[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۵
  • دوره جدید

تسهیلات دست‌نیافتنی کرونا ، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس با بیان اینکه انتظار داریم سهمیه تخصیص‌یافته به این استان در زمینه بنگاه‌های آسیب‌دیده از کرونا به‌صورت کامل جذب شود، گفت: این تسهیلات باید در چارچوب دستورالعمل‌ها پرداخت شود تا بخشی از مشکلات رفع شود و در این زمینه هیچ عذری از طرف دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها پذیرفته نیست؛ مگر اینکه خود مشمولان، تقاضای دریافت تسهیلات نداشته باشند.
به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت‌الله رحیمی در جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری استان با بیان اینکه در زمینه جذب و پرداخت تسهیلات ویژه بنگاه‌های آسیب‌دیده از کرونا برخی از بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی عملکرد خوبی داشته‌اند که باید تشویق شوند، افزود: اگر برخی بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی در این زمینه کوتاهی داشته باشند، حتماً بازخواست و تعیین تکلیف خواهند شد.
وی با تأکید بر اینکه بخش تولید باید براساس منطق و قانون مورد حمایت دستگاه‌های مالیاتی قرار گیرد، تصریح کرد: باید جذب درآمدهای عمومی دولت نیز موردتوجه قرار داشته باشد؛ زیرا اگر این درآمدها به دست نیاید، برخی از خدمات دولتی نیز مختل خواهد شد و جامعه متضرر می‌شود.
استاندار فارس با اشاره به اینکه کاهش درآمدهای مالیاتی در برخی بخش‌ها مانند گردشگری، طبیعی و حاصل شرایط شیوع کروناست، ادامه داد: باید با تلاش هدفمند و قابل دفاع در حوزه‌های مختلف به ویژه بخش‌هایی که تاکنون در پوشش اخذ مالیات قرار نداشته‌اند، کاهش درآمدها جبران شود.
دکتر رحیمی با بیان اینکه ارزیابی از عملکرد بانک‌های استان فارس در زمینه نسبت مصارف به منابع و پرداخت تسهیلات به طرح‌های استانی مثبت نیست، هرچند پرداخت تسهیلات بانک‌ها در سطح ملی به طرح‌های استانی باید در ارزیابی‌ها لحاظ شود، اظهار داشت: به نظر می‌رسد بانک‌ها در مقایسه با بانک‌های سایر استان‌ها، نقش موردانتظار را در توسعه استان فارس ایفا نکرده‌اند.
نماینده عالی دولت در استان فارس با تأکید بر اینکه طرح‌های توسعه‌ای این استان آماده دریافت تسهیلات هستند و بانک‌ها باید در این زمینه به وظایف خود عمل کنند، افزود: به نظر می‌رسد بانک‌ها به دلیل عملکرد و یا ارائه‌ندادن آمارهای شفاف، اثرگذاری لازم را در توسعه 
استان ندارند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی