[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۹۸۷
  • دوره جدید

بهره‌برداری از ۵ طرح صنعتی ، روزنامه شیراز نوین

همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی و با حضور استاندار فارس، 5 طرح تولیدی و صنعتی در شهرک صنعتی بزرگ شیراز با سرمایه‌گذاری 3900میلیارد ریال و اشتغال 300 نفر به 
بهره‌برداری رسید.
در این مراسم مجتمع بزرگ تولید نان یاسین با سرمایه گذاری 2000میلیارد ریال، اشتغال 100 نفر و ظرفیت تولید سالانه 4950 تن در سال انواع نان صنعتی و 2200 تن شیرینی و کیک، واحد تولید آبنوس چوب زرین با سرمایه گذاری 1000میلیارد ریال، اشتغال 70 نفر و تولید 280هزار مترمربع در سال انواع نئوپان با روکش ملامینه، واحد سردخانه ارشادی با سرمایه گذاری 500میلیارد ریال، اشتغال 8 نفر و ظرفیت 5هزار تن، شرکت فراز کارتن با اشتغال 40 نفر، سرمایه‌گذاری 100میلیارد ریال و ظرفیت تولید 12هزار تن کارتن و واحد تولیدی پویا پلیمر زاگرس با سرمایه‌گذاری 300میلیارد ریال، اشتغال 30 نفر و ظرفیت تولید 5هزار تن در سال انواع نوار تیپ آبیاری به بهره برداری رسیدند. مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس گفت: واحدهایی که امروز به بهره برداری رسیدند، از واحد‌های بزرگ صنعتی و تولیدی بودند که با سرمایه گذاری بخش خصوصی در شهرک صنعتی بزرگ شیراز راه اندازی شده اند. سید مصطفی هاشمی افزود: شهرک صنعتی بزرگ شیراز به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شهرک‌های صنعتی کشور در مسیر جهش تولید و اشتغال قرار گرفته است. وی با بیان اینکه تاکنون 4600 قرارداد سرمایه‌گذاری در این شهرک صنعتی منعقد شده و در قالب این قراردادها 661 هکتار زمین به متقاضیان واگذار شده است، گفت: در حال حاضر 2300 واحد با اشتغال افزون بر 24هزار نفر نیز در مرحله بهره‌برداری قرار دارند.
هاشمی افزود: بیش از 60 درصد کل قراردادهای منعقدشده در شهرک‌های صنعتی استان مربوط به شهرک صنعتی بزرگ شیراز است و این شهرک صنعتی مهم‌ترین قطب تولید و اشتغال و صنعت استان فارس محسوب می‌شود.
وی با بیان اینکه 2300 واحد تولیدی و صنعتی نیز در این شهرک صنعتی در مرحله ساخت و ساز قرار دارند، گفت: از این تعداد 550 طرح بالای 70 درصد پیشرفت و 360 واحد نیز بین 50 تا 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارند و شمار زیادی از این واحدها که پیشرفت فیزیکی آنها مناسب است، در سال آینده به مرحله بهره برداری می‌رسند. با به مدار تولید آمدن این واحدها، شاهد جهش تولید و اشتغال خواهیم بود. مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس همچنین با اشاره به اهتمام ویژه در این شرکت برای فسخ اراضی راکد گفت: این موضوع نیز سبب افزایش سرعت اجرای طرح‌های صنعتی شده است. هاشمی در ادامه با بیان اینکه توسعه کیفی شهرک صنعتی بزرگ شیراز نیز به عنوان اولویت در دستور کار قرار دارد، گفت: در یک سال گذشته 19 پروژه با اعتبار بیش از 400میلیارد ریال در این شهرک صنعتی به بهره برداری رسیده و 13 طرح با اعتبار 600میلیارد ریال نیز در مرحله اجرا قرار دارد.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس گفت: طرح ارتقای ظرفیت تصفیه‌خانه فاضلاب و طرح خرید انشعاب و انتقال آب شرب به شهرک صنعتی بزرگ شیراز از مهم‌ترین این طرح‌هاست که با پیشرفت فیزیکی خوبی در حال اجراست. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی