[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۴۴
  • دوره جدید

دانش‌بنیان‌های فارس سرآمدند، روزنامه شیراز نوین

طی مراسمی و با حضور معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهور، استاندار فارس و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، اتاق تمیز برج پژوهشی حضرت محمد رسول‌الله(ص) افتتاح شد. و با حضور دکتر روح‌الله دهقانی‌فیروزآبادی معاون علمی رئیس جمهور، دکتر محمدهادی ایمانیه استاندار فارس و مسئولان علوم پزشکی شیراز، بهره‌برداری از اتاق تمیز برج پژوهش و فناوری حضرت محمدرسول‌الله(ص) این دانشگاه، آغاز شد. به گزارش روابط عمومی علوم پزشکی شیراز، معاون رئیس جمهور پس از بازدید مجموعه برج پژوهش و فناوری محمدرسول‌الله(ص) شیراز، ضمن ابراز رضایتمندی از تولیدات محصولات دانش‌بنیان در فارس، از خرید خدمات اتاق تمیز این برج برای راه‌اندازی و توسعه پارک سلامت اعلام 
حمایت کرد.
دهقانی‌فیروزآبادی حمایت‌های خود را منوط به مدل اقتصادی مناسب دانست و بر توسعه فناوری‌های کاربردی تأکید کرد و ضمن اشاره به زیرساخت‌های عظیم موجود در استان فارس، وحدت نهادها و سازمان‌های اجرایی برای توسعه علم و فناوری را موردتأکید قرار داد. معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست ‌جمهوری در ادامه از غرفه محصولات فناورانه سلامت محور تعدادی از شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه سلامت فارس نیز بازدید و در نشست هم‌اندیشی با اساتید و فعالان علمی و پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز شرکت کرد. رئیس علوم پزشکی شیراز در نشست هم اندیشی با معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌ بنیان ریاست ‌جمهوری با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری و نامگذاری امسال با شعار «تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین»، حمایت از توسعه تولید محصولات دانش‌بنیان حوزه سلامت در فارس را از دغدغه‌های مسئولان دانشگاه عنوان کرد. 
دکتر سید وحید حسینی با اشاره به برگزاری بیش از ۳۰ نشست ستاد دانشگاهی ارتقای تولید دانش بنیان در حوزه سلامت، از ابتدای امسال تاکنون، افزود: در این نشست‌ها که به صورت هفتگی برگزار می‌شود، دغدغه‌ها و چالش‌های شرکت‌های دانش بنیان حوزه سلامت فارس بررسی و پیرامون راهکارهای رفع آن و حمایت از این برنامه، هم‌اندیشی می‌شود.
حسینی با اعلام اینکه زمین مناسبی در پردیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز واقع در شهر صدرا به توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان اختصاص داده شده است، از معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌‌بنیان ریاست ‌جمهوری خواست تا ضمن حمایت در ساخت این مجموعه، از شرکت‌های دانش بنیان حوزه سلامت در راستای توسعه تولیدات محصولات سلامت محور در فارس نیز حمایت شود.
او ضمن ارائه توضیحاتی پیرامون پروژه راه‌اندازی اتاق تمیز برج پژوهشی حضرت محمد رسول الله(ص) از آغاز تاکنون افزود: برج پژوهشی حضرت محمد رسول الله(ص) دانشگاه علوم پزشکی شیراز دارای ۱۰ طبقه است و بیش از ۶۰ مرکز تحقیقاتی سلامت محور در آن فعالیت دارد که با راه‌اندازی این اتاق تمیز، فعالیت‌های این مجموعه پژوهشی و فناورانه، گسترش می‌یابد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز افتتاح این پروژه را گامی به سوی تسریع در روند تولید محصولات فناورانه، تأسیس، راه‌اندازی و فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان دانست و عنوان کرد: ساخت، تجهیز و راه‌اندازی این اتاق تمیز با مشارکت دفتر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، استانداری فارس و دانشگاه علوم پزشکی شیراز انجام شده است. 
رئیس برج پژوهشی حضرت محمد رسول الله(ص) و دبیر شورای عالی مراکز تحقیقاتی دانشگاه نیز گفت: تربیت نیروی انسانی متبحر در حوزه سلول درمانی و مهندسی بافت، توسعه پژوهش‌های مرتبط، تولید محصولات فناورانه و توسعه و تأسیس شرکت‌های دانش‌بنیان این حوزه، از جمله اهداف راه‌اندازی اتاق تمیز برج پژوهشی حضرت محمد رسول الله(ص) در دانشگاه علوم پزشکی 
شیراز است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی