[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۴
  • دوره جدید

ورود سپاه به جبهه کرونا ، روزنامه شیراز نوین

سردار بوعلی گفت: حداکثر ظرفیت‌های سپاه و بسیج فارس در سه محور فعالیت‌های بهداشتی و پیشگیری، فعالیت در مراکز درمانی مورد نیاز دانشگاه و مساعدت و فعالیت در حوزه پشتیبانی تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی شیراز سازماندهی و به‌کارگیری خواهند شد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از تنویر، تفاهم نامه بسیج ملی سلامت در پیشگیری و مبارزه با کووید 19 بین سپاه فجر استان فارس و دانشگاه علوم پزشکی شیراز منعقد شد.
سردار بوعلی با بیان اینکه هدف از این تفاهم نامه مشارکت هدفمند بسیج در مقابله با بیماری کرونا و کمک به کادر بهداشت و درمان فارس است، گفت: براساس این تفاهم نامه تمام ظرفیت‌های سپاه و بسیج فارس در حوزه‌های مختلف عمومی و تخصصی، نیروی انسانی و تجهیزات برای کمک به کادر بهداشت و درمان به میدان خواهند آمد.
وی خاطرنشان کرد: طبق مفاد این تفاهم نامه حداکثر ظرفیت‌های سپاه و بسیج فارس در سه محور فعالیت‌های بهداشتی و پیشگیری، فعالیت در مراکز درمانی مورد نیاز دانشگاه و مساعدت و فعالیت در حوزه پشتیبانی تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی شیراز سازماندهی و به‌کارگیری خواهند شد.
فرمانده سپاه فجر ادامه داد: حضور نیروهای بسیجی در فرآیند مدیریت آرامستان‌ها، اقناع جامعه در راستای رعایت پروتکل‌های بهداشتی، همکاری در گندزدایی بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی، همکاری گروه‌های جهادی در راستای تغسیل متوفیان و فعال شدن آمرین سلامت در سطح محلات از جمله اهداف مهم این تفاهم نامه است.
وی با بیان اینکه براساس این تفاهم نامه افراد داوطلب و اعضای گروه‌های جهادی بسیج پس از طِی دوره آموزشی به یاری کادر بهداشت و درمان فارس خواهند آمد، گفت: افراد متخصص در حوزه پزشکی و همچنین داوطلبین پس از طِیِ دوره آموزش تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی در راستای طرح بیمار یار در مراکز بهداشتی و درمانی به‌کارگیری می‌شوند.
سردار بوعلی با بیان اینکه ثبت نام از داوطلبین همیار بیمار و سلامت توسط پایگاه‌های مقاومت و گروهای جهادی بسیج آغاز شده است، گفت: داوطلبانی که دارای تخصص و توانمندی‌های عمومی هستند نیز در امور پشتیبانی و خدماتی مراکز بهداشتی و درمانی سازماندهی و به‌کارگیری خواهند شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی