[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

حمایت قضایی از جانبازان و ایثارگران، روزنامه شیراز نوین

به مناسبت هفته دفاع مقدس رئیس کل دادگستری استان فارس و اعضای شورای قضایی استان در برنامه ملاقات مردمی این هفته خود با جانبازان، ایثارگران و خانواده معظم شهدا و دیگر مراجعه کنندگان دیدار کردند و در این دیدار چهره به چهره به صورت ویژه به بررسی و پاسخگویی مشکلات قضایی جانبازان و ایثارگران پرداخته شد.
به گزارش روابط عمومی دادگستری استان فارس، حجت الاسلام والمسلمین سید كاظم موسوی در دیدار مسئولان و اعضای شورای قضایی استان با ایثارگران و خانواده های معظم شهدا، ضمن بررسی پرونده قضایی بیش از ١٢٠ نفر از مراجعان شامل جمعی از ایثارگران، جانبازان، خانواده معظم شهداء و سایر مراجعان به فعالیت‌های دفتر حمایت حقوقی و قضایی ایثارگران نیز، اشاره کرد و گفت: در مجموعه دستگاه قضایی دفتر حمایت حقوقی و قضایی از ایثارگران، وظیفه دارد مسایل و مشکلات این قشر را پیگیری کند و بدون هیچ منت و چشم‌داشتی بر اساس قانون، مسائل و مشکلات قضایی پیش روی آنان را بررسی نماید.
وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهداء و رشادت‌های همه ایثارگران در 8 سال دفاع مقدس، آرامش و امنیت امروز میهن اسلامی را نتیجه جانفشانی شهداء، از خودگذشتی ایثارگران و استقامت آزادگان دانست و افزود: خدمت به مردم عبادت است و خدمتگزاری به ملتی که حماسه بزرگ 8 ساله دفاع مقدس را در کارنامه دارد؛ مصداق واقعی تقرب به درگاه الهی است.
نماینده عالی قوه‌قضائیه در استان فارس با تأکید بر اینکه دفاع مقدس بخشی از ارزش‌های اجتماعی در جامعه اسلامی محسوب می‌شود خاطر نشان ساخت: فرهنگ ایثار و شهادت به عنوان اصلی‌ترین ارزش دوران دفاع مقدس در برهه‌ای از زمان شکل گرفت که کشور نیازمند نوسازی فرهنگی بود و همگان شاهدند که جوانان پاک این مرز و بوم با ایمان و اعتقاد خود و رهبری حکیمانه بنیانگذار انقلاب اسلامی، یک فرهنگ عمیق برگرفته از قیام عاشورا را در کشور بنیان نهادند که همچنان این فرهنگ عظیم پابرجا مانده است.
رئیس کل دادگستری استان فارس با اشاره به غنای ارزش‌های والای دفاع مقدس گفت: شرط حفظ و اشاعه ارزش‌های دفاع مقدس، توجه ویژه به پرچم‌داران و  نمادهای واقعی فرهنگ ایثار و شهادت است. رئیس شورای عالی بسیج حقوقدانان استان فارس با بیان اینکه همه ما موظفیم تا مقام و جایگاه جانبازان و ایثارگران  و خانواده معظم شهدا را ارج نهیم خاطر نشان کرد: امروز در شرایط و موقعیتی قرار داریم که آسیب‌ها و تهدیدات داخل و خارج علیه کشور ما رو به گسترش است و دشمنان نظام با سازماندهی، به دنبال این هستند تا روحیه جهاد، شهادت و  ایثارگری  را در نسل جوان ما تضعیف کنند.
وی همچنین از آمادگی جامعه بسیج حقوقدانان در ارائه خدمت به ایثارگران در همه ایام سال خبر داد و افزود: با همکاری سپاه فجر استان و بنیاد شهید انقلاب اسلامی مجموعه دفتر حمایت از ایثارگران و خانواده شهدا و جانبازان انقلاب اسلامی به صورت ثابت آماده ارائه مشاوره قضایی است.
رئیس كل دادگستری استان فارس خاطرنشان کرد: سازمان بسیج حقوقدانان با ارائه مشاوره حقوقی به جانبازان و ایثارگران و هدایت آنان نسبت به تکالیف سازمانی خود متعهد خواهد بود.
حجت الاسلام والمسلمین موسوی در پایان با اشاره به این که در قبال خون شهدا و رشادت‌های جانبازان و ایثارگران  مسئول هستیم بر تکریم و احترام  بیشتر نسبت به این عزیزان و تقویت فرهنگ ایثار و دفاع از ارزش‌های انقلاب در دستگاه قضایی تأکید کرد. شایان ذکر است این دیدار مردمی در حسینیه پیامبر اعظم (ص) در شیراز برگزار شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی