[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۲۱
  • دوره جدید

۴ مزیت شگفت‌انگیز آب کرفس، روزنامه شیراز نوین

آب کرفس به آخرین روند در جهان سلامتی تبدیل شده است؛ بسیاری ادعا می‌کنند که آب کرفس می‌تواند از سرطان جلوگیری کند، آکنه را درمان کند و باعث کاهش وزن شود. به گزارش کارگر آنلاین، در حالی که اکثر این ادعاها بی اساس هستند، اما نوشیدن آب کرفس می‌تواند به روش‌های مختلفی برای سلامتی شما مفید باشد.
در اینجا چهار مزیت آب کرفس با حمایت علمی وجود دارد:
کرفس دارای مقادیر زیاد و متنوعی از ویتامین‌ها و مواد معدنی است
یک فنجان آب کرفس حاوی مواد مغذی مختلفی است که بسیاری از افراد در رژیم‌های غذایی مانند کلسیم، منیزیم و پتاسیم ندارند.
نوشیدن آب کرفس باعث می‌شود سبزیجات بیشتری مصرف کنید و در نتیجه مقادیر بیشتری از مواد مغذی و ویتامین‌ها را مصرف کنید.
آب کرفس دارای خواص آنتی‌اکسیدانی و ضدالتهابی است
در یک بررسی در سال ۲۰۱۷ نتیجه گیری شد که ترکیبات موجود در کرفس مانند اسید کافئیک، آپی ژنین و لوتئولین به عنوان آنتی اکسیدان‌های قوی با اثرات درمانی عمل می‌کنند.
آنتی اکسیدان‌ها از استرس اکسیداتیو جلوگیری می‌کنند؛ شرایطی که وقتی رادیکال‌های آزاد زیادی در بدن وجود دارد اتفاق می‌افتد. رادیکال‌های آزاد از منابع خارجی مانند آلودگی و همچنین از فرایندهای طبیعی بدن مانند هضم به بدن می‌آیند. رادیکال‌های آزاد بسیار زیاد منجر به التهاب مزمن می‌شوند که می‌تواند به سلول‌ها، بافت‌ها و اندام‌های سالم آسیب برساند و خطر ابتلا به بیماری‌هایی مانند حملات قلبی، سرطان، آرتروز و دیابت را افزایش دهد.
یک بررسی دیگر در سال ۲۰۰۸ نشان داد که لوتئولین موجود در کرفس به دلیل خواص ضد التهابی می‌تواند به تأخیر در توسعه سلول‌های سرطانی کمک کند. نکته مهم این است که این مطالعه در سلول‌های آزمایشگاهی انجام شده است و بنابراین، نتایج ممکن است در مورد انسان اعمال نشود.
علاوه بر این، یک مطالعه در سال ۲۰۰۷ روی موش‌ها نشان داد که ۲ میلی گرم بر کیلوگرم در روز از لوتئولین ۴۰ درصد از رشد سلول‌های سرطانی ریه را کاهش می‌دهد. دوز ۱۰ میلی گرم در کیلوگرم در روز رشد ۶۰ درصدی را کاهش می‌دهد. با این حال، تحقیقات در مورد اثرات ضد التهابی کرفس روی انسان هنوز محدود است و آب کرفس را نباید یک درمان مناسب برای بیماری‌های مزمن مانند سرطان دانست.
آب کرفس مرطوب‌کننده است
از آنجا که کرفس حدود ۹۵٪ آب و حاوی الکترولیت است، نوشیدن آب کرفس راهی عالی برای هیدراته ماندن است. هیدراته ماندن باعث می‌شود بدن شما به درستی کار کند و خواب، شناخت و خلق و خو را بهبود می‌بخشد.
علاوه بر این، الکترولیت‌هایی مانند سدیم، کلسیم و پتاسیم به تنظیم سطح مایعات در بدن کمک می‌کنند. آنها همچنین انقباضات عضلانی را تحریک می‌کنند تا باعث پمپاژ قلب و حرکت عضلات شما شود.
آب کرفس قند کمی دارد
یکی دیگر از فواید آب کرفس، کم بودن قند آن است که آن را به گزینه ای سالم برای آب میوه‌های سنتی مانند آب پرتقال یا آب سیب تبدیل می‌کند.
به عنوان مثال، یک فنجان آب کرفس حاوی ۳.۱۶ گرم قند طبیعی در مقایسه با ۲۴ گرم در آب پرتقال و ۲۸ گرم در آب سیب است.
مصرف بیش از حد قند می‌تواند منجر به افزایش وزن شود و شما را در معرض خطر بیشتری برای دیابت چاقی و بیماری‌های قلبی قرار دهد. آب کرفس نوشیدنی کم قندی است که به سلامت شما کمک می‌کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی