[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

آغاز ساماندهی پست‌های فرسوده برق در مرکز شیراز ، روزنامه شیراز نوین

ایسنا- مدیر امور ۳ توزیع نیروی برق شیراز گفت: با توجه به حساسیت‌های موجود و علی‌رغم محدودیت‌های عدیده، با یک اقدام جهادی، کار بهسازی و ساماندهی پست‌های فرسوده مرکز شهر شیراز و تجهیزات مورد استفاده در آنها، آغاز شده است.
علی مولودیان یکشنبه ۲۳ شهریور در جمع خبرنگاران گفت: یکی از شاخص‌های تأثیرگذار بر ایمنی و تأمین برق مطمئن و پایدار، بازسازی، بهسازی و ساماندهی پستها و تجهیزات مورد استفاده در پست‌های برق است. 
وی ادامه داد: با توجه به حجم اقدامات برنامه‌ریزی شده و اهمیت بازسازی پست‌های فرسوده، این مدیریت با هماهنگی  دفتر ایمنی و کنترل ضایعات و با استفاده از ظرفیت کارشناسی موجود و در قالب یک اقدام جهادی، کارهای تعمیراتی پست‌های فرسوده را انجام می دهد. مولودیان با اشاره به اینکه حوزه عملکرد فعالیت امور سه توزیع برق شیراز، مرکز این کلانشهر است، گفت: با توجه به قرار گرفتن اکثر بیمارستان‌ها، سازمان‌ها و ادارات در محدوده عملکرد این امور، انجام فعالیت‌های جهادی تعمیرات، بهسازی و نوسازی تأسیسات، برای استمرار تأمین برق پایدار از اهمیت زیادی برخوردار است. او  با اشاره به اینکه ساماندهی و بهسازی پست‌های برق از ساختمان پست فخرآباد شروع شده است، گفت: این پست به دلیل قدمت بالای ۶۰ سال از فرسودگی و معیوب بودن تجهیزات رنج می‌برد که در یک اقدام جهادی با استفاده از توان تخصصی، بهسازی و نوسازی شد. مولودیان با اشاره به تدوین برنامه بهسازی و نوسازی پست‌های برق، در سه مرحله کلی، گفت: مراحل انجام کار شامل سه مرحله؛ برداشت اطلاعات شبکه، مطالعه و بررسی و اولویت سنجی و تعریف سناریوهای مختلف و نهایتاً آماده‌سازی شرایط و اجرای برنامه بوده است. او اضافه کرد: پس از جمع آوری اطلاعات، پنج پست فرسوده در محدوده این امور شناسایی و مراحل انجام کار با برگزاری جلساتی کارشناسی، تعریف و برنامه‌ریزی شد.
مولودیان با اشاره به تهیه سناریوهای مختلف فشار متوسط و فشار ضعیف، گفت: اجرای این برنامه با انجام مشاوره های تخصصی همراه بود تا با لحاظ کردن شرایط بحرانی برای جابه جایی بار و تأمین برق مشترکان، امکان بهسازی، تعمیر و ساماندهی پست و تجهیزات پست مورد نظر فراهم  شود. مدیر امور ۳ شرکت توزیع نیروی برق شیراز با بیان اینکه انشالله تعداد ۴ پست باقی مانده نیز طی مدت دوماه آینده با کمترین هزینه بهسازی، بازسازی و ساماندهی خواهد شد، گفت: این اقدام منجر به ارتقاء ایمنی و اطمینان در تأمین برق پایدار حدود ۵۰۰۰ مشترک خواهد شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی