[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۷۹
  • دوره جدید

آموزش خانگی شد ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش  شیراز نوین به نقل از اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر فرهاد اسماعیلی مدیر کل آموزش و پرورش فارس با اشاره به اینکه امسال نزدیک به 900 هزار دانش‌آموز در فارس داریم که این دانش‌آموزان در بیش از 8 هزار مدرسه مشغول به تحصیل هستند، گفت: امسال با توجه به برگزاری کلاس‌های‌مجازی و حضور آموزش و پرورش در منازل دانش‌آموزان، گستردگی مدارس ما بیشتر می‌شود و آموزش در تمام استان ساری و جاری است .
اسماعیلی  با بیان اینکه  توجه به دو اصل ملاک عمل ما در سال تحصیلی جدید خواهد بود، گفت: اصل اول حفظ سلامت دانش‌آموزان، معلمان و کارکنان است و اصل دوم این است که آموزش در هیچ وضعیتی تعطیل نیست.  
وی با تأکید بر اینکه شبکه شاد مکمل نظام آموزشی و برنامه‌های‌آموزش و پرورش است، گفت: این شبکه بروز رسانی شده و هم اکنون فعال است و  در خدمت همه دانش‌آموزان و معلمان عزیز است همچنین سیم کارت دانش‌آموزی با حجم اینترنت رایگان  هم در اختیار دانش‌آموزان قرار خواهد گرفت.
مدیر کل آموزش و پرورش فارس شبکه دانش را به عنوان یک اتوماسیون آموزشی معرفی کرد و گفت: این شبکه نت محور است و سیم‌کارت محور نیست و ابتکاری است بین آموزش و پرورش فارس و دانشگاه صنعتی شیراز که به عنوان ابزاری امن و بومی است.
اسماعیلی با اشاره به اینکه آمادگی لازم  برای بازگشایی مدارس در  هر سه وضعیت ایجاد شده است، گفت: شورای مدرسه متناسب با اقلیم،  فضای مدرسه و  رعایت پروتکل‌ها در مورد نحوه آموزش دانش‌آموزان تصمیم می‌گیرند.
وی در خصوص سرویس مدارس گفت: امسال تأمین خودرو، تأیید صلاحیت رانندگان، رعایت پروتکل‌های‌بهداشتی بر عهده سازمان حمل و نقل و شهرداری  است و این سازمان متولی و پاسخگو می‌باشد.
مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: با توجه به برگزاری بخشی از فعالیت‌های‌مدارس به صورت مجازی، هیچ برنامه آموزشی و فوق برنامه‌ای متوقف نشده، بلکه  شکل ارائه برنامه‌ها متفاوت شده است و شورای مدرسه در این  زمینه تصمیم گیرنده است.
اسماعیلی در خصوص تهیه  ماسک برای دانش‌آموزان  و موادضدعفونی و شوینده گفت: تهیه ماسک به عهده خود دانش‌آموزان است اما در مورد مواد ضدعفونی و شوینده اعتباری تهیه شده و با این وجود مجدداً نیازمند کمک و مساعدت اولیا همچون موارد نظارتی هستیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی