[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۰۴
  • دوره جدید

دستگاه بارگیری و تخلیه مواد حفاری با سرعت بالا تولید شد، روزنامه شیراز نوین

محققان یک شرکت دانش‌بنیان موفق شدند دستگاه سایدلودر را برای بارگیری و تخلیه مواد حفاری شده در داخل تونل‌ها و معادن زیرزمینی و انتقال آن به واگن‌ها یا نقاله را به تولید برسانند.
شاهد شیرین مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان مستقر در پارک فناوری پردیس در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: ما موفق شدیم در این شرکت دانش بنیان دستگاه سایدلودر را برای بارگیری و تخلیه مواد حفاری شده در داخل تونل‌ها و معادن زیرزمینی و انتقال آن به واگن‌ها یا نقاله تولید کنیم. 
وی با بیان اینکه طراحی این دستگاه راندمان بارگیری را بطور چشم‌گیری افزایش می‌دهد، گفت: شرکت‌های دولتی، خصوصی و اشخاص فعال در معدنکاری زیرزمینی و همچنین صنعت تونلسازی در حوزه‌های مختلف مثل راهسازی، آب و فاضلاب، راه آهن و مترو، برق و انرژی و … بهره‌بردار این دستگاه به شمار می‌روند.
وی درباره ویژگی‌ها و مزایای رقابتی محصول گفت: دستگاه‌های ساید لودر تولید شده توسط این شرکت دانش بنیان، در کنار ابعاد کوچک، بسیار انعطاف‌پذیر هستند و قابلیت حرکت و مانور در حداقل ابعاد تونل را دارند.
شایان خاطر نشان کرد: همچنین این دستگاه ظرفیت بارگیری بسیار بالایی دارد که در نتیجه سرعت بارگیری مواد حفاری شده افزایش پیدا می‌کند.
به گفته وی، طراحی منحصر به فرد این محصول، ضمن ایجاد قابلیت راهبری و کنترل ساده دستگاه، قابلیت بارگیری از روبرو و تخلیه مواد از سه جهت (روبرو، چپ و راست) را ممکن کرده است. همچنین استفاده از چرخ زنجیری بجای لاستیک در دستگاه، امکان حرکت در گل و لای و باتلاق و شیب تا ۱۶ درجه را نیز فراهم کرده است.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان گفت: علاوه بر همه اینها، سفارشی سازی این دستگاه مطابق پروژه مشتری و ساخت آن بصورت ضدانفجار همراه با ارائه گوهینامه بین‌المللی ATEX مخصوص معادن زیرزمینی زغال سنگ، در این شرکت امکانپذیر است.
وی با بیان اینکه کشورهای خارجی دارنده دانش فنی ساخت محصول آمریکا، انگلیس، آلمان، روسیه و چین هستند، عنوان کرد: با ساخت این دستگاه ما ششمین یا هفتمین کشور جهان و اولین کشور در خاورمیانه و غرب آسیا هستیم که توانسته‌ایم این محصول را طراحی و تولید کنیم. 
شایان خاطر نشان کرد: عدم نیاز به زیرساخت عظیم و راه‌اندازی دستگاه با حداقل برق مصرفی، قدرت بالا با وجود ابعاد کوچک و قیمت مناسب در کنار کیفیت بالا از مزایای این محصول به شمار می‌رود.
وی گفت: طبق برآوردهای انجام شده بیش از ۹۵ درصد قطعات و مواد اولیه بکار رفته در این محصول داخلی هستند و بیش از ۷۰ درصد این قطعات در داخل همین شرکت دانش بنیان تولید می‌شوند.
مدیرعامل شرکت اضافه کرد: ماشین آلات این شرکت نسبت به نمونه‌های اروپایی و آمریکایی، در حدود ۱۴ میلیون دلار و در مقایسه با محصولات چینی، حدود ۹ میلیون دلار موجب جلوگیری از خروج ارز خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی