[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۹۴
  • دوره جدید

بهره‌برداری از طرح فیبر نوری فسا- خرامه- سروستان، روزنامه شیراز نوین

همزمان با گرامیداشت دهه مبارکه فجر، ۶۰ پروژه عمرانی، خدماتی و رفاهی و همچنین خط فیبر نوری فسا- خرامه- سروستان با اعتباری بالغ بر ۵۰۰میلیارد تومان در شهرستان فسا به بهره برداری رسید. به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه ای فارس، یداله حقیقی مدیرعامل شرکت برق منطقه ای فارس و بوشهر در حاشیه این مراسم با گرامیداشت چهل و چهارمین فجر انقلاب اسلامی و سالروز ورود تاریخی امام راحل به میهن اسلامی و پیروزی انقلاب، از افتتاح 13 پروژه برق رسانی در استان‌های فارس و بوشهر و آغاز عملیات اجرایی 11 طرح برق رسانی با اعتباری بالغ بر 394میلیارد تومان در این دو استان خبر داد.
حقیقی با اشاره به اینکه دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه تأمین برق و انتقال در طول 44 سال گذشته درخشان و تحول آفرین است، اضافه کرد: همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی، پست 20/66 کیلوولت سیمکان در منطقه دشت دال با اعتباری معادل 60میلیارد تومان، طرح افزایش ظرفیت خط 66 کیلوولت میان رود- شیراز با اعتباری معادل 5میلیارد تومان و طرح احداث خط 66 کیلوولت کورده خنج با اعتباری معادل 7میلیارد تومان به بهره برداری رسید.
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای استان فارس با بیان اینکه اجرای طرح‌های تأمین و انتقال برق در استان فارس و جنوب کشور در دهه فجر امسال نقطه عطفی در رسیدن به شرایط پایدار در تأمین برق و انرژی است، افزود: در دهه فجر امسال همچنین خط 66 کیلوولت سیمکان- دشت دال با اعتباری معادل 140میلیارد تومان، طرح سیم‌کشی فیبر نوری ایستگاه‌های فسا، خرامه و سروستان با اعتباری معادل 8میلیارد تومان و همچنین طرح مانیتور رینگ و کنترل یک ایستگاه فشار قوی در مرکز دیسپاچینگ برق منطقه ای با اعتباری معادل یک‌میلیارد ریال به بهره برداری رسید. 
حقیقی در ادامه پروژه‌هایی که در دهه فجر امسال عملیات اجرایی آنها آغاز شد را هم برشمرد و گفت: در دهه فجر امسال شاهد آغاز عملیات اجرایی طرح توسعه و افزایش ظرفیت پست 230 کیلوولت بیدگل با 150میلیارد تومان اعتبار، طرح ورود و خروج خط 230 کیلوولت نیروگاه جهرم- لار با 64میلیارد تومان اعتبار، طرح ورود و خروج خط 400 کیلوولت یاسوج- سورمق در پست 400 سرحد با اعتباری معادل 10میلیارد تومان بودیم. 
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای استان فارس همچنین اظهار داشت: در دهه فجر امسال عملیات اجرایی طرح افزایش ظرفیت خط 66 کیلوولت مجتمع گوشت مرودشت با اعتباری معادل 11میلیارد تومان، طرح خط 66 کیلوولت بیدگل- پمپاژ و سیم‌کشی فیبر نوری فسا- داراب به ترتیب با اعتباری معادل 52میلیارد تومان و 11میلیارد تومان و طرح سیم کشی فیبر نوری ایستگاه‌های مرودشت- سهل‌آباد- مجتمع گوشت و تخت جمشید با 2.5میلیارد تومان اعتبار آغاز 
شده است. 
مدیرعامل شرکت برق منطقه ی فارس و بوشهر همچنین از افتتاح 7 پروژه برق‌رسانی در استان بوشهر با اعتباری معادل 133میلیارد و 500میلیون تومان و آغاز عملیات اجرایی 4 پروژه برق‌رسانی در این استان با اعتباری معادل 93میلیارد و 500میلیون تومان در دهه فجر امسال خبر داد. محمد صادق صفرپور فرماندار ویژه شهرستان فسا، در حاشیه افتتاح طرح‌های عمرانی اظهار داشت: امسال با توجه به مساعدت‌های دولت، در ایام دهه فجر شاهد افتتاح و کلنگ زنی تعداد ۶۰ پروژه با اعتباری بالغ بر ۵۰۰میلیارد تومان بودیم که این پروژه‌ها در حوزه‌های عمرانی، خدماتی، رفاهی، بهداشتی، کشاورزی، ورزشی و... بودند.
وی بیان کرد: سردخانه دومداره محصولات غذایی با ظرفیت ۱۵۰۰ تن در سال، کلینیک گیاهپزشکی آریا سبز با اعتباری بالغ بر ۵۰میلیارد ریال و یک واحد پرورش بره با ظرفیت ۳۰۸ رأس و با اعتبار ۴۰میلیارد ریال از پروژه‌های افتتاح شده در این دهه بود.
فرماندار فسا گفت: ۴ پروژه عمرانی در بخش نوبندگان با اعتبار ۱۴میلیارد و ۷۵۰میلیون تومان، تعداد ۷ پروژه عمرانی در بخش ششده و قره بلاغ با اعتبار ۲۱میلیارد تومان و تعداد ۵ پروژه در بخش مرکزی با اعتبار ۵۲میلیارد تومان از دیگر پروژه‌های دهه فجر در این شهرستان بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی