[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۴۱
  • دوره جدید

اهمیت تعامل سنجیده با جوانان و نوجوانان، روزنامه شیراز نوین

به مناسبت دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، حجت‌الاسلام و المسلمین «ناصر رفیعی» استاد حوزه و دانشگاه با حضور در جمع دانشگاهیان علوم پزشکی شیراز، مبانی تحقق جهاد تبیین را 
بیان کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، حجت‌الاسلام و المسلمین «ناصر رفیعی» با تبریک دهه مبارک فجر و چهل و چهارمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، رسالت اصلی پیامبران را جهاد تبیین عنوان کرد و افزود: جهاد تبیین جهاد شفافیت، روشنگری و بیان است.
این استاد حوزه و دانشگاه به سه اصل مهم و اساسی در جهاد تبیین شامل «مخاطب‌شناسی»، «موقعیت‌شناسی» و «نوع بیان» اشاره کرد و افزود: موفقیت و اثربخشی جهاد تبیین با توجه به این سه اصل میسر است و ضرورت دارد در راستای تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر جهاد تبیین، به این سه اصل توجه بیشتری شود.
حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر رفیعی از جامعه دانشگاهی خواست تا با شناخت صحیح مخاطب، موقعیت و روش بیان، در پیاده‌سازی این سه اصل سهیم شوند.
این روحانی حوزه علمیه همچنین با اشاره به سیر پیشرفت دنیا از نظر تکنولوژی و فناوری نظیر توسعه شبکه‌های اجتماعی، بر تعامل سنجیده و مطلوب با جوانان و نوجوانان با توجه به شرایط موجود، تأکید کرد.
حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر رفیعی با اشاره به حدیثی از امام موسی کاظم(ع) گفت: تمام علوم در چهار چیز جمع شده که اگر کسی آنها را بداند، می‌توان گفت عالم به معرفت و آگاهی است.
این استاد حوزه و دانشگاه، «خداشناسی»، «خودشناسی»، «وظیفه‌شناسی» و «آسیب‌شناسی» را چهار گام معرفت عنوان کرد که پرداختن به این چهار مقوله، آثار نتیجه بخشی را به همراه دارد.
 حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر رفیعی دین اسلام را زیباترین و کامل‌ترین دین دانست و توصیه کرد: دین اسلام باید به درستی و روشی مطلوب به جوانان و نوجوانان معرفی شود و آموزش و پرورش در این امر، بسیار اثربخش است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی