[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۴۴
  • دوره جدید

کرونا ۱۸ نفر را روانه بیمارستان کرد، روزنامه شیراز نوین

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم شیراز آخرین وضعیت ویروس کرونا در استان فارس را از ابتدای شیوع تا روز یکشنبه بیست و سوم بهمن ۱۴۰۱، اعلام کرد. به گزارش شیرازنوین، ابوذر پاریزی گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دومیلیون و ۲۶۵هزار و ۷۴۴ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۶۲هزار و ۲۱۷ بیمار مثبت شناسایی شده است. از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک‌میلیون و ۸۳۵هزار و ۷۶۳ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۳هزار و ۳۷۷ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون، ۴۲۹هزار و ۹۸۱ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۸هزار و ۸۴۰ بیمار مثبت شناسایی شده است.
با بستری ۱۸ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۱۳ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۴ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند. خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته، مورد جدید فوت ناشی از کووید ۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت‌هزار و ۱۷۱ نفر است. همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۶۵۳هزار و ۹۹۸ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته‌اند که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.
در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دوز، به هشت‌میلیون و ۲۸۹هزار و ۶۴ دوز رسیده که از این تعداد سه‌میلیون و ۴۳۵هزار و ۱۳۵ دوز نوبت اول، سه‌میلیون و ۱۴۲هزار و ۱۵۳ دوز نوبت دوم، یک‌میلیون و ۵۷۵هزار و ۹۹۱ دوز نوبت سوم و ۱۳۵هزار و ۷۸۵ دوز یادآور واکسن بوده است.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی