[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۲
  • دوره جدید

خودسری ایرلاین‌ها ، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: فعلاً ایرلاین‌ها در شرایط کنونی اقتصاد نباید به دنبال سود باشند؛ زیرا در شرایط کنونی همه صنف‌های اقتصادی زیر فشار مالی قرار دارند، اما دلیل نمی‌شود که شرکت‌ها به سرعت به سمت افزایش قیمت خدمات خود بروند.
به گزارش شیرازنوین به نقل از خانه ملت، محمدرضا رضایی کوچی، با اشاره به ورود کمیسیون عمران مجلس به پرونده افزایش قیمت بلیت هواپیما، گفت: این کمیسیون در هفته گذشته نشستی را با حضور رئیس سازمان هواپیمایی و برخی مدیران ایرلاین‌ها برای بررسی علل افزایش قیمت‌ها برگزار کرد، همچنین نشستی در هفته جاری با حضور اعضای انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی برگزار می‌شود تا تمام تبعات و اثرات موضوع افزایش قیمت بلیت بررسی شود.
نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ایرلاین‌ها اعلام می‌کنند چون بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، پروازهای هوایی با 60 درصد ظرفیت خود انجام می‌شود، قیمت‌ها باید بالا برود، اما به نظر من مردم و مسافران نباید هزینه تصمیمات مدیران را بدهند.
وی گفت: فعلاً ایرلاین‌ها در شرایط کنونی اقتصاد کشور نباید صرفاً به دنبال سود بیشتر باشند؛ زیرا در شرایط کنونی همه صنف‌های اقتصادی زیر فشار مالی قرار دارند، اما دلیل نمی‌شود که شرکت‌ها به سرعت به سمت افزایش قیمت خدمات خود بروند.
رضایی کوچی با بیان اینکه با افزایش قیمت بلیت پروازهای هوایی، تنها عده ای خاص می‌توانند از هواپیما استفاده کنند، افزود: این اقدام به ضرر ایرلاین‌ها تمام می‌شود؛ زیرا با گران شدن بلیت، عده کمی از پروازهای هوایی استفاده کرده و به تبع، درآمدهای شرکت‌های هواپیمایی کاهش خواهد یافت. این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: وزیر راه و شهرسازی در نشست اخیر کمیسیون عمران مجلس به نمایندگان قول داده تا بلیت هواپیما گران نشود؛ حال اگر در هفته‌های اخیر علی رغم وعده وزیر راه، قیمت‌ها افزایش یافته، این اقدام ایرلاین‌ها تخلف بوده و باید برخورد جدی شود.
رئیس کمیسیون عمران مجلس، از ورود اعضای این کمیسیون به پرونده فعالیت اقتصادی و صورت‌های مالی ایرلاین‌ها خبر داد و گفت: بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده، قرار است که صورت حساب مالی ایرلاین‌ها در سال 98 در کمیسیون عمران مورد بررسی و بازبینی قرار گیرد تا مشخص شود که میزان هزینه ارزی شرکت‌ها چقدر بوده و در این مدت چه میزان ارز دولتی دریافت کرده اند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی