[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۷۲
  • دوره جدید

غبار زمانه بر تن آزادراه ، روزنامه شیراز نوین

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس گفت: زیرساخت‌های خدماتی آزادراه شیراز - اصفهان از جمله مجتمع‌های خدماتی رفاهی که در آنها جایگاه‌های سوخت، رستوران و فروشگاه پیش‌بینی شده است و همچنین ایستگاه پلیس و اورژانس متناسب با پیشرفت پروژه ایجاد و راه‌اندازی خواهد شد.
محمود رضایی کوچی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: عملیات ساخت این پروژه که هم‌اینک حدود ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد اخیراً با توجه به تخصیص منابع مالی و افزایش ماشین‌آلات و نیروی انسانی و همچنین پیش‌بینی کارخانه‌های سنگ‌شکن و آسفالت در پروژه شتاب گرفته است.
وی ادامه داد: گیت‌های عوارضی آزادراه نیز به شکل الکترونیک عمل خواهند کرد و عوارض عبور از آزادراه بدون توقف خودرو و به شکل الکترونیکی محاسبه و دریافت خواهد شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندای فارس تصریح کرد: پروژه آزاد راه شیراز - اصفهان جزو پروژه‌های اساسی و مهم کشور است و مورد تأکید رئیس جمهوری، وزارت راه و شهرسازی و مدیریت ارشد استان قرار دارد و با توجه به اهمیت پروژه و منابع مالی تزریق شده به آن، عزم دولت و مسئولان استان بر اتمام پروژه تا پایان فعالیت دولت در سال ۱۴۰۰ است.
رضایی اظهار داشت: استان فارس هم به لحاظ طول راه‌های کشور با مجموع ۲۰ هزار کیلومتر  و هم به لحاط پروژه‌های در دست اجرا در این زمینه در کشور اول است اما شتاب و سرعت اجرای پروژه‌ها تابع نحوه تأمین منابع مالی است که در قالب بودجه سالیانه به پروژه‌ها تزریق می‌شود. وی تصریح کرد: در مجموع پروژه‌های عمرانی استان در حوزه راه و حمل و نقل فعال هستند اما پروژه‌های با پیشرفت فیزیکی بالای ۷۰ درصد در اولویت بهره‌برداری قرار دارند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فارس هم گفت: تاکنون مجوز احداث ۱۱ مجتمع خدماتی - رفاهی بین راهی برای احداث در آزاد راه شیراز - اصفهان صادر شده است.
علیرضا سیاهپور افزود: کار جانمایی و صدور مجوز و همچنین مشخص کردن مسیرهای ورود و خروج این مجتمع‌ها توسط این اداره کل انجام شده اما عملیات ساخت یا توسط مجری طرح انجام می‌شود و یا توسط مجری به سرمایه‌گذار دیگری واگذار می‌شود.
وی افزود: با توجه به طول مسیر آزادراه باید تعداد بیشتری مجتمع احداث شود (هر ۲۰ کیلومتر یک مجتمع) اما در مقطع کنونی، امکان بهره‌برداری از حدود چهار مجتمع تا زمان افتتاح پروژه وجود دارد.
او افزود: با توجه به توافق‌های کلی انجام شده، پیش‌بینی احداث ایستگاه اورژانس، پلیس و هلال احمر نیز در مجتمع‌های اصلی شده است.
احداث آزاد راه شیراز - اصفهان  در مسیری به طول حدود ۲۲۰ کیلومتر  اوایل دهه ۹۰ آغاز شده و اکنون در حال ساخت است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی