[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۴۴
  • دوره جدید

نماینده ولی‌فقیه در فارس: شیرازی‌ها برای حمایت از آسیب‌دیدگان سوریه و ترکیه اقدام می‌کنند، روزنامه شیراز نوین

نماینده ولی فقیه در فارس با اشاره به فرهنگ بالای مردم شیراز در نوع‌دوستی، گفت: مطمئناً شیرازی‌ها برای کمک به مردم آسیب‌دیده دو کشور ترکیه و سوریه اقدام خواهند کرد.
به گزارش ایسنا، آیت‌الله لطف‌الله دژکام در خطبه‌های روز 21 بهمن نمازجمعه شیراز، ضمن تبریک ایام‌الله دهه فجر بیان کرد: ۴۴ سال از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران می‌گذرد؛ حرکتی بزرگ که با رهبری امام(ره) آغاز شد و با رهبری امام خامنه‌ای و پای کار بودن مردم تا امروز جلو آمده است.
او با بیان اینکه ابعاد مختلف کارهای بزرگی که در این ۴۴ سال انجام شده قابل توجه است، افزود: امروز گزارش اقدامات یکی دو ساله دولت فعلی در فارس را از زبان استاندار شنیدیم؛ حال باید حجم عظیمی از خدماتی که در طول این چهار دهه انجام شده است را با پیش از انقلاب مقایسه کرد.
نماینده ولی فقیه در فارس ادامه داد: اگر فقط گوشه‌ای از خدمات را بخواهیم با قبل از انقلاب مقایسه کنیم، متوجه تفاوت‌ها خواهیم شد. حرکت رو به جلو ملت طی این چهار دهه نتایج درخشانی به دنبال داشته است.
آیت‌الله دژکام خاطرنشان کرد: به عنوان مثال، دانشگاه علوم پزشکی شیراز در بیش از ٣٠ شاخص نسبت به قبل از انقلاب رشده داشته که این مهم باید به مردم معرفی و منعکس شود.
او با تأکید بر اینکه البته ما همچنان می‌خواهیم رشد و پیشرفت بیشتری نصیب کشور و مردم شود و از مشکلاتی که وجود دارد نیز عبور کنیم، ابراز امیدواری کرد که با همت مسئولان، روز به روز شاهد پیشرفت‌های متعدد و رفع مشکلات باشیم.
امام جمعه شیراز همچنین با اشاره به سالروز شهادت امام کاظم(ع) در هفته آینده، بیان کرد: از آنجا که مردم شیراز در محضر فرزندان بلافصل آن حضرت زیست دارند، روز شهادت امام کاظم(ع) به حرم خواهیم آمد و به محضر فرزند بزرگ ایشان حضرت احمد بن موسی الکاظم(ع) عرض تسلیت خواهیم داشت.
آیت‌الله دژکام از حرکت کاروان خودرویی از محله گلشن شیراز تا حرم مطهر، همان مسیری که حضرت احمد بن موسی الکاظم(ع) درگیری و جنگ و گریز داشته است، خبر داد.
او به زلزله مهیب دو کشور ترکیه و سوریه هم اشاره و خاطرنشان کرد: انسان دلش به درد می‌آید وقتی جان باختن دیگر انسان‌ها را می‌بیند.
نماینده ولی فقیه در فارس با اشاره به فرهنگ بالای مردم شیراز در نوع‌دوستی، خواستار اقدام و حمایت مردم این کلان‌شهر برای کمک به مردم آسیب‌دیده این دو کشور به ویژه سوریه که به توجه بیشتری نیازمند است، شد.
آیت‌الله دژکام در رابطه با فرمان عفو پدرانه رهبر معظم انقلاب هم گفت: برخی از دستگیرشدگان‌ در وقایع اخیر واقعاً رفتارهای نازیبایی داشتند، اما رهبر معظم انقلاب آنها را بخشیدند، که از این جهت از رهبر عظیم‌الشأن انقلاب تشکر می‌کنیم و امیدواریم سایه مبارک ایشان بر سر ما مستدام باشد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی