[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۰۷
  • دوره جدید

شهروندان شیراز پیکر شهید امنیت حجت‌الاسلام مؤیدی را تشییع کردند، روزنامه شیراز نوین

مراسم وداع با پیکر طلبه شهید محمد مؤیدی از شهدای اغتشاشات شیراز در خیابان معالی آباد، قتلگاه شهید برگزار شد و شهروندان شیرازی پیکر مطهر این شهید را در فضایی آمیخته با اشک و آه تشییع کردند.
به گزارش خبرنگار  ایرنا؛ مراسم تشییع این شهید مدافع امنیت حوالی ساعت ۹:۳۰ روز شنبه ۲۸ آبان در شیراز از ابتدای بلوار شریعتی (معالی آباد) به سمت بوستان ملت محل شهادت این طلبه بسیجی برگزار شد.
تمثال‌ها و تصاویر در دست تشییع کنندگان مزین به تصاویر رهبر معظم انقلاب اسلامی‌ و شهید جهادگر محمد مؤیدی بود و اقشار مختلف مردم با  پیکر مطهر این شهید امنیت وداع کردند.
آیین تشییع این شهید والامقام به شکلی متفاوت در شیراز به سمت محل شهادت وی در خیابان معالی آباد برگزار شد. مراسم‌های تشییع شهدا در شیراز به صورت معمول در مسیر میدان شهدا تا حرم شاهچراغ(ع) برگزار می‌شود که این آیین به شکلی متفاوت در مسیر منتهی به محل شهادت حجت الاسلام مؤیدی در خیابان معالی آباد برگزار شد.
حضور گسترده اقشار مختلف مردم در آیین تشییع پیکر شهید حجت الاسلام محمد مؤیدی از جمله ویژگی‌های شاخص در این آیین تشییع بود.
حرکت خادمان حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) پیشاپیش تشییع‌کنندگان نیز حال و هوای خاصی به این مراسم بخشیده بود و یادآور شهادت مظلومانه ۱۳ تن از هموطنان در این آستان مقدس در حمله تروریستی بود. برخی تشییع کنندگان کفن پوش در شیراز با شعار «اتمام حجت شیرازی‌ها» در این آیین شرکت کرده‌اند و آن‌ها این گونه با عاملان ناامنی و برهم زدن نظم در شهر شیراز اتمام حجت کردند.
پس از این مراسم عصر شنبه پیکر شهید مؤیدی در زادگاهش شهر بیضا تشییع و  در محل حسینیه شهر بیضا آرام گرفت. پیش از این هم مراسم وداع با این شهید امنیت در حسینیه رهپویان وصال و حرم‌های مطهر رضوی و شاهچراغ (ع) برگزار شده بود. شهید امنیت حجت‌الاسلام «محمد مؤیدی» طلبه بسیجی و جهادگر اهل بیضا در استان فارس شامگاه سه‌شنبه ۲۴ آبان با پرتاب کوکتل مولوتف توسط اغتشاشگران در خیابان معالی‌آباد شیراز به شهادت رسید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی