب برای نسل‌های‌آینده نقش اساسی و سازنده‌ای ایفا می‌کنند، خادمان خود در شرکت آبفا استان فارس را نیز در جهت ادامه خدمت‌رسانی مطلوب یاری می‌رسانند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی