[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۱
  • دوره جدید

مدارس فارس به پنل خورشیدی مجهز می‌شوند، روزنامه شیراز نوین

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش فارس از تجهیز مدارس استان به پنل خورشیدی خبر داد.به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، محسن کلاری با اشاره به طرح‌های این معاونت به منظور توسعه منابع در آموزش و پرورش،گفت: یکی از این طرح‌‎ها، تجهیز مدارس به پنل خورشیدی است که کارهای مطالعاتی آن انجام شده و با شرکت‌های مربوطه مذاکرات لازم صورت گرفته است تا در آینده‌ای نزدیک شاهد نصب پنل‌های خورشیدی بر فضای پشت بام‌ مدارس و ادارات، کانون‌ها و مراکز مرتبط با آموزش و پرورش برای تهیه برق از انرژی خورشیدی باشیم.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش فارس افزود: در واقع این طرح مشارکتی منابع جدید مالی را برای آموزش و پرورش رقم می‌زند که علاوه بر تأمین برق مدارس از طریق پنل‌های خورشیدی می‌توان مازاد تولید برق را به فروش رساند و درآمد آن صرف خود مدرسه شود.
وی با تأکید بر اینکه ما به دنبال استقلال مالی مدارس هستیم، گفت: در واقع این طرح زمینه استقلال مالی مدارس را فراهم خواهد کرد که جدای از مشارکت‌های مالی و فکری اولیا، مدارس می‌توانند به یک درآمد مشخص سالیانه دست ‌یابند.
به گفته کلاری بیش از ۴ میلیون مترمربع فضای پشت‌بام مدارس و ادارت در دسترس است که در گام نخست این طرح برای مدارسی که ۵۰۰ متر به بالا پشت بام دارند برنامه‌ریزی شده است که پس از برگزرای مزایده، پنل‌ها با استانداردهایی که وجود دارد در بام مدارس نصب خواهد شد.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش فارس با اشاره به اینکه در این مشارکت قطعاً به تولید برق کشور کمک خواهد شد، گفت: در این طرح علاوه بر استقلال مالی برای مدارس، نقش آنان نیز در تحقق شعار سال و جهش تولید، افزایش خواهد یافت.
کلاری ادامه داد: مدارس می‌توانند از طریق درآمدی که از تولید برق کسب می‌کنند مدرسه را با بهترین کیفیت آموزشی مدیریت کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی