[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۹۴
  • دوره جدید

جشن شیرازی‌ها در آخرین لحظه خراب شد دنیا به کام قزوینی ها، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - گروه ورزش
یک گل عجیب در آخرین دقایق، جشن شادی تماشاگران شیرازی را خراب کرد. 
در هفته بیستم رقابت‌های فوتبال دسته اول باشگاه‌های کشور عصر دیروز در ورزشگاه حافظیه شیراز یک دیدار حساس بین دو تیم مدعی فجر شهید سپاسی شیراز و استقلال خوزستان به انجام رسید.
این مسابقه که از ساعت ۱۴ با قضاوت مسعود حقیقی از اصفهان آغاز شد، در پایان با تساوی یک - یک به پایان رسید.
اسامی بازیکنان فجرشهید سپاسی: فرزاد طیبی‌پور، سید جلال عبدی، حمید ملکی، احمدرضا زنده روح، حسین مهربان، ابوالفضل بابایی، محمدرضا خدری، محمد آژیر، محسن سیفی، علی آل کثیر و مجید تاجیک، سرمربی مهدی رجب‌زاده. 
اسامی بازیکنان استقلال خوزستان: حسن پورحمیدی، کیخسرو سیاه‌پور، ابوالفضل علایی، عبدالعظیم گوک، جواد آقایی‌پور، حمید گلزاری، بهروز بارانی، امید افشون، حسین احمدی، وحید امانی و رضا نبی‌زاده
 سرمربی: سیروس پورموسوی. 
داور وسط مسعود حقیقی از استان اصفهان، کمک داور اول فرزاد شیرمردی از استان هرمزگان، کمک داور دوم رشید پردل از استان چهارمحال و بختیاری و داور چهارم نیز سید ابراهیم مولوی از استان چهارمحال و بختیاری بودند. مسئول برگزاری آقای حمید غمزه از استان گیلان، ناظر داوری عبدالرسول استادزاده از استان بوشهر و هماهنگ کننده هیئت فارس نیز بهرام کرم‌دار بود.
حضور هر چهار عنصر تهاجمی یعنی ابوالفضل بابایی، حسین مهربان، محسن سیفی و علی آل کثیر از نکات جالب ترکیب فجرشهید سپاسی بود و همچنین بازگشت سید جلال عبدی پس از چند سال به تیم فجر و کاپیتانی محمدرضا زنده روح نیز جلب توجه می‌کرد. 
حضور چند بازیکن سابق تیم‌های قشقایی و فجر شهید سپاسی در ترکیب اصلی و ذخیره‌های استقلال خوزستان نیز از نکات قابل ذکر ترکیب این تیم بود. کیخسرو سیاه‌پور بازیکن سابق قشقایی و ابوالفضل علایی بازیکن سابق فجر شهید سپاسی در ترکیب اصلی و همچنین محمد جواد عباسی بازیکن سابق قشقایی و وحید عزیزی دروازه‌بان سابق فجر شهید سپاسی نیز روی نیمکت آبی پوشان قرار داشتند. 
بازی با برتری نسبی تیم میهمان آغاز شد و در دقیقه ۵ مسابقه روی یک پرتاب اوت، بازیکن استقلال خوزستان با ضربه سر دروازه فجر را هدف گرفت که واکنش عالی فرزاد طیبی‌پور مانع از فروپاشی دروازه شد. 
در ادامه، بازی کاملاً در میانه میدان دنبال می‌شد تا اینکه در دقیقه ۳۵ ضربه آزاد حمید گلزاری به شکل خطرناکی از روی دروازه فجر عبور کرد و روی تور دروازه فرود آمد. 
 این آخرین موقعیت قابل ذکر در نیمه نخست این مسابقه بود. دیداری ضعیف بین دو تیم کاملاً مدعی. 
هم‌زمان چند دیدار دیگر نیز برگزار می‌شد که دو مسابقه مجدداً بین تیم‌های مدعی بود. در پایان نیمه اول دیدار تیم‌های سایپای تهران و خیبر خرم آباد و همچنین پارس جنوبی و شمس آذر قزوین در شهرستان جم هیچ گلی به ثمر نرسیده بود. 
نیمه دوم از همان ابتدا با برتری فجر آغاز شد و این تیم تا پایان بازی عملکردی متفاوت نسبت به نیمه نخست از خود نشان داد.
 در دقیقه ۴۹ حرکت سیفی و ورود او به محوطه جریمه باعث ایجاد برخورد وی با مدافع استقلال خوزستان شد. مهاجم شمالی فجر در این صحنه سرنگون شد اما داور اعتقادی به خطا نداشت.
رجب‌زاده پس از پایان بازی در کنفرانس خبری گفت که با بازبینی فیلم مسابقه مطمئن شده که این صحنه پنالتی بوده و از تصمیم داور مسابقه ابراز تعجب کرد. 
در دقیقه ۵۱ پورموسوی سرمربی استقلال خوزستان مهاجم خطرناک خود یعنی علی وزیری پناه را وارد زمین کرد اما او نتوانست تا پایان بازی انتظارات مربی خود را برآورده کند. 
در دقیقه ۵۷ فجرشهید سپاسی می‌توانست به گل برسد. کارگروهی خوب زردپوشان با ضربه دیدنی محسن سیفی از پشت محوطه جریمه همراه شد که توپ به تیرک افقی دروازه استقلال برخورد کرد. 
هفت دقیقه بعد یک موقعیت عالی دیگر نیز نصیب فجری‌ها شد. پاس عالی ابوالفضل بابایی باعث شد تا علی آل کثیر با پورحمیدی تک به تک شود اما خروج به موقع دروازه‌بان جوان استقلال خوزستان مانع از گلزنی مهاجم دزفولی فجر شد. 
در نیمه دوم توپ و میدان کاملاً در اختیار فجر بود. با نزدیک شدن به ده دقیقه پایانی، مهدی رجب‌زاده سه بازیکن را از نیمکت فراخواند. آرام عباسی، برهان عابد و سید مهدی سجادی بازیکنانی بودند که به جای حسین مهربان، حمید ملکی و احمدرضا زنده روح به میدان آمدند. 
این تعویض‌ها خیلی زود نتیجه داد. 
رجب زاده، آرام عباسی را به این قصد به بازی آورده بود که بتواند محمدرضا خدری را به جناح چپ ببرد و از ارسال‌های خوب او استفاده کند. یک دقیقه بعد از این تعویض، ارسال زیبای خدری روی دروازه استقلال خوزستان باعث شد تا محسن سیفی در دقیقه ۸۱ دروازه را با ضربه سر باز کند.
 این دومین گل سیفی برای فجر در سومین حضور در ترکیب این تیم می‌توانست باشد، اگر تا پایان مسابقه حفظ می‌شد... 
استقلال خوزستان که تمام امتیازات این بازی را از دست رفته می دید، در ادامه رو به حمله آورد و در دقیقه ۸۵ صاحب یک ضربه آزاد شد. رضا نبی‌زاده پشت توپ قرار گرفت و با ضربه پای چپ دروازه فجر  را هدف قرار داد اما فرزاد طیبی‌پور با واکنشی به موقع، توپ را به کرنر فرستاد. 
در ادامه پورموسوی دست به دو تعویض هم‌زمان زد و ایمان رازانی و محمد جواد عباسی را برای جبران نتیجه به زمین فرستاد.
در دقیقه ۸۸ فجرشهید سپاسی می‌توانست پیش از سوت پایان مسابقه کار را تمام کرده و خیال هوادارانش را از کسب پیروزی راحت کند. مجید تاجیک از جناح راست وارد محوطه جریمه شد و توپ خوبی را در اختیار مهدی سجادی قرار داد اما او ضربه خوبی به توپ نزد تا این موقعیت از دست برود. دقایقی بعد فجری‌ها به سختی به خاطر از دست دادن این موقعیت خوب، تنبیه شدند. 
با ورود به وقت‌های تلف شده، مهدی رجب‌زاده دو تعویض دیگر خود را نیز به طور هم‌زمان انجام داد و علیرضا سعدی‌پور و احمدرضا دهداری را به جای محسن سیفی و مجید تاجیک وارد زمین کرد. فشار استقلال خوزستان در وقت‌های اضافه بیشتر شد اما آن‌ها نمی توانستند موقعیتی روی دروازه فجر خلق کنند. 
در حالی که هواداران فجر منتظر برپایی جشن شادی در پایان مسابقه بودند، یک اتفاق عجیب باعث از دست رفتن امتیازات شد. 
در دقیقه ۹۴ یک توپ پشت محوطه جریمه با دفع ناقص مدافع فجر همراه شد، این توپ می‌رفت تا در دستان فرزاد طیبی‌پور قرار بگیرد اما به یکباره از دست وی رها شد و جلوی کیخسرو سیاه‌پور افتاد و این بازیکن سابق قشقایی هم دروازه هم تیمی سابق خود را باز کرد. 
این گل تصادفی و اتفاقی آب سردی بود بر پیکر بازیکنان و تماشاگران فجر شهید سپاسی و باعث از دست رفتن امتیازاتی شد که ممکن است در پایان فصل حسرت زیادی را بر دل اهالی فوتبال شیراز باقی بگذارد. 
با نتایجی که در دیگر دیدارها به ثبت رسید، همه چیز به نفع قزوینی‌ها تمام شد. 
شمس‌آذر قزوین برابر پارس جنوبی با تک گل دقیقه ۸۱ میلاد احمدی بازیکن سابق فجرشهید سپاسی به پیروزی رسید و با ۴۱ امتیاز اختلاف فاحشی با سایر تیم‌ها ایجاد کرد. 
دیدار تیم‌های سایپای تهران و خیبر خرم آباد نیز با نتیجه تساوی به پایان رسید تا این دو تیم به ترتیب با ۳۱ و ۳۰ امتیاز در رتبه‌های دوم و سوم قرار بگیرند و فجر شهید سپاسی نیز با ۲۹ امتیاز در همان رتبه چهارم باقی ماند. 
پیروزی چادرملو اردکان در زمین شهرداری آستارا نیز باعث شد تا این تیم ۲۷ امتیازی شده و به رتبه هشتم جدول صعود کند. 
بدین ترتیب اختلاف تیم‌های دوم تا هشتم جدول تنها ۴ امتیاز است و نبرد بسیار جذابی بین این هفت تیم برای کسب دومین سهمیه صعود لیگ برتر در هفته‌های باقی مانده شاهد خواهیم بود. 
سرمربی فجرشهید سپاسی در کنفرانس خبری پس از مسابقه صحبت‌های زیادی را انجام داد که بخش عمده آن معطوف به وضعیت بد زمین چمن حافظیه بود و مسئولان استان فارس را به انجام حرکت اساسی برای روشن شدن تکلیف زمین چمن ورزشگاه شهید دستغیب و درست کردن زمین چمن ورزشگاه حافظیه فرا خواند. 
تیم فجر شهید سپاسی شیراز در هفته بیست و یکم رقابت‌های لیگ دسته اول باشگاه های کشور روز ۱۷ بهمن در یزد به مصاف چادرملو می رود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی