[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۷۹
  • دوره جدید

ماهواره‌ها در دسترس مدارس قرار گرفته‌اند ، روزنامه شیراز نوین

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات فارس:
ماهواره‌ها در دسترس مدارس
 قرار گرفته‌اند 
به مناسبت هفته جهانی فضا، وبینار آموزشی تخصصی با موضوع «اقتصاد فناوری فضایی و معرفی فرصت‌های کسب و کار در زنجیره ارزش فضایی» با همکاری سازمان فضایی ایران، اتاق بازرگانی فارس و اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در شیراز برگزار شد. به گزارش شیراز نوین به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، این وبینار در قالب کمیسیون فناوری اطلاعات، ارتباطات و اقتصاد رسانه اتاق بازرگانی فارس برگزار شد و با استقبال عموم مردم روبرو شد.
در این وبینار مطالب تخصصی و آموزشی عنوان شد و اطلاعاتی در حوزه اقتصاد فناوری فضایی مطرح شد. در این وبینار تخصصی مهرداد سهرابی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس به بیان مواردی پیرامون اهمیت توسعه زیست‌بوم استارت‌‌آپ‌های فضاپایه در کشور پرداخت. وی گفت: زیست‌بوم استارت‌آپ‌های فضاپایه، زیست‌بوم نوپایی است که جای خالی برنامه‌ای اختصاصی، برای آن به وضوح احساس می‌شود. سهرابی اضافه کرد: امروزه ماهواره‌ها از همیشه مهم‌تر و در دسترس‌تر هستند به طوری که ماهواره‌ها با کوچک‌سازی و هزینه‌های پرتاب پایین‌تر، در دسترس مدارس نیز قرار گرفته‌اند. وی با بیان اینکه ماهواره‌ها در زندگی ما آنقدر فراگیر هستند که ما اغلب وجود آنها را عادی فرض می‌کنیم، ادامه داد: شرکت‌ها در حال ساخت منظومه‌های ماهواره‌ای کوچک هستند تا بدینوسیله اینترنت را در دسترس همه افراد جهان قرار دهند.
در ادامه سجاد غضنفری‌نیا، کارشناس حوزه فضایی سازمان فضایی کشور نیز با معرفی هفته جهانی فضایی در سال 2020 با عنوان «ماهواره‌ها زندگی را بهتر می‌کنند» به بیان سخنانی پیرامون ماهواره‌ها و مزایای گسترده آنها پرداخت.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی