[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۷
  • دوره جدید

کوچ خانه‌های‌بهداشت همراه با عشایر ، روزنامه شیراز نوین

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از ساخت و تحویل ۳۸ کانکس خانه بهداشت در استان فارس خبر داد.
به گزارش شیراز نوین به نقل از روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» گفت: در استان فارس بیش از ۱۴۸ هزار نفر جمعیت عشایر زندگی می‌کنند که به واسطه زندگی کوچ‌نشینی از دسترسی محدودی به خدمات بهداشتی و درمانی برخوردار بوده‌اند.
او افزود: در طرح ابتکاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز که برای نخستین بار در کشور اتفاق افتاد، خانه‌های‌بهداشت عشایری به صورت کانکس طراحی شد تا با استفاده از قابلیت حمل بتوان از آنها در مناطق ییلاقی و قشلاقی استفاده و خدمات بهداشتی را در سطح مورد انتظار به این عزیزان ارائه کرد.
معاون بهداشت دانشگاه ادامه داد: در این واحدها مراقبت‌های‌بهداشتی اولیه و طرح پزشکی خانواده برای جمعیت عشایری کوچنده اجرا می‌شود و مراکز خدمات جامع سلامت معین این خانه‌های‌بهداشت نیز برای دریافت مراقبت‌های‌بیشتر عشایر، مشخص شده‌اند.
دکتر همتی اظهار کرد: ۴۵ خانه بهداشت سیار عشایری برای نقاط پرتراکم عشایری استان مصوب شده که تاکنون ۳۸ کانکس ساخته و برای اسقرار بهورزان عشایری و ارائه خدمات به مناطق موردنظر ارسال شده‌اند.
او افزود: آخرین اقدام معاونت بهداشت دانشگاه، ساخت و تحویل یک دستگاه کانکس سیار خانه بهداشت عشایری و تحویل به دانشکده علوم پزشکی لارستان برای ارائه خدمت به جامعه عشایری آن منطقه بوده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی