[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۹۴
  • دوره جدید

اتحاد و همدلی برای گسترش زیرساخت‌های درمانی، روزنامه شیراز نوین

اشاره:
شیراز سرزمین صلح و دوستی و مروت است. در اشعار ادبای این سرزمین فرازهای متعددی از نوع دوستی و انسانیت مشهود است و در پهنه جغرافیای شهرراز با نشانه‌های گران‌بهایی از تفکرات متعالی نیکوکاران روبه‌رو هستیم.
نام بلند آوازه شیراز با مشاهیری نظیر حافظ و سعدی و حکیم ملاصدرا عجین شده و در امتداد آن‌ها با بزرگانی نظیر محمد نمازی، محمدخلیل خلیلی شیرازی، عنایت‌الله پوستچی و بسیاری دیگر از نیکوکارانی روبه‌رو هستیم که در قبال مشکلات دردمندان، دغدغه‌مند بوده و برای گسترش زیرساخت‌های درمانی مجاهدت‌های بسیار کرده‌اند.
شاید این خاصیت خاک پاک نهاد شیراز باشد که شعله‌های گرمابخش نیکوکاری هیچ‌گاه طریق زوال و خاموشی در این سرزمین برنتابیده و پرچم انسان دوستی از نسلی به فرزندان دیگر این سرزمین سپرده می‌شود. در روزگار معاصر هم کارنامه خیّران در حوزه خدمات عام المنفعه درخشان است و نگاه ویژه آن‌ها به حوزه پزشکی و درمانی بر دردهای مردم مظلوم ایران مرهم می‌گذارد.
امروزه مجاهدت‌های خیّران در پرتو تخصص والای کادر درمان طلیعه امیدواری را در میان اقشار محروم و متوسط جامعه احیا کرده و شیراز به مدد نیکوکاران فرهیخته و پزشکان متبحر به یکی از قطب‌های درمانی در ایران و خاورمیانه بدل شده است.
در همین راستا گروه گزارش و تهیه اخبار معاونت فرهنگی بیمارستان قلب کوثر در یک بامداد سرد زمستانی پای صحبت‌های گرم و دلنشین یکی از اعضای هیئت امنای مؤسسه خیریه بنیاد قلب فارس و عضو هیئت مدیره بیمارستان قلب کوثر نشسته است. آقای ابراهیم نصیری از شادی مردم احساس رضایتمندی و موفقیت می‌کند و بر این باور است که توفیق نیکوکاری سعادتی بزرگ است که پروردگار متعال نصیب برخی از بندگانش می‌نماید. مشروح این گفتگو را در ادامه می‌خوانید:

  فراگیری درس نیکوکاری از والدین

عضو هیئت امنای مؤسسه خیریه بنیاد قلب فارس می‌گوید: انسان موجودی اجتماعی است و پروردگار متعال به گونه‌ای سرشت او را بنا نهاده که در قبال هم‌نوعانش احساس مسئولیت می‌کند.
آقای نصیری خاطرات سالیان گذشته را مرور کرده و می‌افزاید: در سنین کودکی بارها شاهد کمک‌های والدینم به آشنایان و همسایگان بودم و این امر در وجودم به عنوان یک هنجار مثبت اجتماعی نهادینه شد. خانواده ما به این باور رسیده بود که دارایی‌های دنیوی امانت پروردگار است و از آن باید برای گره گشایی از کار هم‌نوعان‌مان استفاده کنیم.
وی با بیان این که همه عمر برای موفقیت و سلامتی دیگران در پیشگاه خداوند دعا کرده‌ام، می‌افزاید: پروردگار متعال در قرآن مجید می‌فرماید: «هرگاه انسان موفق به انجام عمل خیری شود، خداوند بیشتر از آن را به بنده‌اش عطا می‌فرماید». این کلام نورانی همواره آویزه گوش خانواده ما بود و بیشترین احساس رضایتمندی را در کمک به دیگران می‌بینم.

  تجهیز بیمارستان دغدغه خیّران است

او در بخش دیگری از سخنانش گفت: در سال 1378 به اتفاق آقای دکتر تابنده، مرحوم حاج نصرالله هاشمی ‌و جمعی دیگر از اعضای هیئت مدیره بنیاد قلب فارس به کشور امارات متحده عربی رفتیم تا نظر مساعد دوستان‌مان را برای ارائه کمک مالی به این مجموعه جلب کنیم. خوشبختانه جمع آوری این کمک‌ها نقش ارزنده‌ای در پیشرفت و تجهیز امکانات بیمارستان قلب کوثر داشت و زمینه‌ساز تشویق و دلگرمی ‌سایر خیّران هم شد.
عضو هیئت مدیره بیمارستان قلب کوثر با تقدیر از تلاش‌های شبانه روزی دکتر تابنده در راستای خدمت رسانی به جامعه گفت: دغدغه همیشگی این پزشک والامقام ارائه بهترین خدمات درمانی و پزشکی به مردم و به ویژه اقشار فرودست است و برای نیل به این هدف بزرگ همه عمر خود را وقف خدمت به جامعه کرده است.
آقای نصیری با اشاره به گوشه‌ای از خدمات نیکوکارانه‌ای که موفق به انجام آن‌ها شده، گفت: هم‌زمان با ساخت و تکمیل بیمارستان قلب کوثر به فکر گسترش زیرساخت‌های درمانی استان با همکاری خیّران و نیکوکاران افتادیم. در همین راستا مساعدت‌هایی به بیمارستان پیوند اعضا، بیمارستان فاطمه الزهرا(س)، بیمارستان مادر و کودک و سایر مراکز درمانی صورت گرفت و مجمع خیّرین سلامت به ثبت رسید.

  نیکوکاری در پرتو حضرت فاطمه الزهرا(س)

این کارآفرین برتر با بیان این که بازخورد نیکوکاری‌ها را در زندگی شخصی خودم و اطرافیانم بارها و بارها مشاهده کرده‌ام، خاطرنشان کرد: در مسیر ساخت بیمارستان و پس از بهره‌برداری مشکلات عدیده‌ای به‌وجود آمد که با کمک پروردگار متعال برطرف شد. مجموعه خیّران سنگ بنای این مجتمع کلان درمانی را به نام متبرک حضرت فاطمه الزهرا(س) بنا نهادند و بانوی دوعالم ما را قرین لطف و مرحمت خود می‌کنند.
ریاست هیئت مدیره شرکت رامک بر این باور است که چشم انداز بیمارستان قلب کوثر در آینده روشن و امیدوار کننده است. در این سال‌ها تلاش‌های زیادی برای خریداری تجهیزات پزشکی مدرن صورت گرفته و بنا بر ارزیابی‌های انجام شده، کیفیت خدمات مسیر رشد می‌پیماید.

  قدردانی از مجاهدت‌های کادر درمان

آقای نصیری با تقدیر از پزشکان، پرستاران و یکایک افرادی که در بیمارستان قلب کوثر به جامعه خدمت رسانی می‌کنند، اظهار داشت: جامعه خیّران تأکید ویژه‌ای بر تقویت تیم پزشکی و کادر درمان دارند و در این زمینه از هیچ تلاشی فروگذار نیستند. ارزیابی‌های دستگاه‌های نظارتی و نظر سنجی‌های مردمی ‌نیز گواهی بر این مسئله است که سطح خدمت‌رسانی در بیمارستان قلب کوثر رو به رشد بوده و بخش‌های مختلف تمامی ‌تلاش خود را برای خدمت‌رسانی به مردم با وجود همه مشکلاتی که وجود دارد، به‌کار بسته‌اند.
این فعال حوزه تولید و صنعتگر پیشکسوت که کارنامه درخشانی در امور عام المنفعه دارد، بیان داشت: در پرتو الطاف پروردگار و بانو فاطمه زهرا(س) توانسته‌ایم از بسیاری از تنگناها برای گسترش زیرساخت‌های درمانی عبور کنیم. در سه سال اخیر به علت مشکلات مؤسسات خیریه با وزارت بهداشت و درمان، وضعیت مالی بیمارستان مطلوب نبود و از سوی دیگر چالش‌های اقتصادی و تورمی‌کشور سبب شد تا روند تکمیل فاز جدید بیمارستان قلب کوثر به کندی پیش برود، اما با تلاش‌های فراوان هیئت مدیره و تیم مدیریتی بیمارستان توانسته‌ایم از وضعیت زیان دهی خارج شده و ادامه عملیات توسعه بیمارستان را از سر بگیریم.
وی با ابراز امیدواری مبنی بر بهره‌برداری از فاز توسعه بیمارستان قلب کوثر طی سال‌های آتی افزود: در کنار بهره‌مندی از منابع درآمدی بیمارستان، با همراهی خیّران عاقبت اندیش که همیشه یار و یاور بنیاد قلب فارس بوده‌اند، می‌توانیم تحولات بزرگی را در حوزه گسترش زیرساخت‌های پزشکی شیراز رقم بزنیم و عموم هموطنان از آن بهره‌مند گردند.

  اتحاد و همدلی برای خدمات عام المنفعه

آقای نصیری بر این باور است که رمز موفقیت بنیاد قلب فارس و بیمارستان قلب کوثر در اتحاد اعضای هیئت مدیره نهفته است. وی می‌افزاید: هر پنجشنبه در بیمارستان حضور یافته و به صورت میدانی نیازها را احصا کرده و در پی رفع مشکلات بر می‌آییم.
وی افزود: امروزه نهال بیمارستان کوثر به درخت پرباری تبدیل شده که آحاد جامعه از ثمرات آن بهره‌مند می‌شوند.
وی در بخش پایانی سخنانش از دلایل موفقیتش طی همه این سال‌ها پرده برداشت و افزود: دعای خیر والدین بزرگ‌ترین موهبتی است که شامل حال ما شده و درس نیکوکاری و دینداری را از آن‌ها فراگرفته‌ایم. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی