[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۲
  • دوره جدید

کدو تنبل قیروکارزین به روسیه می‌رود، روزنامه شیراز نوین

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین گفت: با انجام کشت قراردادی کدوی تنبل (Pumpkin) در این شهرستان، محصول تولیدی به کشور روسیه و عراق صادر خواهد شد. 
به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین، مهدی همتی تصریح کرد: بیش از ده هکتار از اراضی منطقه دشت‌لار این شهرستان به کشت کدو تنبل اختصاص دارد که پیش‌بینی می‌شود بالغ بر 700 تن از این محصول تولید و به مقاصد مورد نظر ارسال شود. 
به گفته وی؛ کشورهای امارات، افغانستان، قزاقستان، کویت، عمان، مالزی و قطر از دیگر عمده کشورهای خریدار انواع کدوی تولیدی در ایران هستند. 
این مقام مسئول با اشاره به اینکه کشت کدوی تنبل به صورت بذری انجام و با سیستم نواری آبیاری می‌شود، افزود: بر اساس بازدید مسئول پهنه و گزارش‌های واصله این مزارع از اواسط آبان ماه آتی آماده برداشت خواهند بود.
همتی با بیان اینکه اجرای طرح‌های خلاقانه و اقتصادی در تمامی پهنه‌های کشاورزی این شهرستان در دستور کار است، اظهار کرد: کشت قراردادی و دارای بازار هدف از پیش تعیین شده در جلوگیری از هر گونه ضرر کشاورز بسیار مأثر و راه‌گشای کشاورزی است. 
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین؛ یکی از راه‌های کسب موفقیت در صادرات محصولات کشاورزی و تولیدی را شناسایی بازار هدف و نیازهای آن دانست.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی