[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۹
  • دوره جدید

توسعه گرفتار تمرکزگرایی شده است ، روزنامه شیراز نوین

 فرزاد وثوقی- گروه خبر
رئیس مجمع نمایندگان استان فارس گفت: برای حل مشکلات تولید نیازمند دور زدن خودتحریمی‌ها هستیم. ابراهیم عزیزی در نشست شورای گفت و گوی بخش خصوصی و دولت در استانداری فارس با اشاره به موانع و مشکلات سد راه تولید اظهار داشت: امروز تولید نیازمند حمایت همه دستگاه‌های اجرایی است و تولیدگران باید اطمینان داشته باشند که مسئولان موانع را از جلوی پای آنها برمی‌دارند.
او با بیان اینکه مطالب شورای گفت و گو و تصمیمات آن باید ضمانت اجرایی از سوی دستگاه‌ها بیابد، افزود: برخی مسایل در استان قابل حل است و مجمع نمایندگان فارس نیز ظرفیت بسیار خوبی برای پیگیری مسائل در مرکز است.
نماینده شیراز و زرقان در مجلس با اشاره به ریشه‌های مشکلات تولید نیز گفت: امروز برای رونق تولید نیازمند دور زدن خود تحریمی‌ها هستیم؛ چراکه مکانیزم‌های بسته و انحصاری و سرشار از موانع علاوه بر اینکه بسیار ناپسند و ناشایست است، نمی‌تواند در شرایط فعلی راه‌گشای تولید باشد.
عزیزی با انتقاد از تمرکزگرایی بیان کرد: چه دلیلی دارد که در این شرایط مسائل در تهران متمرکز باشد؛ در حالی که در استان بهتر می‌توان به حل و فصل آن دست یازید.
رئیس مجمع نمایندگان استان فارس افزود: متأسفانه ما یک کشور تمرکزگرا هستیم و کمتر حاضریم اختیارات را به استان‌ها واگذار کنیم. حتی این رویه در استان‌ها نیز نسبت به شهرستان‌ها وجود دارد.
عزیزی خواستار استفاده حداکثری دستگاه‌های اجرایی از ظرفیت مجمع نمایندگان فارس شد و گفت: توجه ویژه به مزیت‌های استان فارس، ضمانت اجرایی در تصمیمات و رفع موانع تولید، شاخص‌هایی است که همه باید دنبال کنیم تا فارس را به جایگاه اصلی خود برسانیم؛ استانی که می‌تواند جنوب کشور را اداره کند.
او با تأکید بر هم افزایی و مشارکت جمعی همه مسئولان استان در حل مشکلات تولید اظهار داشت: مجمع نمایندگان استان فارس حامی بخش خصوصی به صورت ویژه است؛ چراکه اصرار داریم کشور باید با بخش خصوصی و سرمایه گذار اداره شده و بخش‌های نظارتی نیز وظایف خود را به صورت دقیق انجام دهند.
رئیس مجمع نمایندگان استان فارس در پایان نیز گفت: در حوزه قانون گذاری نیز هر کجا نیاز به همکاری است، مجمع آماده است تا با همه ظرفیت‌های خود در رفع موانع تولید تلاش کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی