[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۳
  • دوره جدید

سیاه‌ترین روز فارس با ۵۷ مرگ رقم خورد، روزنامه شیراز نوین

شمار قربانیان کروناویروس در فارس بار دیگر افزایش یافت تا با رسیدن به عدد ۵۷ نفر در یک روز، رکوردی دیگر ثبت شود و تلخکامی مردم تداوم داشته باشد.
دوشنبه ۱۹ آبان به عنوان سیاه‌ترین روز استان فارس به لحاظ تعداد جان باختگان بیماری کرونا در حالی ثبت شد که شمار بیماران بستری در بیمارستان‌ها از ۱۷۰۰ نفر و عدد بیماران با وضعیت وخیم از ۲۰۰ نفر عبور کرده است.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دیروز دوشنبه ۱۹ آبان در جلسه ارائه آخرین آمار وضعیت کرونا در فارس، گفت: روزهای تلخی را پشت سر می‌گذاریم؛ طی ۲۴ ساعت با جان باختن ۵۷ نفر دیگر، عدد قربانیان به ۱۷۳۵ نفر رسیده است.
دکتر عبدالرسول همتی از افزایش آمار مبتلایان استان از مرز ۱۰۵ هزار بیمار خبر داد و افزود: از ابتدای شیوع کروناویروس تا دیروز نوزدهم آبان، ۴۰۵هزار و ۲۳۸ مورد تست تشخیصی کروناویروس در استان انجام شده و تاکنون ۱۰۵ هزار و ۵۹۵ بیمار مثبت قطعی در استان شناسایی شده است.
او همچنین با اشاره به وضعیت بحرانی بیمارستان‌های استان برای پذیرش بیماران مشکوک و علامت دار و بستری هزار و ۷۴۱ بیمار در حال حاضر، گفت: از این تعداد ۲۵۲ بیمار در وضعیت وخیم بوده و در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
معاون بهداشت دانشگاه، مجموع بهبودیافتگان این بیماری از ابتدای شیوع تاکنون که از بیمارستان‌ها ترخیص شده یا از ایزوله خانگی خارج شده اند را نیز ۸۹هزار و ۷۷۳ نفر اعلام و ابراز امیدواری کرد دیگر بیماران نیز به زودی سلامتی خود را بازیابند.
او با بیان اینکه ۷۵ درصد مبتلایان در استان را گروه سنی زیر ۵۰ سال تشکیل می‌دهند، افزود: آمارهای موجود برخلاف این تصور غلط است که افراد جوان دچار این بیماری نمی‌شوند یا جان خود را از دست نمی‌دهند. هم اکنون ۱۵ درصد جان‌باختگان این بیماری در استان فارس زیر ۵۰ ساله‌ها هستند.
به گفته معاون دانشگاه علوم پزشکی شیراز، هم اکنون میانگین سنی مبتلایان در فارس، ۴۱ سال و میانگین سنی جان‌باختگان نیز ۶۷ سال است که این محدوده سنی نسبت به اوایل شیوع بیماری کاهش داشته است.
همتی با ابراز تأسف از اینکه ۱۰ درصد بیماران فارس مربوط به کادر بهداشت و درمان استان است که به صورت مستقیم یا غیرمستقیم در مواجهه با بیماران کروناویروس هستند، از عموم مردم استان خواست تا به توصیه‌های پیشگیرانه عمل کرده و نسبت به عواقب این بیماری هوشیارتر از گذشته باشند.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی