[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۴۲
  • دوره جدید

اکران نوروزی سینما از چه زمانی آغاز می‌شود؟، روزنامه شیراز نوین

دبیر شورای صنفی نمایش درباره فیلم‌های اکران نوروزی و تاریخ احتمالی شروع اکران آن توضیحاتی را ارائه کرد.
همایون اسعدیان در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به این که جلسه دیروز یکشنبه ۲۳ بهمن‌ماه شورای صنفی نمایش مصوبه خاصی برای انتشار نداشته است در پاسخ به این که اکران نوروزی فیلم‌های سینمایی از چه زمانی آغاز می‌شود؟ بیان کرد: طبق وعده‌ای که به صاحبان فیلم‌هایی که در این مدت اکران شده‌اند داده بودیم که اگر فروش مناسبی داشته باشند می‌توانند در عید هم نمایش فیلم خود را ادامه دهند و همچنان این قول پابرجاست.
او افزود: برای اکران‌ نوروز فکر می‌کنم بیشتر از سه یا چهار فیلم (در کنار فیلم‌های فعلی) اکران نشود که آن هم به طور طبیعی در بهمن‌ماه نخواهد بود؛ یعنی درصورتی که پخش‌کننده مشخص و قرارداد امضا شود احتمالاً از نیمه دوم اسفند اکران‌ آن‌ها می‌تواند آغاز شود.
دبیر شورای صنفی نمایش همچنین گفت: البته فعلاً هیچ فیلمی ‌برای اکران نوروزی متقاضی نشده و باید ابتدا قرارداد فیلم‌ها با پخش‌کننده‌ها نهایی شود.
پیش‌تر از سوی سازمان سینمایی اعلام شده بود فیلم‌هایی که در جشنواره فجر حضور دارند، در اولویت اکران ۱۴۰۲ خواهند بود. در حال حاضر فیلم‌های «ملاقات خصوصی»، «چپ راست»،‌ «لوپتو»، «بخارست»، «پالتو شتری» و «جزیره فضایی» از جمله آثار روی پرده سینماها هستند که اکرانشان بعد از جشنواره ادامه دارد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی