[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۸
  • دوره جدید

بیکاری در راه است ، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس گفت: حفاظت از نیروی کار و جامعه تولید و کارفرمایان وظیفه مهمی است که باید در زمانه شیوع کرونا به آن توجه داشت.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس، سهراب مختاری در دیدار با فرمانده انتظامی این استان به مناسبت هفته ناجا ضمن برشمردن وظایف اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی و مرتبط دانستن این وظایف با برخی از رسالت‌های نیروی انتظامی به ویژه در حوزه‌های اجتماعی، فتا، امنیت، اقتصادی، تشکلات کارگری و کارفرمایی و ظرفیت‌های متنوع بخش تعاون گزارشی از اقدامات اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی در حوزه کرونا به ویژه مواظبت از سلامت کارگران، پرداخت بیمه بیکاری کارگران بیکار شده و پرداخت یارانه‌های متنوع به اقشار نیازمند و پرداخت تسهیلات حمایتی دولت به مشاغل آسیب دیده از کرونا، کارآفرینان و واحدهای تولیدی این استان ارائه کرد و افزود: حفاظت از نیروی کار و جامعه تولید و کارفرمایان وظیفه مهمی است که همه دستگاه‌های اجرایی در آن وظیفه دارند.
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس با توجه به اقدامات سایر دستگاه‌ها و نهادها برای سرپاماندن واحدهای تولیدی در فارس تأکید کرد و اظهار داشت: مهم‌ترین دستاورد دولت در این شرایط که شیوع بیماری کرونا بر کسب و کارها اثر منفی گذاشته، حفظ این مشاغل بوده است.
وی ادامه داد: تعداد 73 هزار نفر از کارگران اخراجی به دلیل شیوع کرونا در اسفند 98 به گواه ارسال لیست حق بیمه کارگران توسط کارفرمایان در مهرماه سال جاری با همت و تلاش جمعی به کار خود بازگشته اند.
وی تأکید کرد: اگر وضعیت کرونا به همین منوال باقی بماند و رعایت فاصله اجتماعی مناسب صورت نپذیرد احتمال تعطیلی کارگاه‌ها و بیکاری کارگران نیز وجود دارد.
مختاری با اعلام رضایت از رعایت اصول ایمنی و بهداشت کار در محیط کارگاه‌های این استان، گفت: این روند با تلاش همکاران این اداره کل و ادارات شهرستان‌ها به‌ویژه بازرسان کار، کارشناسان روابط کار و امور اجتماعی، کارشناسان بهداشت حرفه‌ای و با همکاری کارفرمایان و کارگران و تأکیدات تشکلات عالی ذی‌ربط در استان به وجود آمده است. در دیدار مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی فارس با فرمانده انتظامی این استان بر رفع مشکلات مردم و نیروی کار با نگاه زیبا و سازنده مسئولان، رفع موانع واحدهای تولیدی و پایداری مشاغل و کسب و کارها نیز تأکید شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی