[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۹۴
  • دوره جدید

اقتصاد لار دریامحور است، روزنامه شیراز نوین

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس با تأکید بر اینکه لارستان موقعیت استفاده از اقتصاد دریامحور را دارد، گفت: در مطالعات اولیه پیشنهاد شده که از استان‌های دیگر بیایند و در جنوب استان فارس مناطق ویژه چندهزار هکتاری راه‌اندازی کنند و تراکم جمعیت را در این مناطق بالا ببرند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، محسن ربانی زاده در نشست با امام جمعه، فرماندار لارستان و مسئولان شهرستان که در دفتر امام جمعه لارستان برگزار شد، ضمن گرامیداشت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و با ابراز خرسندی از سفر به لارستان اظهار داشت: خصوصیات مثبت، همت و انسجام مردم لارستان بسیار ارزشمند است و باید قدر آن را دانست.
وی با اشاره به اینکه تحریم برای آن است که دست و پای ما را ببندند و اقتصاد ما را زمین‌گیر کنند، افزود: نباید دچار غفلت از دسیسه‌های دشمن شویم؛ زیرا دچار آسیب خواهیم شد؛ پس باید هوشیار باشیم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس با اذعان به اینکه کشور ایران ۲هزار کیلومتر مرز دریایی از استان‌های بوشهر و هرمزگان تا سیستان و بلوچستان دارد، تصریح کرد: بنا بر برنامه آمایش سرزمین در سال ۱۳۷۸، می‌بایست ۵۰ درصد جمعیت ایران در حاشیه خلیج فارس سکونت داشته باشند و این به معنای رونق جنوب و رونق‌بخشی به سواحل است.
این مسئول با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد دریامحور، خاطرنشان کرد: چرا باید صنایع آب‌بر در داخل عمق سرزمین مستقر شود که مجبور به انتقال آب و گاز باشیم و هزینه زیادی کنیم؟ در حالی که همه این موارد در منطقه جنوب کشور وجود دارد.
این کارشناس مسائل اقتصادی با اذعان به اینکه با افزایش جمعیت، فرودگاه، راه آهن و آزادراه ایجاد می‌شود، گفت: بر اساس طرح آمایش سرزمینی، با استفاده از فضا، جمعیت و کاربری می‌بایست رونق را ایجاد کرد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس نوید راه‌اندازی اتاق بازرگانی در لارستان را داد و اضافه کرد: ظرفیت خوب بازرگانان لارستانی در حوزه خلیج فارس، می‌تواند موجب توسعه روابط اقتصادی ایران با کشورهای عربی شود.
وی با اشاره به اینکه ۸۰ درصد ایرانی‌های ساکن در کشور قطر، اهل استان فارس هستند که اغلب آنها از لارستان و شهرستان‌های هم‌جوار آن هستند، یادآور شد: امید می‌رود با استفاده از این ظرفیت‌ها، شاهد رشد و تعالی لارستان، فارس و کشور باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی