[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۲
  • دوره جدید

راه‌اندازی اداره دوچرخه در شهرداری شیراز، روزنامه شیراز نوین

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز با اشاره به اهمیت گسترش فرهنگ دوچرخه‌سواری، از راه‌اندازی اداره دوچرخه در این معاونت در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: پیشنهاد‌ این مهم به وزارت کشور داده شده است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ورزش در پارس، به نقل از روابط عمومی هیئت دوچرخه‌سواری فارس، مجتبی زوربخش در دیدار با رئیس و اعضای هیئت رئیسه دوچرخه‌سواری فارس از اطلاع‌رسانی بیشتر، اقدامات ترویجی و آموزشی برای توسعه فرهنگ دوچرخه سواری و حضور بخش تخصصی و متولی مربوطه با همراهی و همکاری هیئت دوچرخه سواری استقبال کرد.
وی افزود: مطالعاتی جامع در حوزه حمل و نقل انجام شده که بخش‌هایی از این مطالعات را می‌توان در اختیار هیئت قرار داد تا بتوان نمونه برداری برای سهم دوچرخه‌های مالکیتی در منطقه‌خاصی از شهر بررسی کرد.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز به تهیه و تدوین اپلیکیشنی در سازمان فرهنگی شهرداری شیراز در خصوص دوچرخه سواری هم اشاره و تأکید کرد: جزییات این نرم افزار در یک جلسه مجزا بررسی شود.
زوربخش به توسعه مسیرهای دوچرخه در این کلانشهر اشاره و بیان کرد: یکسری مسیرها احداث شده و برخی در دست احداث است. همچنین برنامه‌های توسعه‌ای برای آینده پیش‌بینی شده و از سرمایه گذار خواسته شده تا در راستای ایجاد زیر ساخت تلاش کند.
وی از واگذاری کانکس‌های دوچرخه سواری شهرداری به هیئت دوچرخه‌سواری استقبال کرد و خواستار بررسی جنبه‌های حقوقی و مالی این موضوع متناسب با آیین‌نامه‌های مالیاتی شد.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز با بیان اینکه از پتانسیل متخصصین همکار در هیئت دوچرخه‌سواری در حوزه فنی معاونت متبوع استفاده خواهد شد، عنوان کرد: همچنین در اعمال استانداردهای مدنظر برای تجهیز ناوگان دوچرخه و اجرای مسیرها از نظر هیئت دوچرخه‌سواری استفاده خواهد شد.
زوربخش یادآور شد: سهم دوچرخه در سفرهای حمل و نقلی در سطح شهر در مطالعات جامع با آمار برداری مشخص خواهد شد که امری پیچیده و زمان بر است اما می‌توان به صورت نمونه در یک پهنه از شهر این کار را انجام داد، البته نتیجه مطالعات قبلی و برداشت‌های فعلی را می‌توان در اختیار هیئت دوچرخه‌سواری قرار داد.
رئیس هیئت دوچرخه‌ سواری فارس نیز در این جلسه بیان کرد: علی‌رغم حاکمیت مشکلات خاص در این هیئت و نبود یک دفتر ویژه‌ اما اقدامات خوبی انجام شده است.
محمدجواد کشاورز با بیان اینکه شرایط هیئت دوچرخه‌سواری در فارس و شیراز خاص است، خواستار حمایت همه جانبه شهرداری در خصوص اجرای آیین نامه شهر ملی دوچرخه شد.
وی اضافه کرد: اپلیکشنی ویژه دوچرخه در حال آماده‌سازی است که نیازمند اطلاع‌رسانی از سوی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز است.
رئیس هیئت دوچرخه سواری فارس پیشنهاد کرد که مکان‌یابی تجمع دوچرخه‌سواران در راستای توسعه مسیر دوچرخه‌سواری در دستور کار معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز قرار گیرد.
کشاورز همچنین خواستار برگزاری مشترک دوره‌های مربیگری و واگذاری کانکس‌های معاونت حمل و نقل در اختیار هیئت دوچرخه‌سواری برای آموزش به دوچرخه‌سواران و ایجاد اشتغال برای مربیان شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی