[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۹
  • دوره جدید

متهمان اخلال در نظم اقتصادی محاکمه شدند ، روزنامه شیراز نوین

دادگاه رسیدگی به اتهامات دو تن از متهمان اخفای درآمد حاصل از فعالیت اقتصادی، فرار مالیاتی و پولشویی در شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری دو شیراز برگزار شد.
جلسه رسیدگی به اتهامات ۲ متهم به اخفای درآمد حاصل از فعالیت اقتصادی، فرار مالیاتی و پولشویی، با تصدی قاضی امیر بذرگر دادرس شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ۲ شیراز و با حضور متهمان و وکلای آنان، نماینده دادستان و نمایندگانی از اداره کل امور مالیاتی فارس، به شکل علنی برگزار شد. به گزارش روابط عمومی  دادگستری فارس، قاضی محمد اسدی، نماینده دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شیراز، در ابتدای این جلسه دادگاه، ضمن قرائت کیفرخواست صادر شده از سوی دادسرای عمومی و انقلاب شیراز،  از دادگاه رسیدگی‌کننده مجازات قانونی را خواستار شد. دادرس شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری دو شیراز نیز در این جلسه در خصوص جرائم متهمان ردیف اول و دوم این پرونده گفت: متهم ردیف اول ک. ع، که پیش از این دارای سمت سازمانی نیز بوده است، در این پرونده متهم به فرار مالیاتی به مبلغ بیش از ۷۷۲ میلیون تومان، پولشویی به مبلغ ۲ میلیارد و ۳۸۷ میلیون تومان و همچنین اخلال در نظام اقتصادی از طریق خرید و فروش و احتکار عمده خودرو و خرید و فروش غیرقانونی ارز است. قاضی امیر بذرگر به تشریح دیگر اتهامات متهم ردیف اول از جمله احتکار عمده خودرو و خرید و فروش غیرقانونی و خارج از شبکه ارز پرداخت و گفت: متهم پرونده در زمان التهاب بازار ارز، مبلغ بیش از  دو میلیار و یکصد و شصت و شش میلیون تومان و همچنین بابت احتکار خودرو بیش از ۲۲۱ میلیون تومان به بیت‌المال ضرر و زیان وارد کرده و از دیگر اتهامات او نیز فروش غیرقانونی ارز و  دریافت ربا به مبلغ بیش از یکصد و هشتاد و هفت هزار دلار آمریکا است. او افزود: متهم ردیف دوم پرونده، متهم به اخلال غیرعمده در نظام اقتصادی از طریق خرید و فروش و احتکار عمده خودرو در زمان ملتهب بودن بازار است. دادرس شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری دو شیراز خاطرنشان کرد: متهم ردیف دوم، صاحب امتیاز نمایندگی خودرو بوده و با همکاری برخی از مدیران و متهم ردیف اول در زمان التهاب بازار خودرو و در وضعیت نامناسب اقتصادی و معیشتی کشور و در شرایطی که خرید یک دستگاه خودرو از کارخانه برای مردم آرزوی دست نیافتنی بوده؛ سبدهای چند صدتایی خودرو خریداری کرده است. او افزود: این متهم  با اخلال غیرعمده در نظام اقتصادی و تولیدات مورد نیاز کشور از طریق خرید و فروش و احتکار عمده خودرو در زمان ملتهب بودن بازار، مبلغ بیش از  ۵۳۵ میلیون تومان و همچنین با پولشویی تقسیط شده جمعاً به مبلغ ۵۳۵ میلیون و ۸۲۸ هزار تومان به بیت المال زیان وارد کرده و همچنین متهم به فرار مالیاتی به مبلغ بیش از ۷۷۲ میلیون تومان است.
به گفته این مقام قضایی و بر اساس تحقیقات مقدماتی انجام شده توسط شعبه ۱۰ بازپرسی و ادله و شواهد و اظهارات متهمان و اقرارات و نظریات ذکر شده از سوی هیئت ۳ نفره کارشناسان رسمی دادگستری، یکی از صرافان شیراز که فراری‌ست، بیش از ۱۷۴ هزار دلار آمریکا به متهمان ردیف اول و دوم پرداخت کرده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی