[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۲
  • دوره جدید

احتکار نبض اقتصاد را کُند می‌کند، روزنامه شیراز نوین

رئیس مجمع نمایندگان استان فارس گفت: راهبرد مجلس پیگیری مصوبات با بهره‌گیری از ظرفیت‌های بی‌نظیر داخلی است.
به گزارش  دریافتی شیراز نوین، ابراهیم عزیزی در نشستی که با حضور امام جمعه، اعضای شورای شهر و دهیاران دهستان داریون برگزار شد، اظهار داشت: آرمان‌گرایی، مردم‌گرایی تلاش در جهت تحقق اهداف زیر بنایی، حرکت بر مبنای افق و برنامه، تلاش برای رسیدن به عدالت را هم مردم انتظار دارند و هم مجلس یازدهم خود را موظف بدان می‌داند.
وی گفت: در نظام اسلامی که مردم محوری مد نظر است، لذا نقاط کم‌برخوردار مورد توجه بیشتر بوده و این مهم باید در قوانین ظهور و بروز پیدا کند اما نیاز به حرکت بر اساس یک اولویت‌بندی است.
نماینده شیراز و زرقان در مجلس با انتقاد از سیاست اقتصاد تک‌محصولی و تأکید بر اقتصاد مقاومتی برای حل مشکلات کشور گفت: اقتصاد مقاومتی نسخه بی‌بدیل و شفابخش کشور ماست چراکه درون‌زایی، برون‌نگری و بهره‌مندی از فرصت‌های بی‌شمار جغرافیای ایران اسلامی که بی‌نظیر است.
عزیزی با اشاره به قابلیت‌های نهفته و نعمات طبیعی در ایران گفت: اگر فقط از معدن کشور خوب استفاده کنیم، می‌توانیم شیرهای نفت را تا ابد ببندیم یا صنایع تبدیلی که ثروت نهفته همین‌ها است.
رئیس مجمع نمایندگان استان فارس با بیان اینکه اگر بدسلیقگی‌ها و تک‌روی‌ها کنار می‌رفت، امروز شاهد بسیاری از مشکلات معیشتی نبودیم، افزود: مجلس یازدهم اراده کرده تا این بدسلیقگی‌ها را کنار زند و از طرفی امید داریم دولت نیز در یک سال باقی مانده به وظایف خود بهتر عمل کند. راهبرد مجلس پیگیری مصوبات با بهره‌گیری از ظرفیت‌های بی‌نظیر داخلی است.
عزیزی با اشاره به سوء‌استفاده دلالان و رانت‌خواران از کالاهای مصرفی و تبدیل آن به فرصت تجاری همچون مسکن نیز گفت: مجلس قانون مالیات بر خانه‌های خالی را تصویب کرد تا جلوی این سوء‌استفاده را بگیرد. ما امروز حدود 3 میلیون خانه خالی در کشور داریم و مسکن به دلیل دلالی و واسطه‌گری عده‌ای تبدیل به یک فرصت تجاری و کسب درآمد شده است.
وی بیان کرد: باید دید چه کسانی از این ثروت‌های بادآورده سوءاستفاده کردند و اگر قانون مالیات بر معاملات مکرر را دولت اجرا کند، مشکل تا حدود بسیاری حل می‌شود.
نماینده شیراز و زرقان در مجلس همچنین گفت: ما مشکل کمبود نداریم بلکه مشکل احتکار و سوء استفاده داریم لذا مجلس یازدهم با علم به این موضوعات، روی منافع ملی ایستاده است.
عزیزی با اشاره به مخالفت مجلس با فروش نفت با اوراق سلف به مردم توسط دولت به صورت آینده فروشی نیز گفت: مجلس یازدهم اینجا نیز  فرمول دولت را قبول نکرد چراکه باز هم بر روی منافع مردم ایستادگی کرد. رئیس مجمع نمایندگان فارس با بیان اینکه مجلس یازدهم طرح‌های بسیاری برای مسائل معیشتی، ساختار روستاها و غیره دارد، افزود: متأسفانه دولت لایحه‌ای نمی‌دهد چراکه اگر این طرح‌ها با لایحه دولت جلو رود، نتیجه‌گیری بهتری دارد.
وی با اشاره به اهمیت به سرانجام رسیدن پروژه‌های بزرگ استان فارس در ایجاد توسعه و اشتغال نیز گفت: در فارس بسیاری از پروژه‌های محرک و بزرگ همچون بزرگراه شیراز اصفهان و غیره درگیر مشکلات جزئی بوده و امروز اولویت نمایندگان به حرکت درآوردن این پروژه‌ها است و اگر این پروژه‌ها تکمیل شود فارس به حرکت در می‌آید.
عزیزی با انتقاد از خارج شدن منابع بانکی از استان فارس نیز گفت: قریب به  30درصد منابع بانکی از استان خارج می‌شود و این یک مشکل جدی است که مجمع نمایندگان با تصویب قوانین و نظارت بر آن در پی حل این مشکلات هستند.
رئیس مجمع نمایندگان فارس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات دهستان داریون، از تلاش برای ارتقای این دهستان به بخش نیز گفت: دهستان داریون سزاوار پیشرفت است و برای ارتقای آن حداقل 3 بار با وزارت کشور مکاتبه شده است.
وی با اشاره به روند کار خود برای حل مشکلات حوزه‌های انتخابیه نیز بیان کرد: ما در دیدارهای نخست، نشست عمومی و چهره به چهره با مردم و مسئولان خواهیم داشت و در نشست دوم با حضور مسئولان استان مشکلات را تفکیک می‌کنیم تا با حضور نمایندگان منطقه، تصمیمات لازم اتخاذ شود.
عزیزی تأکید کرد: هدف ما از سفر به دهستان‌ها و مناطق، حل مشکلات است چرا که نمی‌خواهیم مشکلات تنها به وعده منتهی شود و در مورد دهستان داریون نیز همین رویه را دنبال خواهیم کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی