[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۹۴
  • دوره جدید

اهداف سفر رئیس‌جمهور ایران به کشور چین ، روزنامه شیراز نوین


آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور عصر روز دوشنبه ۲۴ بهمن ماه در رأس هیئت بلندپایه سیاسی و اقتصادی عازم پکن پایتخت چین شد. این دیدار که در پاسخ به دعوت رسمی «شی جین پینگ» رئیس‌جمهور چین است، ۳روزه خواهد بود. در این سفر وزرای امور خارجه، اقتصاد، راه، نفت، کشاورزی، صمت، رئیس‌کل بانک مرکزی و «علی باقری» مذاکره‌کننده ارشد ایران، رئیس‌جمهور را همراهی می‌کنند. آیت‌الله رئیسی نخستین میهمان ارشد رئیس جمهور چین در سال نو چینی است.
در این سفر رئیس‌جمهور دیداری خصوصی با «شی جین پینگ» رئیس‌جمهور چین خواهد داشت، هیئت‌های عالی‌رتبه اقتصادی و سیاسی دو کشور مذاکراتی را انجام داده و اسناد همکاری با حضور رؤسای جمهور امضا خواهد شد. چینی‌ها تدارک گسترده برای این سفر دیده‌اند و به گفته «محمد جمشیدی» معاون سیاسی دفتر رئیس‌جمهور، این اولین سفری است که در دو دهه اخیر به دعوت چین انجام می‌شود و به گفته «رضا زبیب» دستیار وزیر امور خارجه آداب بین‌المللی تشریفات از سوی چین تمام و کمال رعایت شده و میزبانی از رئیس‌جمهور با تشریفات «سفر دولتی/ State visit» انجام خواهد شد.
سفر رئیس جمهور به چین که به دعوت همتای چینی در سمرقند ترکمنستان و سپس دعوت رسمی پکن، انجام می‌شود. این نخستین State visit به چین در دو دهه گذشته است که با آداب کامل تشریفات انجام می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی