[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۲۰
  • دوره جدید

زنجیره فولاد ایران تکمیل می‌شود، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
آیین کلنگ‌زنی طرح توسعه تکمیلی مجتمع ذوب آهن پاسارگاد برگزار شد. این مراسم صبح جمعه 11 مهرماه با حضور وزیر صنعت و معدن و تجارت، استاندار فارس، جمعی از نمایندگان مردم فارس در مجلس شورای اسلامی، ریاست سازمان صمت فارس و تنی چند از مسئولان استانی در محل کارخانه ذوب آهن پاسارگاد برپا شد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در این مراسم گفت: نظام تصمیم‌گیری‌های دولت تدبیر و امید بر پایه حمایت و مشارکت با بخش خصوصی استوار شده است. علیرضا رزم‌حسینی با عرض تسلیت به مناسبت ایام عزاداری‌های ماه صفر خبر از برخورد قاطعانه قوه مجریه با مجوز فروشی در حوزه معادن داد و افزود: دولت در نظر دارد با آزادی کلیه معادن محبوس شده، در زمینه اشتغالزایی و رونق اقتصادی گام‌های اساسی و ثمربخشی بردارد.
وی فعالیت در حوزه کارآفرینی را از بزرگ ترین عبادات برشمرد و بیان داشت: سرمایه‌گذاران بخش خصوصی همانا مجاهدان اقتصادی هستند و باید مورد احترام جامعه مسئولان و مردم قرار گیرند. در همین زمینه از ائمه محترم جمعه انتظار داریم تا بیش از پیش نسبت به اهمیت حمایت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی روشنگری نمایند.
این مقام مسئول با اعلام نگاه ویژه دولت به استان شهیدپرور فارس که در دوران دفاع مقدس کارنامه درخشانی از خود به جای گذاشته، خاطرنشان کرد: یکی از اولویت‌های مهم قوه مجریه تکمیل ظرفیت‌های خالی صنایع است. کارخانه‌هایی که زیر ظرفیت تعریف شده فعال هستند باید با تمامی توان در عرصه تولید فعال شوند و دولت نیز امکانات ویژه ای برای حمایت از آنان در نظر گرفته است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت که استان فارس را به عنوان اولین مقصد سفر کاری خود برگزیده بود در ادامه بیان داشت: اشتغال‌زایی در سایه جهش تولید اتفاق می‌افتد و دولت بنا دارد امکانات و تسهیلات لازم را برای واحدهای تولیدی که تعطیل شده اند فراهم آورد.
رزم حسینی با بیان اینکه زنجیره فولاد ایران در حال تکمیل شدن است، تصریح کرد: با بهره برداری از طرح توسعه تکمیلی مجتمع ذوب آهن پاسارگاد مواد اولیه مورد نیاز صنعت فولاد تأمین شده و شاهد رونق اقتصادی و جهش تولید در صنایع پایین دستی فولادسازی هم خواهیم بود. وی در پایان با اشاره به تفویض اختیارات بیشتر به استاندارها افزود: تفویض اختیارات بیشتر یکی از مطالبات استانداران است و در پی تصمیم دولت ٩٠ درصد از اختیارات معادن کشور به استان‌ها منتقل خواهد شد تا بدین وسیله شاهد رونق اقتصادی، جهش تولید و اشتغال‌زایی بیشتر باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی