[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۷۲
  • دوره جدید

طرح توسعه جنوب، جایگزین مناسب کمربندی، روزنامه شیراز نوین

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز گفت: با تکمیل زیرگذر تقاطع سه سطحی استاد بهمن بیگی و بلوار طلاییه، تردد شهروندان بدون نیاز به کمربندی برقرار می‌شود.
مهندس اسماعیل صالحی اظهار داشت: با گسترش جمعیت، قلمرو شیراز افزایش یافته و شهرک‌های اقماری رفته رفته جزئی از بستر کلانشهر محسوب می‌شوند. به همین دلیل مجموعه شهرداری شیراز خدمت رسانی به اهالی شریف این مناطق را جزیی از وظایف اصلی و مهم خود قلمداد کرده و در رأس همه خدمات و امکاناتی که در اختیار ساکنین این نواحی قرار می‌دهد، تسهیل عبور و مرور و ایمن سازی مسیرهای دسترسی است.
وی با بیان اینکه یکی از شاخصه‌های اصلی طرح‌های انسان محور به پیشگیری از حوادث رانندگی و ایمن سازی مسیرهای ارتباطی بازمی‌گردد، گفت: در همین زمینه مدیریت شهری شیراز تکمیل پروژه‌هایی نظیر تقاطع غیرهمسطح شهید رودکی، بزرگراه مهندسین، زیرگذر تقاطع بهمن بیگی، پل‌های متعدد بر روی رودخانه چنارراهدار و تکمیل بولوار طلاییه را به عنوان مسیر جایگزین مناسبی برای کمربندی شهرک‌های جنوب شیراز در دستور کار قرار داده است.
معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز با بیان اینکه با تکمیل محور جنوبی از بزرگراه تازه تاسیس مهندسین، بلوار طلاییه تا بلوار نواب صفوی و احمد بن موسی(ع)، تردد شهروندان شهرک‌های جنوبی از محور کمربندی کاهش می‌یابد گفت: شاهد کاهش تردد شهروندان این شهرک‌ها از طریق کمربندی برای دسترسی به شرق و غرب و افزایش تردد از این رینگ ترافیکی جدید و کامل خواهیم بود.
وی به ایمن سازی مسیرهای ارتباطی در شهرک‌های اقماری شیراز به واسطه احداث زیرساخت‌هایی نظیر پل شهیدان یغمور، پل شهید رودکی، پل امام حسن مجتبی(ع)، پل شهدای انقلاب (جوادیه)، زیرگذر میرزای شیرازی، پل‌های عابر پیاده متعدد و... بر روی کمربندی شیراز بوده است، اشاره و بیان داشت: با بهره برداری از این تقاطع‌های غیرهمسطح، تردد شهرندان در شهرک‌های والفجر، احمدآباد، فرهنگیان، فرزانگان، رضوان، بهارستان (میانرود) و بقیه شهرک‌ها در غرب شیراز تسهیل و ایمن سازی شده است. همچنین مهندس صالحی با یادآوری این نکته که مطابق قانون فعالیت‌های عمرانی در محور کمربندی وظیفه ذاتی و اصلی وزارت راه و شهرسازی است، خاطرنشان کرد: مطابق قانون، شهرداری‌ها در کمربندی برای انجام عملیات عمرانی و ارائه خدمات وظیفه ای ندارند. اما با توجه به آمار نگران کننده تصادفات و جان باختن بسیاری از شهروندان در این محور، شهرداری با نگاهی کارشناسی و آسیب شناسانه به موضوع وارد شده و ساخت و ساز تقاطع‌هایی را در دستور کار قرار داده است.
وی با بیان اینکه امید است همه برای ارائه خدمات به شهروندان و در آن بخش که با جذب اعتبارات ملی می‌شود باری از روی دوش شهر برداشت تلاش شود، افزود: امیدواریم اداره کل راه و شهرسازی نیز به وظایفش در ساخت تقاطع غیرهمسطح میثم-کمربندی و سفیر-کمربندی و ارتقای ایمنی و آسفالت معبر عمل کند و شرایط تردد و ایمنی شهروندان بهبود یابد.
وی با بیان اینکه شهرداری شیراز فراتر از وظایف قانونی خود در زمینه گسترش امنیت و آرامش یکایک شهروندان احساس مسئولیت کرده و در راستای تسهیل رفت و آمد و بهبود ترافیک در کمربندی تلاش خواهد کرد، گفت: در راه بهبود وضعیت کمربندی از هیچ گونه همکاری با اداره کل راه و شهرسازی و اداره کل راهداری دریغ نمی‌کنیم و در عمل ثابت کرده ایم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی