[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۴۴
  • دوره جدید

توجه به ورزش مدارس زمینه پیشرفت جوانان را فراهم می‌کند ، روزنامه شیراز نوین

پیشکسوت والیبال فارس با بیان ‌اینکه غافل شدن از ورزش مدارس به معنی از دست دادن حداقل ۱۰ سال از زمینه‌های پیشرفت یک جوان ورزشکار است، گفت:‌ توجه به ورزش مدارس زمینه پیشرفت جوانان را فراهم می‌کند.
منوچهر اسدی پویا روز یکشنبه در مصاحبه با خبرنگار‌ ایرنا، اظهار داشت: در دنیای امروز در طول همین ۱۰ سال اولیه، زمینه ذهنی و حرکتی دانش آموزان برای پیشرفت در ورزش آماده شده و به مرحله انتخاب رشته خاص ورزشی می‌رسد و از آن پس در رشته مورد علاقه خود کار را پیگیری می‌کنند.
وی تأکیدکرد:‌ در یک جامعه زمانی ورزش رشد و استعدادها شکوفا می‌شوند که ورزش مدارس جدی گرفته شده و به آن توجه شود.
اسدی پویا اضافه کرد:‌ درهمین رشته والیبال که موضوع بحث ماست در دنیای پیشرفته امروز یک نوجوان در سن ۱۸ سالگی که آماده ورود به تیم ملی نوجوانان است نیاز به ۱۰ هزار ساعت تمرین دارد.
این کارشناس والیبال فارس با اشاره به ‌این که توجه آموزش و پرورش به ورزش مدارس جای تقدیردارد، گفت: اما بد نیست با نگاهی گذرا و نقادانه به‌منظور استفاده بهینه از امکانات و شرایط در آینده نکاتی را مطرح کنیم.
وی افزود:‌ از آنجا که موضوع میزبانی مسابقات والیبال مدارس دوره دوم متوسطه کشور در شیراز مطرح است قطعاً در پیشرفت والیبال فارس تأثیر خواهد داشت و باید بپذیریم که می‌توانست ‌این میزبانی بهتر از ‌این بر گزار شود.
اسدی پویا ادامه داد: ‌اگر به دلایل پذیرش میزبانی توجه داشته باشیم عموماً وقتی می‌خواهند یک رشته ورزشی را به جامعه معرفی کنند و یا زمانی که استعدادهای خوبی در جامعه داشته و برای کمک به جذب استعدادها و برای ‌ایجاد فضای مناسب و شناخت آن‌ها به سراغ گرفتن میزبانی می‌روند.
وی گفت: ‌دلیل دیگری که می‌تواند برای میزبانی مهم باشد داشتن یک تیم مدعی است که با پذیرش میزبانی می‌خواهند شرایط را برای قهرمانی فراهم‌ترکنند.
اسدی پویا با اظهار این که نتیجه‌ای که تیم فارس در این مسابقات گرفت و از دور بازی‌ها حدف شد، بیان داشت: ‌این دلایل چندان نمی‌توانست مطرح باشد زیرا در فارس و کشور امروز والیبال یک رشته ورزشی کاملاً شناخته شده و پرطرفدار است.
این کارشناس ورزشی نویس افزود: فعالیت مناسبی در زمینه پرورش استعدادها در حال انجام است که می‌توان موقعیت تیم‌های نوجوانان و جوانان فارس در مسابقات امسال کشور را در نظر گرفت که به‌خوبی مطرح بودند و به نظر می‌رسد در پذیرش میزبانی بیشتر احساسی عمل شده تا کارشناسانه. وی گفت:‌ چون نکات مورد اشاره به شرایط لازم برای میزبانی در فارس وجود نداشت و در حقیقت هزینه‌ای که می‌توانست در شرایط بهتری صرف ورزش شود به ورزش مدارس فارس تحمیل شد چرا که نتیجه تیم فارس نشان داد که می‌توانست بهتر از ‌این باشد اما در عین حال با توجه به اتفاق افتاده باید به فکر آینده بود.
اسدی پویا با بیان ‌این‌که والیبال فارس امروز نیاز به حمایت، همدلی و برنامه‌ریزی دارد، بیان کرد: ‌به هر حال استعدادهایی مطرح شدند و نباید ‌این تیم دوره متوسطه را نیز فراموش کرد.
وی اضافه کرد:‌ مسئولان ورزش مدارس فارس یک گام در خدمت به والیبال برداشته‌اند و باید برای تداوم ‌این راه، هیئت والیبال فارس و انجمن والیبال مدارس استان دست به دست هم داده و ‌این آینده سازان را برای بازی‌های بعد آماده‌تر کنند تا آینده روشنی را برای نوجوانان علاقه‌مند به والیبال رقم بزنیم، مشروط به ‌این که حاشیه‌ها را کنار گذاشته و محور تفاهم و وحدت را سرلوحه کار قرار دهند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی