[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۲۱
  • دوره جدید

خودروی تسلا به نزدیک‌ترین فاصله از مریخ رسید، روزنامه شیراز نوین

خودروی رودستری که اسپیس ایکس در سال ۲۰۱۸ میلادی به فضا فرستاده شد، اکنون به ۵ میلیون مایلی مریخ رسیده که نزدیک‌ترین فاصله تا این سیاره به حساب می‌آید. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سی‌ان‌ان، خودروی رودستری که الون ماسک به فضا فرستاد، روز چهارشنبه برای نخستین بار به مریخ نزدیک شد.
پشت فرمان این خودرو یک مانکن به نام استارمن در لباس فضانوردی قرار دارد. رودستر مذکور و مانکن بخشی از محموله‌ای بودند که همراه قسمت دوم یک موشک فالکون هوی (متعلق به اسپیس ایکس) در سال ۲۰۱۸ میلادی به فضا فرستاده شد. اسپیس ایکس در یک توئیت اعلام کرد خودروی مذکور برای نخستین بار به مریخ نزدیک شده و اکنون در فاصله ۵ میلیون مایلی این سیاره قرار دارد.
جاناتان دوول یکی از ستاره‌شناسان مرکز فیزیک اخترشناسی هاروارد- اسمیتسونیان در این باره می‌گوید: این فاصله بسیار زیادی است.
او با استفاده از ابزارهای آزمایشگاه JPL ناسا این خودرو را ردیابی کرد که به نظر می‌رسد همچنان در مسیری قرار دارد که قبل از پرتاب موشک فالکون برای آن تعیین شده بود.رودستر تسلا تاکنون ۱.۷۵۰۷ بار دور خورشید مدار زده و بیش از ۳۷ میلیون مایل از زمین فاصله دارد. طبق اطلاعات موجود این خودرو طی ۲ سال و ۸ ماه گذشته حدود ۱.۳ میلیارد مایل سفر کرده اما مدتی طول می‌کشد تا دوباره به زمین نزدیک شود.
به گفته دوول، خودروی تسلا در سال ۲۰۴۷ میلادی از فاصله ۵ میلیون کیلومتری زمین می‌گذرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی