[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۹۴
  • دوره جدید

نگاهی به دستاوردهای شهرک‌های صنعتی فارس در دهه فجر ۱۴۰۱، روزنامه شیراز نوین

هم‌زمان با ایام دهه مبارک فجر، 8 طرح صنعتی و زیرساختی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی سراسر استان با اعتباری افزون بر 1800میلیارد ریال انجام و عملیات اجرایی 12 طرح صنعتی با سرمایه‌گذاری 2هزار میلیارد ریال آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، این طرح‌ها در ایام دهه مبارک فجر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی شهرستان‌های استان با حضور استاندار یا معاونان استاندار فارس و نیز مسئولان شهرستانی به بهره‌برداری رسیدند.
با بهره‌برداری از طرح‌های صنعتی در مجموع برای 123 نفر اشتغال ایجاد شده است.
افتتاح طرح توسعه مجموعه تولیدی کاغذ‌های فلوتینگ، لاینر و کرافت با سرمایه‌گذاری ۱۰۰۰میلیارد ریال در شهرک صنعتی فتح‌آباد مرودشت
همزمان با گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر و با حضور استاندار فارس، طرح توسعه کارخانه نگین کوثر پارس در شهرک صنعتی فتح آباد مرودشت به بهره‌برداری رسید. طرح توسعه کارخانه نگین کوثر پارس تولیدکننده کاغذ‌های فلوتینگ، لاینر و کرافت با سرمایه‌گذاری ۱۰۰۰میلیارد ریال و ظرفیت سالیانه ۱۶هزار تن اجرا شده است. با بهره‌برداری از این طرح توسعه برای ۵۰ نفر فرصت شغلی ایجاد شد. فاز اول این واحد صنعتی سال ۱۳۹۴ با ظرفیت ۱۴هزار تن و اشتغال ۶۰ نفر به بهره‌برداری رسیده بود و سال ۱۳۹۹ اجرای طرح توسعه این واحد آغاز شد و در سال ۱۴۰۱ با میزان ظرفیت ۱۶هزار تن به بهره‌برداری رسید که مجموع ظرفیت ایجادشده فاز اول و دوم ۳۰هزار تن با اشتغال ۱۱۰ نفر است.
بهره‌برداری از دو طرح صنعتی و زیرساختی با اعتبار ۱۴۵میلیارد ریال در شهرک صنعتی پاسارگاد
همچنین همزمان با ایام دهه مبارک فجر، دو طرح صنعتی و زیرساختی در شهرک صنعتی پاسارگاد با اعتبار ۱۴۵میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.
در این مراسم که معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس، معاون برنامه‌ریزی شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، امام جمعه، فرماندار و مسئولان شهرستان پاسارگاد حضور داشتند، طرح‌های سردخانه میوه و تره بار و نیز طرح روشنایی معابر شهرک صنعتی پاسارگاد به بهره‌برداری رسیدند.
در این مراسم، طرح سردخانه ۵۰۰تنی میوه که مجهز به دستگاه‌های سورتینگ و بسته بندی میوه است، با سرمایه‌گذاری ۱۲۰میلیارد ریالی و اشتغال ۳۵ نفر به بهره‌برداری رسید.
همچنین طرح روشنایی معابر شهرک صنعتی پاسارگاد به طول ۶ کیلومتر و با اعتبار افزون بر ۲۵میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.
بهره‌برداری از 3 طرح صنعتی و زیرساختی با اعتبار ۳۴۰میلیارد ریال در شهرک صنعتی ارسنجان
همچنین به میمنت این ایام، 3 طرح صنعتی و زیرساختی در شهرک صنعتی ارسنجان با اعتبار ۳۴۰میلیارد ریال به 
بهره‌برداری رسید. در این مراسم که با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار فارس، معاون فنی شرکت شهرک‌های صنعتی استان و فرماندار و جمعی از مسئولان شهرستان ارسنجان برگزار شد، سردخانه دومداره میوه، صیفی و سبزیجات با ظرفیت 2هزار تن با سرمایه‌گذاری ۲۷۰میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید. با اجرای این طرح برای ۱۰ نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد شده است. طرح سردخانه دومداره میوه صیفی و سبزیجات که مجهز به دستگاه‌های سورتینگ و دانه‌بندی میوه می‌باشد، در زمینی به مساحت ۶هزار مترمربع ساخته شده است. همچنین در این مراسم طرح‌های جدول‌گذاری، دال‌گذاری، بیس، زیرسازی، کانال هدایت سیلاب و آسفالت شهرک صنعتی ارسنجان با اعتباری افزون بر ۷۰میلیارد ریال به بهره‌برداری رسیدند. این طرح‌ها در راستای توسعه و تکمیل زیرساخت‌ها در شهرک صنعتی ارسنجان اجرا شده است.
بهره‌برداری از واحد تولیدی صنایع فلزی با سرمایه‌گذاری 200میلیارد ریال در شهرک صنعتی گراش
واحد تولیدی صنایع فلزی با سرمایه‌گذاری 200میلیارد ریال نیز در این ایام در شهرک صنعتی گراش افتتاح شد.
با بهره‌برداری از این واحد صنعتی برای 15 نفر اشتغال ایجاد شده است.
آغاز عملیات اجرایی ١٢ طرح صنعتی و تولیدی سرمایه‌گذاری افزون بر 2هزار میلیارد ریال
هم‌زمان با ایام دهه پرفروغ فجر، عملیات اجرایی ١٢ طرح صنعتی و تولیدی سرمایه‌گذاری افزون بر 2هزار میلیارد ریال در شهرک صنعتی خنج آغاز شد. در این مراسم که معاون گردشگری و زیارتی استاندار فارس، معاون فنی شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، فرماندار، مسئولان و سرمایه‌گذاران شهرستان خنج حضور داشتند، کلنگ آغاز عملیات اجرایی این طرح‌ها به زمین زده شد. با بهره‌برداری از این طرح‌ها برای ٢٠٠ نفر در شهرک صنعتی خنج اشتغال ایجاد می‌شود.
بهره‌برداری از سردخانه میوه و تره‌بار در شهرک صنعتی جهرم با 150میلیارد ریال اعتبار
در این ایام همچنین با حضور استاندار فارس، سردخانه دومداره ذخیره و نگهداری مواد غذایی در شهرک صنعتی جهرم به بهره‌برداری رسید. در این مراسم که نماینده مردم شهرستان‌های جهرم و خفر در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و جمعی از مسئولان جهرم و معاون فنی شرکت شهرک‌های صنعتی فارس نیز حضور داشتند، این طرح سردخانه به بهره‌برداری رسید. ‌سردخانه دومداره نگهداری مواد غذایی که مجهز به تجهیزات و دستگاه‌های درجه‌بندی و بسته‌بندی میوه است، دارای ظرفیت ۱۵۰۰ تن سردخانه و 5هزار تن درجه‌بندی و بسته‌بندی میوه است که در زمینی به مساحت ۵۵۴۵ مترمربع با زیربنای ۲۷۰۰ مترمربع ساخته شده است. برای ایجاد و راه اندازی این طرح افزون بر ۱۵۰میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده که از این میزان ۴۰میلیارد ریال آن را تسهیلات بانکی تشکیل می‌دهد. با بهره‌برداری از این طرح، برای ۱۳ نفر به صورت مستقیم و ۳۰ نفر نیز به صورت غیرمستقیم اشتغال ایجاد شده است. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی