[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۹۴
  • دوره جدید

جهاد آب‌رسانی در پهنه فارس، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل شرکت آبفا استان فارس گفت: در جشنواره خدمت‌رسانی شرکت آبفا فارس همزمان با دهه فجر، کام 995هزار و 376 نفر از جمعیت شهری و روستایی استان از آب شرب سالم 
شیرین شد.
مدیرعامل شرکت آبفا استان فارس با اشاره به اینکه در ایام الله دهه فجر با اعتباری بالغ بر 433میلیارد تومان، 99 پروژه آب و فاضلاب شهری و روستایی را به بهره برداری رسانده و همزمان عملیات اجرایی 12 پروژه دیگر را آغاز نمودیم، گفت: در این جشنواره خدمت رسانی کام 995هزار و 376 نفر از جمعیت شهری و روستایی استان از آب شرب سالم شیرین شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت آبفا استان فارس، دکتر علی‌جان صادق‌پور مدیرعامل این شرکت با اعلام این خبر گفت: همزمان با ایام‌الله دهه مبارک فجر و فرا رسیدن چهل‌وچهارمین سالگرد فجر شکوهمند انقلاب اسلامی، شرکت آبفا استان فارس 111 پروژه آب و فاضلاب شامل 99 طرح و پروژه آب و فاضلاب را در مدار بهره برداری قرار داد و همزمان عملیات اجرایی 12 پروژه دیگر را آغاز نمود. وی با بیان اینکه مجموع این پروژه‌ها اعتباری برابر با 433میلیارد و 234میلیون تومان در بر داشته است، اضافه نمود: در جشنواره خدمت‌رسانی شرکت آبفا استان فارس، کام 995هزار و 376 نفر از جمعیت شهری و روستایی استان از آب شرب سالم و بهداشتی شیرین شد.
صادق‌پور در همین خصوص اظهار داشت: شرکت آب و فاضلاب استان فارس در راستای رسالت خطیر خود مبنی بر تأمین و توزیع آب شرب سالم و بهداشتی، اجرا و بهره‌برداری از تأسیسات فاضلاب در شهرها و روستاهای استان فارس، همزمان با ایام‌الله دهه پرفروغ فجر و فرا رسیدن چهل‌وچهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، در مراسم‌های باشکوهی در سراسر استان و با حضور جمعی از مسئولان کشوری، استانی و محلی اعم از رئیس کمسیون عمران و رئیس کمسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط‌زیست و تعدادی از نمایندگان مردم فارس در مجلس شورای اسلامی، استاندار و معاونان استاندار فارس و مسئولان محلی شهرستان‌ها، 111 طرح و پروژه آب‌رسانی را در 29 شهرستان استان شامل 18 شهر و 431 روستا، با اعتباری برابر با 433میلیارد و 234میلیون تومان به بهره‌برداری رساند یا عملیات اجرایی آن را آغاز نمود. مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان فارس با اشاره به ایام پیروزی انقلاب اسلامی ادامه داد: دهه فجر خاستگاه ارزش‌های انسانی و اسلامی، مقطع رهایی ملت ایران از سلطه استکبار و نقطه عطفی در تاریخ ماست که در آن اسلام در ایران عزیز تولدی دوباره یافت. وی تصریح نمود: طبق روال هرساله در این ایام نورانی و همزمان با جشن ملی و اسلامی مردم ایران، دستگاه‌ها به بیان گزارش فعالیت‌های خود و ارائه دستاوردهای جدید در راستای نهضت خدمت‌رسانی بی‌منت به مردم که متولیان اصلی انقلاب و نظام می‌باشند، می‌پردازند. در همین گذر شرکت آبفا استان فارس نیز با بهره‌برداری از 37 حلقه چاه آب شرب (حفر و تجهیز)، کف‌شکنی یا مهندسی مجدد 26 حلقه چاه (22 حلقه کف‌شکنی و 4 حلقه مهندسی مجدد)، اجرای بیش از 168 کیلومتر خط انتقال آب، 246 کیلومتر اصلاح و توسعه شبکه توزیع، 17 کیلومتر خط انتقال برق، 5610 مترمکعب مخزن ذخیره آب، 7 باب ایستگاه پمپاژ، 3 دستگاه آب‌شیرین‌کن و بهره‌برداری از 2 پروژه فاضلاب شامل تصفیه‌خانه فاضلاب روستای شهر میان شهرستان اقلید و قطعه 28 شبکه جمع‌آوری فاضلاب شهر جهرم و همچنین آغاز عملیات اجرایی 12 پروژه آب‌رسانی با اعتبار مجموع 433میلیارد و 234میلیون تومان، این ایام فرخنده را جشن گرفت. مدیرعامل شرکت آبفا استان فارس افزود: با بهره‌برداری از این پروژه‌ها، بیش از 995هزار و 376 نفر از جمعیت شهری و روستایی استان از مزایای آن بهره‌مند شدند که امیدوارم این خدمات مورد قبول و رضایت خداوند و مردم شایسته استان قرار گیرد.
دکتر صادق‌پور با بیان اینکه در عهدی که با مردم برای ارائه خدمات مطلوب بسته‌ایم، مصمم و استواریم، گفت: از دهه فجر سال گذشته تا دهه فجر سال 1401 بالغ بر 700میلیارد تومان در 160 طرح و پروژه آب‌رسانی و جمع‌آوری و دفع بهداشتی فاضلاب در شهرها و روستاهای استان فارس هزینه شده است که در نوع خود اتفاقی قابل‌توجه و بی‌نظیر در تاریخ آب‌رسانی استان می‌باشد.
بنا بر گزارش روابط عمومی شرکت آبفا استان فارس، دکتر صادق‌پور در بخش پایانی گزارش خود با تأکید بر این مطلب که با وجود اجرای این حجم از پروژه‌های آب‌رسانی در استان، مدیریت تقاضا به عنوان تنها راه برون‌رفت از مشکلات تأمین آب شرب و استمرار خدمات آب‌رسانی می‌باشد، با اشاره به بارش‌های خوب هفته‌های اخیر در استان فارس، ادامه داد: به لطف خداوند در هفته‌های اخیر شاهد بارش‌های بسیار خوبی بوده‌ایم، اما نباید تصور شود که با این حجم از بارش بحران کمبود آب را پشت سر گذاشته ایم. این بارش‌ها در قسمت‌هایی از استان رخ داده است و غالب بخش‌های جنوبی استان کماکان در خشک‌سالی می‌باشند. در واقع اثرات این بارندگی‌ها در رفع کمبود منابع آب فراگیر نمی‌باشد و بایستی با حفظ منابع موجود و مدیریت مصرف، بیش از گذشته جدیت داشته باشیم؛ یعنی فرهنگ استفاده از آب شرب در جامعه عمومی‌تر گردد. وی در همین راستا افزود: کشور ما، به ویژه استان پهناور فارس دارای اقلیمی خشک و نیمه‌خشک است و کمبود شدید نزولات آسمانی و تداوم خشک‌سالی‌ها در سنوات اخیر باعث محدودیت در منابع آبی کشور و استان فارس شده است. عمیق‌ترین چاه جهت استحصال آب در استان فارس با عمق 580 متر در شهرستان جهرم حفر گردیده است و روزبه‌روز به عمق چاه‌ها و فاصله تأمین تا مصرف و لاجرم هزینه‌های هنگفت انرژی، بهره‌برداری و نگهداری از آنها 
اضافه می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی