[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۵
  • دوره جدید

دانشگاه شیراز دارای تراز بین‌المللی است، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
آیین معارفه دانشجویان ورودی 1399 دانشگاه شیراز برگزار شد. این مراسم شامگاه چهارشنبه ۲۱ آبان‌ماه با حضور رئیس دانشگاه شیراز و تعدادی از دانشجویان جدید الورود در مقاطع مقاطع کارشناسی، کارشناسی ناپیوسته و دکتری به دلیل محدودیت‌های ناشی از گسترش ویروس کرونا در فضای مجازی انجام شد. رئیس دانشگاه شیراز در این مراسم گفت: آموزش‌های مجازی نمی‌تواند جایگزین مناسبی برای برپایی کلاس‌های حضوری باشد اما در مقطع حساس کنونی و با توجه به شیوع گسترده بیماری کووید-19 در کشور، این شیوه آموزشی راهگشا و قابل قبول است.
دکتر حمید نادگران با بیان اینکه آموزش مجازی می‌تواند نیازهای آموزشی در مقاطع دانشگاهی را تا ۸۰درصد پاسخگو باشد، اظهار داشت: این امکان برای دانشجویان فراهم شده است تا از طریق سیستم‌های برخط و اتاق‌های مجازی با اساتید برجسته این مرکز آموزشی در ارتباط بوده و برای مشاوره به استادان مشاور در بخش‌‌های مختلف مراجعه کنند. این مقام ارشد آموزشی به قدمت ارزشمند هفتاد ساله دانشگاه شیراز اشاره کرد و بیان داشت: دانشگاه شیراز سرمایه علمی جنوب کشور و در زمره مراکز آموزشی تراز اول منطقه قرار داد که دارای با پیشینه علمی و اعتبار بین‌المللی است. رئیس دانشگاه شیراز با ارایه آمار و ارقامی پیرامون دانشجویان این مرکز آموزشی خاطرنشان کرد: تعداد دانشجویان دانشگاه شیراز در تمامی مقاطع تحصیلی بیش از ۱۴هزار نفر است و در سال تحصیلی جدید نزدیک به شش هزار دانشجو در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری پذیرفته شده‌اند.
دکتر نادگران با بیان اینکه ۴۶۸ نفر در مقطع دکتری از طریق آزمون‌های سراسری به این دانشگاه راه یافته ‌اند، اظهار داشت: بیش از ۲ هزار و نهصد دانشجو در مقطع کارشناسی و ۲ هزار و ۶۸۷ نفر در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته در سال تحصیلی جدید مشغول به تحصیل خواهند شد. وی در بخش دیگری از سخنان خود به محددیت‌های ناشی از گسترش بیماری کرونا در جامعه و تأثیر آن بر فرایندهای آموزشی اشاره کرد و بیان داشت: به دلیل مشکلات ناشی از بیماری کووید 19 و الزام رعایت پروتکل‌های بهداشتی کنکور امسال با تأخیر برگزار شد و در نتیجه سال تحصیلی دانشگاهی با تأخیر 45 روزه آغاز می‌شود. به همین دلیل تعداد واحدهایی که برای برای دانشجویان جدید الورود در نظر گرفته شده از سال‌های پیشین کمتر است. در همین زمینه از دانشجویان می‌خواهیم ضمن رعایت کامل تمامی پروتکل‌ها بهداشتی برنامه ‌ریزی دقیق و منسجمی را برای مطالعه در دستور کار قرار دهند.
رئیس دانشگاه شیراز در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که استفاده از امکانات ورزشی دانشگاه به دلیل محدودیت‌های کرونایی و عدم حضور دانشجویان میسر نیست، خاطر نشان کرد: دانشگاه‌ شیراز به منظور حفظ سللامت دانشجویان، اساتید، کارمندان و خانواده‌های آنان روش آموزش در فضای مجازی را دنبال می‌کند. حمید نادگران با بیان اینکه این مرکز آموزشی از ۷۲۰ استاد برجسته در کشور برخوردار بوده و امکانات آموزشی و پژوهشی و آزمایشگاهی و کارگاهی آن در زمره مجهزترین اساتید کشور است اظهار داشت: تعداد قابل ملاحظه ای از اساتید دانشگاه شیراز در زمره چهره‌‌های ماندگار کشور قرار گرفته اند و امیدواریم تمامی دانشجویان از دانش آنها بهره برداری کافی را ببرند. دکتر نادگران با اشاره به اهمیت گسترش آموزش‌های مجازی در دوران کنونی خاطر نشان کرد: از دانشجویان تقاضا داریم تا با توجه به محدودیت زمانی در این نیمسال آموزشی با جدیت بیشتری به مطالعه بپردازند. وی در پایان مقطع کارشناسی را از مهم‌ترین دوره‌های تحصیلی ارزیابی کرد و بیان داشت: محدودیت‌های ناشی از کرونا نباید تأثیری در یادگیری و کسب فرایند دانش افزایی داشته باشد و هر گونه غفلت در این زمینه تأثیرات منفی بسیاری را به دنبال دارد. گفتنی است آیین معارفه دانشجویان ورودی 1399 دانشگاه شیراز به دلیل محدودیت‌های ناشی از کرونا و الزام رعایت پروتکل‌های بهداشتی در فضای مجازی برگزار شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی