[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۹۴
  • دوره جدید

تمام محورهای مواصلاتی اصلی فارس باز و تردد برقرار است، روزنامه شیراز نوین

وقوع بارندگی زمستانه و بارش برف در مناطق شمال و شمال‌غرب فارس، منجر به ایجاد امیدواری‌ در شهروندان این استان نسبت به در پیش بودن بهار و تابستانی امیدبخش و باطراوت و همچنین بهبود وضعیت آب و کشاورزی شده است.
تحلیل‌های آماری از بارندگی‌های امسال در فارس نشان‌دهنده افزایش امیدوارکننده بارش‌ها در مقایسه با میانگین بارندگی سال زراعی گذشته و بلندمدت بوده است.
بر اساس گزارش منتشر شده اداره کل هواشناسی فارس، میانگین بارندگی سال زراعی جاری تا صبح روز دوشنبه ۱۷ بهمن در این استان ۲۱۲.۴ میلی‌متر اعلام شده است که این عدد نسبت به بارش ۱۸۰.۴ میلی‌متری سال گذشته، رشد را نشان می‌دهد.
همچنین تحلیل‌ها درصد تغییرات میانگین بلندمدت بارندگی فارس برای امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته را ۳۵ درصد ذکر کرده است.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس نیز با بیان اینکه امسال شاهد بارندگی‌های نسبتاً خوبی تاکنون بوده‌ایم، خاطرنشان کرد که علی‌رغم بارش برف سنگین و همچنین بارش باران مناسب، امسال با کمترین میزان مشکل در زمینه ایجاد راه‌بندان و بروز سوانح و حوادث مواجه بوده‌ایم.
خلیل عبداللهی در گفت‌وگو با ایسنا، وضعیت فارس در بارش‌های دو روز اخیر را پایدار اعلام و در عین حال اضافه کرد: به جز آسیب وارد شده به یک ترانس برق در محدوده سد درودزن بر اثر برخورد صاعقه، خسارت دیگری در این دو روز گزارش 
نشده است.
عبداللهی با اشاره به اینکه بروز صاعقه منجر به آتش گرفتن یک دستگاه ترانس هوایی در شبکه برق محدود سد درودزن شد، گفت: دستگاه‌های مربوطه در حال انجام عملیات برای بازسازی، ترمیم و جایگزینی این ترانس هستند.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: خوشبختانه تمام محورهای مواصلاتی اصلی فارس باز و تردد به صورت روان برقرار است.
عبداللهی گفت: از ظهر دوشنبه ۱۷ تا ظهر سه‌شنبه ۱۸ بهمن، شهرستان‌ اردکان با ۳۸.۵ میلی‌متر، زرقان با ۳۷.۶ میلی‌متر و همچنین سد درودزن با ۳۵.۶ میلی‌متر بارندگی، بیشترین میزان بارش در فارس را ثبت 
کرده اند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی