[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۲
  • دوره جدید

غلبه کرونا بر پیشگیری ، روزنامه شیراز نوین

کنکور سراسری، مسافرت‌، برخی مراسم عزاداری‌ و بازگشایی مدارس باعث شد:
غلبه کرونا بر پیشگیری 

جانشین استاندار در ستاد مقابله با کرونای استان: روند شیوع کرونا در فارس صعودی است

جانشین استاندار فارس از صعودی شدن روند ابتلا به بیماری کووید۱۹ در این استان طی روزهای اخیر خبر داد و از شهروندان خواست که همچنان در رعایت پروتکل‌های بهداشتی، با هدف حفظ سلامت خود و خانواده، کوشا باشند.
عبدالرضا قاسم‌پور درگفت‌وگو با ایسنا، گفت: روند نزولی تعداد مبتلایان به کروناویروس که در هفته‌های گذشته شاهد بودیم، متوقف شده و اکنون حدود یک سوم از کل تست‌های آزمایش شده برای تشخیص کروناویروس، مثبت است. قاسم‌پور خاطرنشان کرد: قبل از این شاهد کاهش شمار تست‌های آزمایش شده کرونا به ۱۹ درصد کل تست‌ها بودیم اما طی روزهای اخیر این میزان به ۳۱ درصد رسیده است. معاون استانداری فارس با بیان اینکه درصد اشغال تخت‌های عادی کرونایی ۵۹ و تخت‌های ویژه ۳۹ درصد است و در صورت نیاز نقاهتگاه بیماران کرونایی فعال می‌شود، گفت: با اتفاقاتی نظیر برگزاری آزمون‌هایی مانند کنکور سراسری، مسافرت‌ها، برخی مراسم عزاداری‌ها، بازگشایی مدارس و ...افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا طی روزها وهفته‌های آتی دور از انتظار نیست.
جانشین استاندار در ستاد استانی مدیریت کرونای فارس همچنین درصد بهبود یافتگان کرونایی استان را ۹۳ درصد اعلام و خاطرنشان کرد: همچنان از مردم انتظار داریم به روند نزولی آمار مبتلایان در فارس کمک کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی